Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Užsieniečių gyvenimas Lietuvos Respublikoje

Užsieniečių gyvenimas Lietuvos Respublikoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Leidimai gyventi Lietuvoje. Leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje. Leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. Reikalavimai taikomi Europos Sąjungos šalių piliečiams. Užsieniečių Administracinė atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Lietuvai įstojus į Europos Sąjunga padaugėjo žmonių atvažiuojančių į Lietuvą. Visi atvažiuojantys į Lietuvą, neturėdami Lietuvos Respublikos pilietybės yra užsieniečiai. Atvykti į Lietuvą galima tik per pasienio punktus (sausumos, oro ar vandens). Atvykimas per ne pasienio punktus laikomas neteisėtu.
Lietuvos Respublikos teritorijoje gyvenančių užsieniečių teisinį statusą reguliuoja 2004 m. balandžio 30 d. įsigaliojęs Lietuvos Respublikos įstatymas "dėl užsieniečių teisinės padėties". Kuriame yra ir užsieniečio apibrėžimas. Taigi Užsienietis – asmuo, kuris nėra Lietuvos Respublikos pilietis, neatsižvelgiant į tai, ar jis turi kurios nors užsienio valstybės pilietybę, ar neturi jokios.1
Rašto darbo tikslas – išanalizuoti įstatymus reglamentuojančius užsieniečių gyvenimą Lietuvos Respublikoje.
Rašto darbo objektas :
1. apžvelgti leidimus suteikiančius Lietuvoje apsigyventi;
2. apžvelgti užsieniečių teisinį statusą;
Užsienietis norėdamas gyventi Lietuvos teritorijoje turi turėti leidimą gyventi. Lietuvos Respublikos įstatymas "dėl užsieniečių teisinės padėties" nustato du leidimus, kurie suteikia teisę gyventi Lietuvos Respublikos teritorijoje. Užsieniečiams išduodami šie leidimai gyventi:
1. leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;
2. leidimas nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.2
Tačiau jei užsienietis nėra Europos Sąjungos pilietis tai atvažiuojant turi turėti vizą. Vizos yra keturių rūšių: a) oro uosto tranzitinė; b) tranzitinė; c) trumpalaikė; d) ilgalaikė. Viza leidžia Lietuvoje būti ne ilgiau kaip 90 dienų, tik ilgalaikė viza suteikiama galimybę Lietuvoje pasilikti ilgiau negu 3 mėnesiams. Viza nesuteikia teisės užsieniečiui Lietuvos Respublikoje mokytis, dirbti ar užsiimti kita veikla, už kurią gaunamos pajamos. Vizas išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, konsuliniai skyriai, Užsienio reikalų ministerija, policijos įstaigų migracijos skyriai, o tam tikrais atvejais ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba.
Atvykę gyventi asmenys iš kitų valstybių ir gavę teisinį statusą gyventi Lietuvoje, nuolatos ar laikinai, tuo pačiu įgyja ne tik teisę gyventi Lietuvoje, bet kartu ir pareigą paklusti Lietuvos Respublikos įstatymams. Lietuvos Respublikos konstitucijos 29 str. nustato, kad: "įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs." Ši nuostata taikoma ne tik Lietuvos piliečiams, bet ir atvykusiems į Lietuvos teritoriją kitų šalių piliečiams.
Leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje suteikia teisę užsieniečiui gyventi Lietuvoje, pasirinkti čia gyvenamąją vietą, ją keisti, išvykti iš Lietuvos Respublikos ir grįžti į ją leidimo gyventi galiojimo laikotarpiu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-30
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis15.92 KB
AutoriusRita
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciu gyvenimas Lietuvos Respublikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą