Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Baudžiamųjų įstatymų galiojimas laike, erdvėje ir teritorijoje

Baudžiamųjų įstatymų galiojimas laike, erdvėje ir teritorijoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Baudžiamųjų įstatymų galiojimas erdvėje. Teritorinis principas. Pilietybės principas. Realinis principas. Universalus principas. Baudžiamojo įstatymo galiojimas laike. Išvados.

Ištrauka

Valstybė priima daug įstatymų, tačiau būtent baudžiamasis įstatymas yra vienas iš reikšmingiausių teisinėje sistemoje. Konstitucija įstatymus klasifikuoja trimis aspektais: 1) Konstitucija; 2) Konstituciniai įstatymai; 3) kiti įstatymai. Baudžiamasis įstatymas atitinka trečios rūšies įstatymų apibūdinimą. Nuo kitų įstatymų baudžiamasis įstatymas skiriasi savo taikymo sritimi, nors jo priėmimo tvarka tokia pati kaip ir civilinių, administracinių ir panašių įstatymų. Naujasis Baudžiamasis kodeksas (toliau Naujasis BK) baudžiamojo įstatymo paskirtį įvardina kaip žmogaus ir piliečio teisių bei laisvių gynimą, taip pat, visuomenės ir valstybės interesų gynimą nuo nusikalstamų veikų naudojant baudžiamosios teisės priemones. Naujasis BK nustato, kad baudžiamąjį įstatymą išskiriant iš kitų įstatymų, reikia paminėti kokias funkcijas jis atlieka:
1. " Apibrėžia, kokios veikos yra nusikaltimai ir baudžiamieji nusižengimai, bei jas uždraudžia.
2. Nustato bausmes, baudžiamojo ir auklėjamojo poveikio priemones už šiame kodekse numatytas veikas bei priverčiamąsias medicinos priemones.
3. Nustato baudžiamosios atsakomybės pagrindus ir sąlygas, taip pat pagrindus ir sąlygas, kuriais nusikalstamas veikas padarę asmenys gali būti atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ar bausmės."
Baudžiamojo kodekso ypatumai yra tokie kaip ir kitų kodeksų. Baudžiamąjį kodeksą sudaro bendroji ir specialioji dalys. Bendrojoje dalyje nustatomos bendros bausmių skyrimo, atsakomybės atsiradimo, atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės sąlygos. Specialiojoje dalyje įvardijami konkretūs nusikaltimai, nurodomos už juos taikomos bausmės, jų kvalifikavimo pagrindai. Naujasis BK , skirtingai nuo senojo, kuris buvo suskirstytas į skyrius ir skirsnius, yra skirstomas į skyrius. Kodeksui būdinga bendra terminija, vienodas reikšmes turinčios sąvokos, ir nuoseklumas. Kodekso skyriai yra suskirstyti į straipsnius, kurie negali vienas kitam prieštarauti. Straipsniai skirstomi į dalis ir punktus, kuriuose išplečiamai išdėstomos hipotezės, dispozicijos, sankcijos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-02
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis22.93 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaŠiaurės Lietuvos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Baudziamuju istatymu galiojimas laike erdveje ir teritorijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaurės Lietuvos kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą