Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Komercinė teisė>Investicinės veiklos teisinis reguliavimas

Investicinės veiklos teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Investicinės veiklos sąvokos. Investicijų rūšys. Investicijų ekonominė esmė. Investicinės veiklos teisinis reguliavimas. Investicinės veiklos valstybinio reguliavimo normos. Išvados.

Ištrauka

Teisinis reguliavimas- tai tokia socialinio reguliavimo rūšis, arba forma, kai poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisės normomis ir teisės principais.
Teisinio reguliavimo priežastys klasinėje ir demokratinėje valstybėse yra skirtingos: klasinėje valstybėje teisinėmis priemonėmis imamasi reguliuoti žmonių elgesį siekiant legalizuoti , sunorminti vienų socialinių grupių agresiją kitų grupių atžvilgiu, organizuotu būdu slopinti pavergtųjų pasipriešinimą; o demokratinėje valstybėje- derinti grupių interesus ir tokiu būdu įtvirtinti bei palaikyti visuomenėje socialinę santarvę bei rimtį.
Tai tik bendroji teisinio reglamentavimo taisyklės apibūdinimas, kuris nevisiškai atspindi tam tikros rūšies, šiuo atveju investicinės veiklos, teisinio reglamentavimo ypatumus, priežastis ir reikšmę.Norint pradėti nagrinėti investicinės veiklos teisinį reguliavimą, pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas tai yra pati investicinė veikla, kokie jos požymiai bei padėtis šiuolaikinėje demokratinėje valstybėje.
Pradinis investicinės veiklos apibrėžimas galėtų būti toks: tai skirtingų, priešingų grupių ar šalių tam tikrų interesų,kurie pasireiškia investicinėje veikloje, sąveika, kuri privalo būti reglamentuota teisės normų, kad visų interesai būtų patenkinti. O pagrindinė priežastis kodėl turi būti reguliuojama teisiškai investicinė veikla, yra ta, jog tai - teisiniai santykiai, kurie teisinėje valstybėje yra privalomi reguliuoti.
Investicijos patenka į įvairias verslo ir socialines sferas įvairiomis formomis,todėl norint suprasti kodėl yra toks sudėtingas teisinis reguliavimas ir kad būtų galima analizuoti, planuoti bei apskaityti investicijas, jos yra klasifikuojamos pagal atskirus požymius.
Ilgalaikė ir efektyvi firmų veikla, jų teisingas vystymasis bei konkurentabilumo gerinimas didele dalimi priklauso nuo investicinio aktyvumo lygio bei investicinės veiklos apimčių. Klausimų ratas, apimantis kompanijos investicinę veiklą, pareikalauja pakankamai gilios analizės ir praktiškai priimtų valdymo spendimų tam, kad būtų galima efektyviai nukreipti bei formuoti kompanijos investicijų portfelio ekonominį efektyvumą. Atskirų ūkio subjektų bei šalių ekonominė veikla žymia dalimi charakterizuojama vykdomų investicijų apimtimi ir formomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-27
DalykasKomercinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Komercinė teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.84 KB
Autoriusgabi
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. K.Krūminienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investicines veiklos teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. K.Krūminienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą