Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Administracinės teisės normos (4)

Administracinės teisės normos (4)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Administracinės teisės normų samprata ir struktūra. Administracinės teisės normos vidinę struktūrą dažniausiai sudaro tokie elementai. Administracinės teisės normos apibrėžimas. Administracines teises normų realizavimo samprata ir Formos vykdymas. Naudojimasis. Laikymasis. Taikymas. Išskiriamos penkios administracinės teisės normų taikymo stadijos. Administracinės teisės normų taikymo kryptys. Išvados.

Ištrauka

Siekiant perkelti teisės sampratą iš žmonių sąmonės į jų veiksmus, paversti ją tų veiksmų norminimo priemone, susiduriama su teisinio reguliavimo sąvoka. Teisinis reguliavimas - tai praktiškai funkcionuojanti teisės samprata. Jis yra reikšmingas tuo, kad tampa idėjiniu visos teisinės sistemos "užsakovu": iš jo poreikių kyla atitinkamos orientacijos teisinės idėjos, teisės normos, teisinės organizacinės procedūros. Visos teisės sąvokos įprasmina kaip teisinio poveikio žmonių elgesiui priemonės, o pati teisėkūra - kaip tokių priemonių gamyba. Todėl teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kategorijų, nuo kurios pažinimo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo sąvokų aparato pažinimą. Administracinis teisinis reguliavimas - tai tokia socialinio reguliavimo rūšis, arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas administracinės teisės normomis.
Administracinė teisė susideda iš daugelio teisės normų, dažniausiai sugrupuotų "pačios administracinės teisės viduje" į tam tikras apibrėžtas, sustambintas grupes, sudarančias administracinės teisės institutus. Pavyzdžiui, administracinės atsakomybės institutas, valstybės tarnybos, vykdomosios veiklos formas ir kt.
Administracinės teisės normai būdingi bendri teisės normos požymiai. Teisės normos, tai — valstybės nustatytos ir saugomos bendro pobūdžio privalomos elgesio taisyklės, apibrėžiančios reguliuojamų visuomeninių santykių subjektų teises ir pareigas, t.y., galimo ir privalomo elgesio ribas. Nepaisant to, jog administracinės teisės normoms būdingi bendrieji teisės normos požymiai, šios normos turi ir skiriamųjų administracinės teisės normoms būdingų bruožų. Teisės normoje aprašyti realaus gyvenimo atvejai, nurodantys, kada teisės subjektai gali ar privalo elgtis pagal šią taisyklę, dar kitaip vadinama - hipotezė . Hipotezė - tai graikų kalbos terminas, reiškiantis tam tikrų reiškinių, faktų egzistavimo prielaidą (spėjimą). Teisinė hipotezė - tai spėjimas, kad įvyks tokie gyvenimo faktai, kurių atžvilgiu reikės elgtis pagal dispozicijoje aprašytą elgesio taisyklę. Todėl hipotezė yra tas teisės normos elementas, kuris sujungia teisės normą su realiu gyvenimu, jo dinamika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-31
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis26.03 KB
AutoriusValia
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKurpuvesas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracines teises normos (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kurpuvesas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą