Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Nedarbo statistinis tyrimas

Nedarbo statistinis tyrimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Statistinės priemonės nedarbo tyrimui. Statistinės lentelės. Grafinis duomenų skaičiavimas. Santykiniai dydžiai. Vidutiniai dydžiai. Statistinės informacijos variacijos rodikliai. Dinamikos eilučių rodikliai. Dinamikos eilučių prognozavimas. Nedarbo statistinis tyrimas. 2004-ųjų metų darbo rinkos prognozė. Išvados.

Ištrauka

Nedarbas – viena svarbiausių makroekonominių problemų. Netekus darbo prarandamas pajamų šaltinis, smunka gyvenimo lygis, patiriamas psichologinis diskomfortas. Nedarbas tyrinėjamas įvairiais aspektais: nustatinėjamas jo lygis, priežastys, makroekonominiai ir mikroekonominiai nedarbo nuostoliai, rengiama ir tobulinama vyriausybės užimtumo politika. Nedarbas tapo įprastu reiškiniu ne tik Vakarų, bet ir Vidurio bei rytų Eurpos šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje. Akivaizdu, kad nedarbas egzistuoja kaip problema. Nedarbo lygio, priežasčių ir pasekmių analizė padeda surasti nedarbo mažinimo būdus, vyriausybei lengviau įgyvendinti užimtumo programas.
Nedarbas – reiškinys, kai žmonės neturi darbo, bet aktyviai jo ieško. Bedarbiai – darbingi asmenys, kurie neturi darbo, bet aktyviai jo ieško, registruodamiesi įdarbinimo įstaigose ar apskaitomi kitais būdais. Nedarbas rodo vieno iš svarbiausių gamybos veiksnių – darbo(darbo jėgos) – panaudojimo laipsnį. Lietuvos darbo biržos informacija neparodo tikslaus bedarbių skaičiaus, kadangi dalis gyventojų darbo ieško nelegaliose ar privačiose darbo biržose ar kitaios būdais. Tuo tarpu darbo birža skelbia duomenis tik apie bedarbius, besikreipiančius į valstybinę darbo biržą. Darbo biržos duomenys neatspindi tikrojo nedarbo lygio. Netikslūs duomenys apie ieškančius darbo trukdo tiksliai nustatyti nedarbo priežastis.
Ekonominių statistinių tyrimų pagalba, remiantis bendraisiais socialinių ekonominių reiškinių principais, metodais, instrumentais, duomenų gavimo šaltiniais, taikant įvairias analizės metodikas, galima atlikti bedarbystės tyrimus.
Šio darbo tikslas atlikti teorinę literatūros analizę apie bedarbystei tirti skirtas statistines priemones bei pateikti jų praktinį pritaikymą. Šiuo atveju ekonominės statistikos tyrimo objektas – gyventojų bedarbystė, o statistikos vienetas – Lietuvos bedarbiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-23
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.44 KB
AutoriusDzemba
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą