Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacinių technologijų panaudojimas

Informacinių technologijų panaudojimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Dabartis ir perspektyvos. Informacinių technologijų naudojimas darbo vietoje. Nuotolinis kompiuterio valdymas internetu. Išvados.

Ištrauka

Veržli informacinių technologijų raida ir su ja susiję ženklūs technologijų, valdymo, mokslinių tyrimų, švietimo ir buities pokyčiai yra tokie reikšmingi, jog netgi kalbama apie technologijų revoliuciją vykstančią mūsų akyse. Atsiranda vis naujų terminų, tokių kaip kompiuterizuotas mokymas, automatizuotos valdymo sistemos, robototechnika, mikroprocesorinė technika, globalinės kompiuterinės informacinės sistemos ir t.t.
Tačiau informatika ne tik technologijų kūrimas ir vartojimas. Tai ir pačios informacijos pažinimas, nes būtent ji yra visos informatikos egzistavimo pagrindas.
Su informacija dažniausiai susiduriama bendraujant, keičiantis patyrimu, orientuojantis aplinkoje, kitaip sakant komunikacijoje. Informacija ir komunikacija yra du neatsiejami dalykai.
Kadangi šiuo gyvenimo laikotarpiu kompiuteris tapo mūsų darbo ir buities neatsiejamu elementu, tad visais kompiuterio taikymo atvejais kuriama informacija, kuri saugoma kompiuterinėse laikmenose. Efektyviam darbui reikia suprasti informacijos saugojimo ir tvarkymo principus, mokėti sukurti patogią darbo aplinką. Toje plotmėje ir bandysiu išdėstyti savo darbo vietos kompiuterio panaudojimo aspektus ir pageidaujamas teigiamas permainas. O tai visiems kompiuterio vartotojams būtinos žinios, nepriklausomai nuo konkrečios informa-cinių technologijų panaudojimo srities.

Šiandienos gyvenimas neįsivaizduojamas be tokių sąvokų kaip "informa-tika", "informacija", "informacinės technologijos", "informacinė visuomenė". Nekreipdami dėmesio į tariamo šių sąvokų (ypač "infomacija") paprsatumo įspūdį pastebėsime, kad jos apibrėžiamos ir interpretuojamos įvairiai. Prof.K.V.Pau-lausko redaguotame kompiuterijos žodyne pateikiamos 5 sąvokos "informacija" traktuotės. Kalbant apie moderniąją informacinę visuomenę reikia pabrėžti, jog ryšio priemonės kompiuterizuotos, taigi informacija perduodama ir kompiuteriais.
Terminą "informacinės technologijos"apibrėžti lengviau. Tačiau irgi galima jį traktuoti dvejopai. Svarbu, kaip interpretuojama sąvoka "technologija". Ją gali-ma suprasti ir kaip atlikimo metodų bei priemonių visumą, ir kaip tų metodų bei priemonių panaudojimą. Taigi informacinės technologijos gali būti apibrėžiamos kaip informacijos kaupimo (saugojimo), apdorojimo (ir paieškos), pateikimo metodų ir priemonių sistema. Kita vertus, informacinės technologijos gali būti traktuojamos kaip aukščiau minėtos metodų ir priemonių sistemos taikymas praktiniams visuomenės uždaviniams spręsti. Reikia nepamiršti, kad technologija yra informacinė tik tada, kai jos taikymas pagrįstas visapusišku kompiuterių panaudojimu. Visapusiškas informacines technologijas naudojanti visuomenė ir yra informacinė, arba modernioji visuomenė. Informacinei visuomenei būdinga daugybė naujų aspektų.
Informacijos apdorojimo greitis. Tai informacijos paieškos, ir jos perda-vimo bei kopijavimo greitis. Tik atsiradus technikos stebuklui - kompiuteriui, o po to - kompiuteriniams tinklams, ištobulėjus ryšio priemonėms, tapo įmanomas kokybinis šuolis apdorojant informaciją. Jos apdorojimo greitis - priežastis, turėjusi daugiausia įtakos formuojantis informacinei visuomenei.
Informacijos globalizacija. Išplėtojus pasaulinį kompiuterių tinklą informacija tampa globaline. Tie laikai, kai informacijos šaltinius skyrė valstybių, regionų sienos, kai net informacijos turinys atskirose valstybėse buvo skirtingas, negrįžtamai praeina. Dabar informacijos vartotojams nekliudo nei valstybių sienos, nei geografinė padėtis.
Informacijos apdorojimo patogumas, lengvumas asocijuojasi su jos apdorojimo, primiausia - paieškos greičiu. Nerekia gaišti laiko vaikščiojant į bibliotekas, pakanka savo namuose turėti personalinį kompiuterį, prijungtą prie pasaulinio tinklo.
Prie apdorojimo patogumo pasireiškimų reikia priskirti ir tokius dalykus kaip vartotojams patogios informacijos paieškos sistemos (programos), informacijos klasifikavimas pagal įvairius kriterijus, modernus dizainas ir kt.
Informacijos gausumas. Kompiuterinė bei kita organizacinė technika suteikia praktiškai neribojamas galimybes informacijai kopijuoti ir dauginti. Tai suteikia galimybes surasti reikiamą informaciją bet kurios srities specialistui. Informacijos, jos šaltinių gausa didina ir informacijos saugumo laipsnį.
Negatyvieji informacinės visuomenės aspektai.
Išaugę gyvenimo kaštai. Suprantama, kad už naujus patogumus (pozity-viuosius aspektus) turi būti sumokama mažesne ar didesne kaina. Tai - išaugę mūsų gyvenimo kaštai. Tarkime, norintis pasinaudoti teikiamais privalumais visuomenės narys turi įsigyti kompiuterį, papildomus įrenginius (įrangą prijungimui prie tinklo, spausdintuvą ir pan.). Jis turi mokėti už kompiuterio eksploatacines medžiagas, ryšio linijas ir kt. Kompiuterį įsigijusios firmos išlaidos įskaičiuojamos į tos firmos paslaugų ar gaminių kainą. Visos didesnės firmos apsirūpinusios daugybe kompiuterių, todėl akivaizdu, jog kainų padidėjimas yra visuotinis. Nemažai lėšų turi būti skiriama ir padengti informacijos kaupimo bei atnaujinimo išlaidoms, užtikrinti informacijos saugumą, tinkamą apdorojimą.
Neteisėto manipuliavimo informacija padažnėjimas. Išaugus informacijos kiekiams ir jai tapus lengvai prieinama, padidėja neteisėtų, nesankcionuotų veiks-mų su informacija, duomenų bankais bei duomenų apdorojimo programomis tikimybė, - pradedant "virusų" kūrimu ir baigiant sprogstamųjų medžiagų "recep-tų" platinimu. Neužkertant tam kelio, bus sunku kontroliuoti žalingos (smurtinės, pornografinės, keliančios grėsmę žmonių svaikatai ir pan.) informacijos platinimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.49 KB
AutoriusVioleta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai0 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaŠilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu technologiju panaudojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą