Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Statistika>Ekonominė statistika>Darbo jėgos pasiūlos ir paklausos statistinis įvertinimas

Darbo jėgos pasiūlos ir paklausos statistinis įvertinimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Darbo rinkos samprata. Darbo jėgos ištekliai. Darbo rinkos modeliai. Darbo jėgos struktūra. Bendros darbo jėgos 1999 – 2004 metais kitimo analizė. Darbo jėgos kitimas lyginant su praėjusiais ir baziniais metais. Vidutinės darbo jėgos skaičiavimas. Lietuvos gyventojų 1999 – 2004 metų darbo jėgos struktūros kitimas laiko atžvilgiu. Darbo jėgos kitimas pagal amžiaus grupes 2004 m. Darbo jėgos prognozavimas 2005 – 2007 metams. Prognozavimas žinant vidutinį absoliutų lygio padidėjimą. Prognozavimas tiesinio trendo būdu. Išvados.

Ištrauka

Darbo rinka tiesiogiai susijusi su šalies darbo ištekliais ir jų pasiskirstymu ekonominėse veiklose. Darbo ištekliai yra visuminė visuomeninė darbo jėga, kurią sudaro visi darbingi šalies gyventojai, turintys būtinus ūkinei veiklai plėtoti fizinius, protinius, psichinius sugebėjimus, reikalingas žinias ir išsilavinimą. Darbo ištekliai išreiškia gyvojo darbo kiekį, kuriuo disponuoja visuomenė ir kuris gali būti panaudotas prekių ir paslaugų gamyboje. Darbo jėga šiandieninėje visuomenėje yra labai aktuali tema, nes nuo jos priklauso nedarbo lygis bei šalies gyventojų užimtumas.
Darbo tyrimo objektas – šalies darbo jėgos kitimas 1999 – 2004 metais.
Darbo tikslai: pagal įvairius literatūros šaltinius apibrėžti darbo jėgos sąvoką, išanalizuoti darbo jėgos pokyčius, nustatyti kitimo tendencijas bei priežastis.
Pirmoje (teorinėje) dalyje trumpai apžvelgiama darbo rinkos samprata bei jos modeliai, apibūdinami darbo jėgos ištekliai, taip pat nagrinėjama darbo jėgos struktūra.
Prakitinėje statistinėje analizėje lyginami duomenys su praėjusiais ir baziniais metais, atliekama darbo jėgos struktūros kitimo analizė laiko atžvilgiu, tiesiniu trendu bandoma prognozuoti būsimą darbo jėgos skaičių bei jos pasiskirstymą pagal lytį ir amžiaus grupes. Taip pat atliekamas duomenų ekstrapoliavimas (pagal vidutinį absoliutų padidėjimą ir vidutinį didėjimo tempą).
Terminas "darbo rinka" savo pirmine, siaurąja prasme, reiškė vietą, kurioje buvo perkama ar parduodama darbo jėga. Žmogaus sugebėjimas dirbti sudaro darbo jėgos esmę. Darbo jėga yra svarbiausias ūkinės veiklos veiksnys, be kurio kiti gamybos veiksniai – žemė, darbo įrankiai, kapitalas – yra tiktai nenaudojami daiktai. Kuo labiau išlavintos fizinės, intelektualinės ir dvasinės žmogaus savybės, tuo aukštesnė rinkoje jo darbo jėgos vertė ir kaina. Darbo jėga kaip centrinis darbo rinkos santykių objektas, yra neatskiriama nuo gyvo žmogaus organizmo, suaugusi su jo kūnu. Galutinai įsitvirtinus kapitalistiniams gamybiniams santykiams, darbo jėga įgauna privačios nuosavybės statusą, tiesiogiai priklauso pačiam visuomenės nariui.
Darbo jėga įtraukiama į ekonomines veiklas per samdos santykius. Pagrindiniai šių santykių subjektai yra darbdaviai (privatūs asmenys, įmonės, valstybė), samdomieji darbuotojai (darbo jėgos savininkai), tarpininkaujančios darbo rinkoje įstaigos ir organizacijos. Santykiai tarp darbo rinkos subjektų dėl darbo jėgos įsigyjimo, panaudojimo, valdymo reguliuojami valstybės įstatymais, įstatymo lydimaisiais aktais, kolektyvinėmis sutartimis.
Darbo rinkos santykių negalima traktuoti tik kaip darbo jėgos pirkimą – pardavimą. Šių dienų darbo rinkoje sprendžiamos ne tik ekonominės, bet ir socialinės problemos. Tai darbo išteklių racionalus panaudojimas, gyventojų užimtumo ir kovos su nedarbu programų įgyvendinimas, naujų darbo vietų kūrimas, bedarbių registravimas ir materialinis rėmimas, ieškančių darbo žmonių apmokymas ir perkvalifikavimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasEkonominės statistikos kursinis darbas
KategorijaStatistika >  Ekonominė statistika
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis76.6 KB
AutoriusVytautas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDėst. Beržinskienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo jegos pasiulos ir paklausos statistinis ivertinimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dėst. Beržinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą