Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Užsieniečių registras

Užsieniečių registras

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Užsieniečių registro sąvokos ir funkcijos. Užsieniečių registro informacinės sistemos diegimas. Užsieniečių teisinė padėtis. Užsieniečių registro nuostatai. Užsieniečių registro sudedamosios dalys. Užsieniečių duomenų tvarkymas. Užsieniečių registras ir asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas. Lietuvos respublikos teisės aktų, reglamentuojančių užsieniečių registro funkcionavimą derinimas su Europos sąjungos aktais. Pabėgėlių registras. Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos respubliką, sąrašas. Užsieniečių registro nuostatų problemos ir sprendimai. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpiu visuotiniu susitarimu buvo pasirinktas demokratinis šalies vystymosi modelis. Priimti liberalūs Pilietybės, Tautinių mažumų, Švietimo ir kiti įstatymai, kurie atvėrė teisines prielaidas plėtotis harmoningiems ir stabiliems visuomenės santykiams, pagrįstiems savitarpio supratimo ir tolerancijos dvasia, siejančia skirtingas tautines ir socialines grupes. Pasaulyje migruoja daugybė žmonių, tai yra gyvena ne savo gimtojoje šalyje. Dar daugiau žmonių, ypač jaunų, ieškodami geresnio uždarbio, laikinai arba net visam laikui palieka savo šalį.Todėl ir mes, Lietuvoje turime nemažą užsieniečių srautą, dėl ko iškyla aibė neaiškumų kertant mūsų valstybės sieną, fiksuojant pabėgėlius, užsieniečius pasiryžusius trumpam ar ilgesniam laikui apsistoti Lietuvoje. Vienas pagrindinių šiandieninės Lietuvos valstybės tikslų – puoselėti atsivėrusią Šengeno susitarimo erdvę kaip laisvės, saugumo ir teisingumo erdvę, kurioje užtikrinamas laisvas asmenų judėjimas, gerbiamos žmogaus teisės ir laisvės, vykdyti reikiamas priemones, susijusias su kontrole prie išorinių Europos Sąjungos (toliau - ES) sienų, nusikalstamumo prevencija ir užkardymu, valdyti migracijos procesus pagal ES reikalavimus sprendžiant užsieniečių teisinės padėties valstybėje, prieglobsčio suteikimo, nelegalios migracijos prevencijos ir kitus su migracijos politikos vykdymu susijusius klausimus. Šių klausimų sprendimui, atsižvelgiant į ES reikalavimus tobulinami Lietuvos Respublikos teisės aktai. 2000 m. rugsėjo 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės Nutarimu Nr. 1049 de jure buvo įsteigtas Užsieniečių registras. Savo darbe ir nagrinėsime šio valstybinio registro svarbą.
Temos aktualumas - ši tema yra, buvo ir bus aktuali, kadangi užsieniečių teisinės padėties valstybėje klausimų administravimas yra svarbi vidaus ir užsienio politikos dalis, kaip galimybė efektyviau valdyti migracijos procesus .
Darbo tikslas - apibrėžti užsieniečių registrą, jo įkūrimo problemas ir sprendimus.
Šio darbo pagrindiniai uždaviniai - remiantis teisės aktais nagrinėti registro problemas bei garantijas, kurias suteikė šis registras, analizuojant per užsieniečių teisinės padėties prizmę , bei užsieniečių registro funkcionavimo sprendimus.
Darbo metodologija. Rašant darbą daugiausia remiamasi šiais metodais : istoriniu, loginiu – analitiniu, sisteminės analizės, interviu, asmeninės patirties metodais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-17
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis34.1 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Uzsienieciu registras [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą