Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Socialinės apsaugos teisė

Socialinės apsaugos teisė

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Prienų rajono Socialinės paramos tarnybos veiklos apibūdinimas. Tarnybos juridinis statusas. Teisės aktai, reglamentuojantys tarnybos veiklą. Tarnybos bendradarbiavimas su kitais paslaugų teikėjais. Išvados. Priedas.

Ištrauka

Socialinių paslaugų organizatoriai yra ministerijos, apskritys ir savivaldybės. Visos šios valdymo institucijos atlieka savo funkcijas, kurias apibrėžia Lietuvos Respublikos įstatymai. Įstatymai lemia skirtingą socialinių paslaugų funkcijų ir atsakomybės pasidalijimą tarp administracinių vienetų ir skirtingo lygmens valdymo institucijų. Šiuo metu ypač didelis dėmesys skiriamas paslaugų administravimo decentralizavimo principui. Tai reiškia, kad organizuojant socialines paslaugas, kuo daugiau funkcijų turi būti atiduota vietos savivaldai. Savivaldybė yra pagrindinė institucija, kurianti ir garantuojanti bendruomenės socialines paslaugas savo nariams. Jei valstybės lygmens institucijos (ministerijos, apskritys) pagrindžia ir sukuria šalies paslaugų plėtojimo standartus, tai savivaldybė garantuoja šios strategijos ir standartų įgyvendinimą savo bendruomenėje. Laikantis paslaugų decentralizavimo principo socialinės paslaugos organizuojamos garantuojant maksimalų paslaugų priartinimą prie gavėjo gyvenamosios vietos.
Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme (1996) skelbiama, kad savivaldybės rengia socialinių paslaugų teikimo programas, organizuoja socialinių paslaugų teikimą, renka ir analizuoja informaciją apie asmenis, kuriems reikia socialinių paslaugų, testuoja asmenų, kurie kreipiasi dėl socialinių paslaugų, pajamas bei turtą, steigia, reorganizuoja, pertvarko bei likviduoja savivaldybės socialinių paslaugų institucijas, šeimynas, pagal kompetenciją kontroliuoja socialinių paslaugų teikėjų veiklą, teikia informaciją apie socialines paslaugas. Šiam tikslui kiekvienos savivaldybės administracijoje turi būti įsteigtas padalinys, atsakingas už socialinių paslaugų ir kitos socialinės paramos organizavimą.
Kadangi gyvenu Prienų rajone, pasidomėjau šio rajono savivaldybės socialinės paramos tarnybos veikla. Kreipiausi į Prienų rajono socialinės paramos tarnybos vedėją, kuri supažindino su tarnybos nuostatais. Šiame darbe remdamasis analizės, lyginamuoju, aprašomuoju bei kitais metodais, atskleisiu Prienų rajono socialinės paramos tarnybos statuso bei funkcijų pagrindinius aspektus.
Šio darbo tikslas – apibūdinti socialinių paslaugų organizatorių ir teikėją Prienų rajono savivaldybės Socialinės paramos tarnybą. Prienų rajono Socialinės paramos tarnyba yra Prienų savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys, sprendžiantis socialinės paramos tarnyboms priskiriamus klausimus. Tarnyba yra pavaldi savivaldybės administracijos direktoriui. Tarnybai vadovauja vedėjas, kurį skiria ir atleidžia savivaldybės administracijos direktorius įstatymų nustatyta tvarka. Nesant tarnybos vedėjo, jo pareigas atlieka administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas darbuotojas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-06
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis22.14 KB
Autoriusdaiva smailiene
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Griškevičienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialines apsaugos teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno kolegija / 2 Klasė/kursas
  • A. Griškevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą