Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Nedarbo lygio statistinis įvertinimas

Nedarbo lygio statistinis įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Nedarbo nuostoliai. Nedarbo nuostoliai (kaštai). Bedarbiai ir jų struktūra. Nedarbo tipai. Visiškas užimtumas ir jo kriterijai. Moterų nedarbas Lietuvoje. Nedarbo priežastys ir mažinimo priemonės. Nedarbo mažinimo priemonės. Darbo pasiūla gali būti padidinta. Darbo paklausa gali būti padidinta. Nedarbo nuotėkio srautas. Lietuvos darbo birža. Darbo biržos funkcijos. Statistinių duomenų analizė. Išvados.

Ištrauka

Nuo pat bendruomenių atsiradimo darbas tapo ne tik pagrindine gyvenimo sritimi, bet ir, svarbiausia, žmogaus kaip asmenybės formavimosi ir vystymosi sritimi. Tik dirbdamas žmogus galėjo išlikti ir išgyventi kovodamas su tuomet dar neįvaldytomis gamtos jėgomis. Ir dabar žmogus dirbdamas praleidžia didžiąją laiko dalį. Darbu jis užsitikrina sau pragyvenimą, poreikių patenkinimą ir dirbdamas žmogus jaučiasi socialiai tvirtesnis ir suagesnis, todėl darbas yra esminė žmogaus charekteristika nulemianti jo vidines busenas. Sociologiniu požiūriu darbas yra sąmoninga, universali ir organizuota žmogaus veikla, kurios turinys ir pobūdis yra sąlygojami darbo priemonių išsivystymo lygio ir visuomeninių santykių ypatybių, o žmogus šioje veikloje save įvertina kaip visuomenės narį, kuriantį materialines ir dvasines vertybes savo esminiams poreikiams patenkinti. Bet visgi ne pats žmogus yra "darbo ištekliai", o fizinis ir intelektualinis jo potencialas.
Tarp daugelio ekonomikos mokslų sričių svarbią vietą užima nauja Lietuvoje disciplina – darbo rinkos ekonomika. Augantis visuomenės susidomėjimas darbo santykiais – neatsitiktinis. Mokslo ir technikos pažanga, spartus darbo našumo ir intensyvumo augimas bei kiti socialiniai ekonominiai veiksniai didina nedarbą, aštrina užimtumo problemas ir santykius tarp darbo ir kapitalo. Padėtį blogina ir neracionali darbo išteklų struktūra, neatitinkanti šiuolaikinių reikalavimų. Tai patvirtina Lietuvos ir kitų šslių patirtis, kuri teigia, kad darbo jėga nespėja prisitaikyti prie modernios ekonomikos pokyčių. Didėja nepaklausias profesijas turinčių žmonių skaičius, gausėja ilgalaikių bedarbių. Iškyla objektyvi būtinybė tobulinti darbo įstatymus, sukurti efektyvų darbo rinkos valdymo ir regulaivimo mechanizmą, kuris sumažintų nedarbo problemą šalyje. Nedarbo lygio įvertinimo praktinės problemos gana komplikuotos ir ne visuomet statistikos darbuotojams pavyksta parodyti tikrąjį nedarbo vaizdą, nes veikia įvairūs veiksniai tokie kaip nelegalus darbas, prislėgtasis nedarbas, paslėptasis nedarbas, netikslūs žmonių atsakinėjimai į statistikos darbuotojų klausimus, visa tai sukomplikuoja padėti ir neleidžia tiksliai atskleisti eančią padėtį.


METODAS: Literatūros analizė
Statistinių duomenų analizė

OBJEKTAS: Nedirbantys žmonės Lietuvoje.

TIKSLAS: Įvertinti šalies gyventojų nedarbo lygį Lietuvoje.

UŽDAVINIAI:

1. Išanalizuoti pagrindinius nedarbo nuostolius.
2. Apžvelgti bedarbius ir jų struktūrą.
3. Susipažinti su pagrindiniais nedarbo tipais.
4. Išnagrinėti visiško užimtumo sąvoką ir išdėstyti pagrindinius jo kriterijus.
5. Trumpai paliesti temą: "Moterų nedarbas Lietuvoje".
6. Išanalizuoti pagrindines nedarbo priežastis ir tų priežasčių mažinimo priemones.
7. Darbo birža ir jos funkcijos.
8. Statistinė duomenų analizė. Nedarbas šalyje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis111.32 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/Dėstytojaslekt. D. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo lygio statistinis ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 30 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • lekt. D. Beržinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą