Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologijos teorijos (2)

Psichologijos teorijos (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Socialinio išmokimo teorija. Išmokimo teorijų koncepcija. Mokymosi ir išmokimo sąvokų santykis. Išmokimas. Ankstesnės išmokimo teorijos. Naujesnės išmokimo teorijos. Išvados.

Ištrauka

Psichologija mūsų dienomis – tai ne tik psichiką tirianti teorinė disciplina, bet ir praktinių žinių bei įgūdžių sistema, reikalinga ir psichologams praktikams, ir kitų sričių specialistams – pedagogams, gydytojams, sporto treneriams, teisininkams, policininkams ir kitiems su žmonėmis dirbantiems asmenims.
Mes, suaugę ir vaikai, esame žmonės – labai sudėtingos būtybės, apibūdinamos individo, asmens ir asmenybės sąvokomis. Asmenybė (persona) – asmens ypatybės, kurias jis įgyja gyvendamas, pastovi jų sistema, nusakanti asmens vietą žmonių bendrijoje. Asmuo tampa asmenybe, kai jis aktyviai veikia ir reiškiasi kaip visybė, jungianti aplinkos pažinimą su išgyvenimais.
Šiame referate, bus plačiau nagrinėjama "asmenybė, išmokimo teorijų požiūriu", nes tai aktualu kiekvienam. Mes visi iš pradžių būname kūdikiai, vaikai, paaugliai, po to suaugame ir pasenstame, bet visą gyvenimą mes mokomės. Mes visi, ne tik kūdikiai ir moksleiviai kažką mokomės, iš pradžių kalbėti, vaikščioti, po to sudėtingesnius dalykus, tai todėl mums aktualu kokios yra išmokimo teorijos ir ką asmenybę tiriantys psichologai rašo apie jas.
Bihevioristai daug dėmesio skiria žmogaus patirčiai, nes mano, jog kiekvienas individo elgesys yra tam tikrų praeities įvykių rezultatas. Tačiau bihevioristai taip pat pripažįsta, kad žmogus mokosi ir stebėdamas kitus žmones, ypač kai mato, kaip jie už tą elgesį yra skatinami, arba jei jis jai žavisi. Socialinio išmokimo teorija padeda suprasti, kaip žmogus įgyja sudėtingus idealus ir vertybes: tėvai, pavyzdžiui, lemia vaiko mokymąsi, nes jį skatina arba baudžia už tam tikrą elgesį. Be to, tėvai yra svarbiausi vaiko gyvenime, jis save tapatina su jais ir stengiasi imituoti jų elgesį. Suaugę vaikai tikriausiai elgsis pagal vaikystėje įgytą elgesio modelį. Tai padeda suprasti tuos atvejus, kai suaugę staiga pastebi, kad jie elgiasi ir galvoja taip, kaip jų tėvai ir net kartoja tėvų klaidas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-23
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.86 KB
Autoriusrobertas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos turizmo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologijos teorijos (2) [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos turizmo mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą