Išplėstinė paieška
 
 
 

Aristotelis (4)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Apie Aristotelį. Aristotelio filosofinės minties raida. Aristotelio filosofinė sistema. Metafizika. Logika. Teorija apie materiją ir formą. Etika. Išvados.

Ištrauka

Su Aristotelio vardu siejama iškiliausia antikos laikų filosofijos pasaulio asmenybė. Aristotelio minties raida prasidėjo sekant filosofijos mokytojo Platono pėdomis. Vėliau, kai mąstymą ima užvaldyti naujos, originalios mintys, mokiniui užtenka drąsos sistemingai kritikuoti bei daugeliu atveju paneigti savo mokytojo mintis.
Mąstytojo filosofinės reikšmės ilgaamžiškumas pasireiškia tuo, kad jo vardas nebuvo užmirštas visais laikais: nuo viduramžių – kurie apskritai nebuvo palankūs filosofijai; iki naujųjų amžių, kuriems svarbus jo autoritetas ir, kuomet naujai atgimusi filosofija dar labai ilgai vešėjo Aristotelio minties įtakoje.
Visame filosofinio mintijimo kontekste Aristotelis užima išskirtinę vietą savo veikalų gausumu bei filosofinio apmąstymo sričių platumu. Dėl minėtos priežasties šiame darbe bus apžvelgta tik labai maža dalis to, ką sukūrė didysis mąstytojas. Tačiau siekimas prisiliesti prie jo minčių skatina aptarti bent pagrindinius Aristotelio filosofinės veiklos aspektus.
Didžiųjų filosofų tarpe išskirtinę vietą užima Aristotelis – nedaug pasaulyje tokių mąstytojų. Aristotelis – antikinio pasaulio filosofas, gyvenęs 384 – 322 m.p.m.e., kuomet graikų miestai-valstybės (poliai) smuko ekonomiškai ir politiškai. Šis filosofas gimė Makedonijos karaliaus gydytojo šeimoje. Aristotelis augo kartu su būsimuoju Makedonijos karaliumi Pilypu II. Tuometinį Makedonijos dvarą veikė graikų kultūra, o Atėnai buvo svarbiausias antikinės kultūros centras.
Būdamas penkiolikos metų Aristotelis neteko tėvo, tačiau paveldėjo jo didelę biblioteką ir šeimos tradicijas – domėjimąsi gamtos mokslais. Kai Aristotelis sulaukė septyniolikos metų, jis atvyko į Atėnus, kur įstojo į Platono Akademiją. Būtent šioje mokslo įstaigoje prabėgo turiningiausi Aristotelio gyvenimo du dešimtmečiai: iš pradžių jis buvo mokinys, o vėliau – mokytojas. Akademijos klausytojai domėjosi grynais tyrimais, matematika, tačiau niekas nebandė susisteminti mokslų, netyrinėjo atskirų mokslinių disciplinų tarpusavio ryšių. Aristoteliui tai buvo plačių ieškojimų laikotarpis. Leisdamas laiką Akademijoje Aristotelis parašė pirmuosius savo veikalus: "Eudemą, arba Apie sielą" ir "Protreptiją". ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-26
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis18.22 KB
AutoriusLG
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aristotelis (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą