Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Gyventojų užimtumo statistinis tyrimas

Gyventojų užimtumo statistinis tyrimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Užimtumas ir jo struktūros kaita. Gyventojų užimtumo dinamika ir darbo rinkos struktūra. Demografinė padėtis. Darbo rinka ir užimtumas. Struktūriniai užimtumo pokyčiai. Neoficialus užimtumas. Paslėptas nedarbas. Nedarbas. Užimtumo svarba ir visuomenė. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje labai padidėjo užimtumo vaidmuo. Kylant valstybės gerovei, kartu su ekonomine stiprėja ir socialinė darbo funkcija (saviraiškos sąlyga, socialinio aktyvumo pagrindas ir pan.). Kita vertus, konkretaus asmens gerovė pirmiausiai sukuriama darbu. Užimtumas tampa svarbiausia ekonomine galimybe, teikiančia žmonėms pajamų, leidžiančių įsigyti prekių ar paslaugų, būtinų jiems normaliai gyventi.
Lietuvos gyventojų užimtumas po 1990 m. formavosi labai sudėtingomis sąlygomis. Iki 1994 m. Lietuvos ūkis išgyveno depresiją, o nuo 1994 m. prasidėjo ekonomikos kilimas. Kadangi ūkis keitėsi labai plačiai ir intensyviai, tai iš esmės pakito ir užimtumas.
Nuolatiniam gyventojų užimtumo tyrimui kiekvieną ketvirtį atrenkama 4000 namų ūkių. Kas ketvirtį atrankoje ketvirtadalis namų ūkių keičiami. Į atranką patenka visų miestų, mieste-lių ir kai kurių kaimų gyventojai. Tyrimą atlieka kvalifikuoti klausėjai. Tyrimo metu apklausiama apie 0,4 procento 15 metų ir vyresnių gyventojų.
Užimti gyventojai – tiriamojo amžiaus asmenys, kurie tiriamąją savaitę dirbo bet kokį darbą ne trumpiau kaip 1 valandą, už kurį gavo darbo užmokestį pinigais arba natūra (maisto pro-duktais ar kitais gaminiais), ar turėjo pelno (pajamų). Tai visi asmenys, priklausantys užimtųjų kategorijai: darbdaviai, savininkai, ūkininkai, samdomi darbuotojai, šeiminėje įmonėje dirbantys šeimos nariai, savarankiškai dirbantys asmenys. Užimtaisiais laikomi ir tie asmenys, kurie tiriamąją savaitę sirgo, atostogavo, nedirbo dėl trumpalaikių ar ilgalaikių prastovų, augino vaikus iki 3 metų amžiaus, bet tyrimo metu nebuvo nutraukę oficialių ryšių su darboviete.
Tyrimo objektas - gyventojų užimtumo statistinis tyrimas.
Tyrimo tikslas – išnagrinėti darbo rinkos padėtį ir pokyčius
Darbo uždaviniai:
1. Įvertinti užimtumo problemas bei užimtumo politikos svarbą.
2. Analizuoti šalies gyventojų užimtumo pokytį per paskutinių penkerių metų laikotarpį.
Tam, kad gauti pagrįstas išvadas apie užimtumo struktūros kaitą, dinamiką bei užimtumo politikos orientaciją, panaudoti aprašomosios statistikos metodai (lentelės, diagramos). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis40.68 KB
AutoriusJULITA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Gyventoju uzimtumo statistinis tyrimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą