Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Viešas ir privatus bendravimas elektroninėmis priemonėmis

Viešas ir privatus bendravimas elektroninėmis priemonėmis

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Privatus bendravimas. Pokalbių svetainės. Elektroninis paštas (e-mail). Patarimai vartotojui. Bendravimas "vienas-vienam". Naudojant elektroninį paštą. Naudojant pokalbių svetaines. Viešas bendravimas. Naujienų grupės. Kaip veikia naujienų grupės? Konferencijos. Patarimai vartotojui. Bendravimas "Vienas-grupei". Naudojant naujienų grupes ir konferencijas. Išvados.

Ištrauka

Interneto vartojimo sferos yra labai įvairios, tai – ne tik mokymasis, darbas, prekių ir paslaugų pirkimas, bet ir laisvalaikis. Žmonės vis dažniau bendrauja internete – susipažįsta ir susitikinėja pokalbių svetainėse, naudojasi elektroniniu paštu, naujienų grupėmis, konferencijomis. Toks bendravimas atrodo labai ribotas – juk monitoriaus ekrane matomi tik bėgantys žodžiai. Nepaisant to, daugelis žmonių visame pasaulyje būtent taip susisiekia ir bendrauja vieni su kitais. Šeme referate apžvelgsiu populiariausius viešuosius ir privačiuosiuosius elektroninius bendravimo būdus internete, bei pateiksiu patarimų kaip jais naudotis.


Privatus bendravimas:

1) Pokalbių svetainės

Kaip rodo įvairūs tyrimai, vienas populiariausių interneto vartojimo būdų - dalyvavimas įvairiose pokalbių svetainėse. Vienas senesnių virtualiems pokalbiams pritaikytų technologijų - IRC, arba ,,Internet Relay Chat" (internetu perduodamas pokalbis), kurios principą 1988 m. sukūrė ,,Oulu" universiteto Suomijoje studentas Jarkko Oikarinenas. Sudarydamas galimybes daugelio vartotojų vienalaikei sinchroniškai komunikacijai, jau beveik dešimtmetį IRC įvairių šalių tyrinėtojų laikomas įdomiu tyrinėjimų objektu. Bendravimas šioje aplinkoje gana unikalus - asmeniniame bendravime informaciją vieni apie kitus gauname ne tik iš sakomų žodžių, bet ir iš neverbalinių šaltinių - žmogaus fizinių ypatybių, aprangos, kūno kalbos, veido mimikos, pagaliau ir bendravimo aplinkos, - o IRC terpėje fizinė žmogaus išorė neegzistuoja, o visa informacija perduodama tik tekstu. Tačiau šis tekstas yra dinamiškas, jis ne tik perduoda mintis, bet ir kuria bendravimo aplinką bei pokalbyje dalyvaujančių žmonių įvaizdžius, įtraukdamas pokalbio dalyvius į virtualų pasaulį.
Pokalbių svetainės yra vieta, kur žmonės keičiasi informacija, pokštauja, prašo pagalbos arba tiesiog leidžia laiką. Pasitaiko ir taip, jog po pažinties interneto pokalbių svetainėje užsimezgusi draugystė iš nekalto susirašinėjimo perauga į meilę.
Pagrindinės pokalbių temos: Lietuvos ir pasaulio įvykiai; asmeniniai pokalbio dalyvių reikalai; flirtas (ypač dažnas reiškinys ne tik lietuviškose, bet ir viso pasaulio interneto pokalbių svetainėse – užmezgus kontaktą, iš karto klausiama vardo, amžiaus, prašoma atsiųsti nuotrauką, o tada jau siūloma susitikti); susitikimų organizavimas; ginčai (pastarųjų amplitudė labai plati – nuo draugiško persimetimo šmaikščiomis frazėmis iki rimtų konfliktų); pagalbos prašymas; reklama (siūloma įsigyti įvairių daiktų).
Interneto pokalbių svetainėse vartojama kalba – atskirų tyrinėjimų vertas reiškinys. Jai būdingi specifiniai posakiai, žodžių trumpinimas, iškraipymai, neretai vartojami necenzūriniai žodžiai, anglų k.
Galima išskirti keletą kalbos vartojimo tendencijų. Viena jų – raidžių keitimas: tam tikros raidės pakeičiamomis kitomis ir tokiu būdu gaunami panašiai skambantys, tačiau kitaip rašomi žodžiai, kai kada raidės sukeičiamos, kad be lietuviško raidyno būtų galima išreikšti tam tikrą garsą, tačiau neretai raidės keičiamos be jokios akivaizdžios priežasties (pvz., č = cz, š = sh: cziut shirdis nesprogo; jaucziu; i = j, ij: kotaij visi miega; aij; geraij; rejškes; raidė s = z: metaz; butukaz ir t. t.).
Kita tendencija – skaičių naudojimas kalbai prastinti ne tik sakinyje (pvz., 1 bucziuojiesi… po to klausi su kuo), bet ir žodžiuose (pvz., 2rakas; noriu le2; kiek1ame gyvena pamokslininkas).
Dar vienas ypatumas – sutrumpintų žodžių vartojimas (pvz., Nzn = nežinau; qq = kū-kū).
Nors tokioje kalboje neretai vartojami necenzūriniai žodžiai, bet esama ir mažybinių maloninių – deminutyvų. Dažnai jais pokalbio dalyviai kreipiasi vienas į kitą (pvz., sawlyte, mazute, meiliuk ir t. t.).
Ypač dažnai yra vartojami vadinamieji "šypseniukai" – iš skyrybos ženklų ir simbolių sudaromi miniatiūriniai "veidai", išreiškiantys kalbančiojo nuotaiką, savijautą ir pan. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje ypač dažnai naudojamas "šypseniukas" – šypsenėlė :), tačiau jų yra daug ir įvairių, pvz: :)))) – plati šypsena; :o) – šypsena su "nosimi"; ":)) – šypsena su "šukuosena"; :| - neutrali veido išraiška; ":0 – išgąstis; :( - liūdna veido išraiška; :P~ - iškištas liežuvis; :* - bučinys; :@ - aistringas bučinys.
"Šypseniukai" vartojami ne tik pokalbių svetainese, tai populiarus budas išreiškiant emocijas bendraujant visomis elektroninėmis priemonemis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-10
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis26.08 KB
AutoriusJogaila
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesas ir privatus bendravimas elektroninemis priemonemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą