Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Poreikis bendrauti. Sėkmingas bendravimas (2)

Poreikis bendrauti. Sėkmingas bendravimas (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Socialinis poreikis bendrauti. Sėkmingas bendravimas. Grupės ir bendravimas jose. Konfliktai. Bendravimo problemos. Vadovavimo menas. Išvados.

Ištrauka

Bendravimas yra daugialypis reiškinys. Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę ir susirašinėjimą elektroniniu paštu, ir aktoriaus pasirodymą publikai, bet daugiausiai laiko mes praleidžiame bendraudami žodžiu. Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Dar tik ketindami susitikti su nepažįstamu žmogumi, mes imame svarstyti, koks jis galėtų būti, kokių poelgių galime iš jo tikėtis. Dažnai, turėdami įvairių tikslų, tarpusavyje bendrauja visai nepažįstami žmonės.
Bendravimas, kaip reiškinys yra labai svarbaus žmogaus gyvenime, todėl kad bendraudami keičiamės informacija, gauname galimybę geriau suprasti ir pažinti save pačius, bei galime dalytis savo mintimis jausmais, atskleisti savo individualybę, daryti kitiem įtaką. Kitaip sakant, bendrauti, mus skatina ir socialiniai poreikiai.
Socialiniai poreikiai paprastai priešpastatomi įgimtiems biologiniams poreikiams. Tačiau šis skyrimas – gana sąlyginis. Visai tikėtina, kad kai kuriuos socialinius poreikius iš dalies lemia ir prigimtis. Pvz., noras priklausyti kokiai nors žmonių grupei gali turėti tas pačias šaknis, kaip ir gyvūnų baime būti nepriimtiems į būrį. O jiems būti nepriimtiems beveik visada reiškia žūti. Tad giluminis motyvas, skatinantis žmones bendrauti, gali būti pamatinis siekis saugoti savo gyvybę, vengti mirties. Pastaroji prielaida leidžia manyti, kad bendravimo su aplinkiniais sėkmė kiekvienam iš mūsų yra kur kas svarbesnis dalykas, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gebėjimas bendrauti lemia ne tik laimingesnį šeimyninį gyvenimą ir greitesnį kylimą karjeros laiptais, bet ir nuo jo priklauso mūsų gyvenimo kokybė pačia plačiausia prasme.
Pagrindinė priemonė patenkinti šiems poreikiams yra bendravimas, todėl turetume išmokti jį valdyti ir užtikrinti sėkmingą bendravimą, bei jo rezultatą. Tai vienas laimės receptų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.53 KB
AutoriusDainius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKristina Zdanytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poreikis bendrauti. Sekmingas bendravimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Kristina Zdanytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą