Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Medicina>Slauga>Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis, slauga

Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis, slauga

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566
Aprašymas

Priedų, pavyzdžių ir diagramų sąrašas. Santrauka. Summary. Įvadas. Slaugos samprata ir reikšmė medicinoje. Slaugos apibrėžimas ir esmė. Slaugos turinys. Slaugos veiksnių ypatumai ir juos įtakojantys veiksniai. Slaugos pagrindai. Žarnyno infekcinės ligos. Bakteriniai susirgimai. Maisto toksinės infekcijos. Virusiniai susirgimai. Kirmėlinės ligos. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slauga. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos ypatumai. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos uždaviniai. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos analitinis tyrimas. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis analitinio tyrimo metodika. Tiriamieji. Vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis tyrimo rezultatai. Slaugytojų kompetencijų plėtra. Slaugytojų kompetencijų inkorporavimas. Kompetencijų vertinimo dimensijos. Išvados ir rekomendacijos. Priedai (anketa).

Ištrauka

Žarnų infekcinėmis ligomis žmogus užsikrečia tik per virškinamąjį traktą. Jas sukelia labai maži gyvi organizmai, matomi tik per mikroskopą. Žarnų bakterijas galima vieną nuo kitos atskirti, tik ištyrus jų chemines savybes.

Temos aktualumas. Žarnyno infekcinių ligų žinoma gana gausi grupė. Sukėlėjai parazituoja žmogaus žarnyne, iš jo su išmatomis pasišalina ir per fekalijomis užterštą vandenį patenka į sveiką organizmą. Užkratą platina parazitai. Šias ligas gali sukelti bakterijos, pirmuonys, virusai, helmintai.
Šios ligos buvo žinomos jau senovės Graikijoje, Romoje. Daug apie jas rašė bei nagrinėjo Hipokratas. Istorijoje žinoma keletą infekcinių ligų proveržių ženkliai sumažinusių gyventojų skaičių. Infekcijos lydėdavo karus ir kitokias nelaimes.
Lietuvoje dažniausios žarnyno infekcinės ligos: dizenterija, hepatitas A, kirmėlinės ligos, maisto toksinės infekcijos.
Šiame darbe pateiksiu galimus prevencijos būdus kovojant su žarnyno infekcinėmis ligomis. Norint išvengti šių ligų reikia laikytis asmeninės higienos bei sanitarinės kultūros- saugoti maisto produktus, vandenį, kovoti su parazitais-musėmis, tarakonais. Be anksčiau išvardintų priemonių, kovoje su žarnyno infekcinėmis ligomis didelę svarbą turi skiepai.

Tikslas. Išanalizuoti vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis, slaugos ypatumus ir pranašumus.

Darbo uždaviniai:

• Nustatyti žarnyno infekcinių ligų rūšis, ypatumus, bei tas ligas įtakojančius veiksnius;
• Apžvelgti slaugos, kaip medicinio darbuotojų praktikos kompetenciją;
• Ištirti vaikų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos pranašumus,
svarbiausios šios srities aspektus;
• Išanalizuoti slaugytojo profesinių kompetencijų tobilinimą pagal įvykdytą
diplominio darbo tyrima.

Darbo problematika. Žarnyno infekcinės ligos yra gana dažnai reiškinys, kurio gydymas yra būtinas ne tik instanciniose įstaigose, bet ir namų sąlygose, todėl būtina išaiškinti, kokia turėti būti slauga asmenų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis. Taip pat yra sverbus aspektas tų ligų sudėtingumo ir reikšmių nustatymas.

Darbo metodai ir priemonės. Tyrimui naudojamas kiekybinis ir kokybinis pacientų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos tyrimo metodas, taip pat lyginamosios analizės metodas, kuriuo pagalba bus siekiama įvertinti ir palyginti pacientų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugą.
Plačiausiai taikomas sisteminės analizės metodas, kuriuo siekiama įvertinti pacientų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos svarbumą bei vykdymo kompetentiškumą.
Empiriniu metodu siekiama įvertinti, kaip yra slaugomi pacientai, sergantys žarnyno infekcinėmis ligomis.
Teleologinis metodas padės geriau atskleisti pacientų, sergančių žarnyno infekcinėmis ligomis slaugos ypatumus ir pacientų, sergančių kitomis panašiomis ligomis, slaugos ypatumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSlaugos diplominis darbas
KategorijaMedicina >  Slauga
TipasDiplominiai darbai
Apimtis63 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.63 MB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasSveikatos priežiūros fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaiku serganciu zarnyno infekcinemis ligomis slauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+5
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą