Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuosavybės teisės pagrindiniai bruožai. Bendrosios nuosavybės teisės rūšys (2)

Nuosavybės teisės pagrindiniai bruožai. Bendrosios nuosavybės teisės rūšys (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Nuosavybės teisinio santykio sąvoka. Nuosavybės teisinių santykių subjektas. Nuosavybės teisinių santykių objektai. Nuosavybės rūšys ir formos Lietuvos Respublikoje. Privati nuosavybė. Viešoji nuosavybė. Nuosavybės teisės turinys. Bendrosios nuosavybės teisė. Bendroji dalinė nuosavybė. Bendroji jungtinė nuosavybė. Išvados.

Ištrauka

Civiliniame kodekse yra aprašyta daugelis teisės formų, priklausančių nuo įvairių socialinių, moralinių, materialinių požymių. Materialiniu požymiu pasižymi daiktinė ir nuosavybės teisės.
Nuosavybė bendrąja teisine prasme - gėrybių (daiktų), priklausančių savininkui ir sudarančių asmens turtą, visuma. Daiktas teisine prasme - tai žmogaus poreikius tenkinantis materialus pasaulio dalykas, natūralus arba sukurtas žmogaus darbu.
Nuosavybės teisė atsiranda teisės normų pagrindu kaip konkrečių asmenų teisė į tam tikrą turtą. Svarbiausias nuosavybės teisės bruožas yra tas, kad savininko teisė į turtą nepriklauso nuo kitų asmenų. Šias jo teises tiesiogiai nustato tik teisės normos. Teisės į turtą turinys tai savininko išimtinių teisių visuma.
Nuosavybės santykius, pagrįstus Lietuvos Respublikos nuosavybės pagrindų įstatymu, reguliuoja Lietuvos Respublikos Civilinis Kodeksas, kiti Lietuvos Respublikos įstatymai, tarpvalstybinės bei nuosavybės teisės subjektų sudarytos sutartys.
Kalbant apie nuosavybę reikėtų skirti jos subjektą, objektą, rūšis, turinį, įgyvendinimą.
Pirmame šio darbo skyriuje analizuosiu, kas tai yra nuosavybės teisė, kokia yra nuosavybės teisinio santykio savoka teisine ir ekonomine prasme.
Antrame skyriuje apžvelgsiu, kokie yra nuosavybės teisinių santykių subjektai, atskiriant nuosavybės teisės subjekto ir savininko sąvokas.
Trečiame šio darbo skyriuje analizuosiu nuosavybės teisinių santykių objektus ir jų apibrėžimus.
Ketvirtame skyriuje apžvelgsiu Lietuvoje esančias nuosavybės rūšis ir formas. Plačiau paliesiu bendrosios nuosavybės teisės rušis, požymius, atsiradimo prielaidas.
Penktasis skyrius skirtas nuosavybės teisės turiniui – triadai, kitaip tariant trims savininko teisių grupėms: teises jam priklausantį turtą valdyti, naudoti bei juo disponuoti.
Šeštame skyriuje gvildenamas nuosavybės teisės įgyvendinimas, jo prielaidos, būdai.
Septintame skyriuje analizuosiu nuosavybės teisės įgijimo ir praradimo pagrindus.
Aštuntame šio darbo skyriuje atskirai aptariau bendrosios nuosavybės teisę bei jos rūšis.

Nuosavybės teisė yra plačiausia savo turiniu absoliuti teisė. Nuosavybės teisė gali būti suprantama objektyviąja ir subjektyviąja prasme. Subjektyviąja prasme nuosavybės teisė suprantama kaip savininko teisė savo nuožiūra, bet nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti daiktą bei juo disponuoti. Savininko teises turtą valdyti, naudotis juo ir disponuoti atitinka visų kitų asmenų pasyvi pareiga susilaikyti nuo veiksmų, kliudančių savininkui šias teises įgyvendinti. Pagal Civilinio kodekso 4.37 straipsnio 1 dalį, nuosavybės teisė –tai teisė savo nuožiūra, nepažeidžiant įstatymų ir kitų asmenų teisių ir interesų, valdyti, naudoti nuosavybės teisės objektą ir juo disponuoti.
Objektyviąja prasme nuosavybės teisė apibūdinama kaip visuma teisės normų, reguliuojančių ekonominius santykius dėl daiktų valdymo, naudojimosi jais bei disponavimo. Tik dėl objektyviosios teisės normų egzistuoja galimybė atskirų asmenų subjektyviajai nuosavybės teisei atsirasti bei jos turiniui įtvirtinti. Todėl nuosavybės teisės, objektyviąja prasme kaip teisės instituto, uždavinys ir yra reguliuoti visuomenėje egzistuojančius nuosavybės santykius.
Nuosavybės mokslinė sąvoka vartojama dviem prasmėm: teisine ir ekonimine. Tad ir teisinėje literatūroje galima išskirti dvi pagrindines nuomones šiuo klausimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.05 KB
AutoriusArka
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasA. Kazakevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuosavybes teises pagrindiniai bruozai. Bendrosios nuosavybes teises rusys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • A. Kazakevičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą