Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Informacinė visuomenė. Socialiniai ir etiniai aspektai (2)

Informacinė visuomenė. Socialiniai ir etiniai aspektai (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Informacinės visuomenės požymiai ir problemos. Informacinių technologijų įtaka visuomenei. Kompiuteris ir sveikata. Interneto ir bendravimo elektroniniu būdu etiketas. Nepageidaujami laiškai (SPAM). Duomenų apsauga ir autorių teisės. Kompiuterių virusai . Kompiuterių virusų aptikimo metodikos.

Ištrauka

Informacinė visuomenė – tai visuomenė, kurioje plačiai naudojamos informacinės technologijos.

Informacinė visuomenė gali būti atvira. Tai reiškia, kad informacija, žinios ir duomenys turi būti lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui..Taip pat išsilavinusi: kiekvienos valstybės siekis turetų būti šviesti ir mokyti savo piliečius. Visuomenės švietimui valstybė galėtų naudoti šiuos būdus: nuotolinį švietima, atvirą mokymą, elektroninį mokymą, bei skaitmeninį mokymą. Be to informacinė visuomenė turetų būti atvira.

Pagrindiniai informacinės visuomenės bruožai:
stiprus paties piliečio noras ir gebėjimas mokytis;
nuolatinis mokymasis;
mokymosi priemonių ir formų įvairovė: nuotolinis, elektroninis, skaitmeninis mokymasis;
nuotolinis darbas;
elektroninis verslas;
elektroninės paslaugos;
elektroninis valdymas.
Pozityvieji ir negatyvieji informacinės visuomenės aspektai
Pozityvieji:
Informacijos apdorojimo greitis. Tai ir informacijos paieškos, ir jos perdavimo bei kopijavimo greitis. Tik atsiradus technikos stebuklui - kompiuteriui, o po to - kompiuteriniams tinklams, ištobulėjus ryšio priemonėms, tapo įmanomas kokybinis šuolis apdorojant informaciją. Jos apdorojimo greitis - priežastis, turėjusi daugiausia įtakos formuojantis informacinei visuomenei.
Informacijos masiškumas. Šis bruožas irgi labai būdingas informacinei visuomenei. Be jo visuomenėje būtų tik informacijos specialistų antsluoksnis. Šis masiškumas skatina visuomenės švietimą, švietėjišką veiklą. Pastaroji tampa lankstesnė, intensyvesnė ir ekstensyvesnė. Per tą patį laiko tarpą galima daugiau sužinoti, išmokti. Visų be išimties amžiaus grupių visuomenės nariai gali siekti išsilavinimo, kelti kvalifikaciją.
Naujų technologijų ryšio priemonių diegimas, pvz., radijo bangomis pagrįstas ryšys tarp kompiuterių, dar labiau vysto masiškumą.
Informacijos globalizacija. Išplėtojus pasaulinį kompiuterių tinklą informacija tampa globaline. Tie laikai, kai informacijos šaltinius skyrė valstybių, regionų sienos, kai net informacijos turinys atskirose valstybėse buvo skirtingas, negrįžtamai praeina. Dabar informacijos vartotojams nekliudo nei valstybių sienos, nei geografinė padėtis.
Informacijos apdorojimo patogumas. Informacijos apdorojimo patogumas, lengvumas asocijuojasi su jos apdorojimo, pirmiausia - paieškos greičiu. Nereikia gaišti laiko vaikščiojant į bibliotekas, pakanka savo namuose turėti personalinį kompiuterį, prijungtą prie pasaulinio tinklo. Aukščiau minėtas radijo bangų ryšys tarp kompiuterių leidžia gauti ir siųsti informaciją bet kurioje situacijoje - kelionėje, atostogaujant ir pan.
Prie apdorojimo patogumo pasireiškimų reikia priskirti ir tokius dalykus kaip vartotojams patogios informacijos paieškos sistemos (programos), informacijos klasifikavimas pagal įvairius kriterijus, modernus dizainas ir kt.
Informacijos gausumas. Kompiuterinė bei kita organizacinė technika suteikia praktiškai neribojamas galimybes informacijai kopijuoti ir dauginti. Tai suteikia galimybes surasti reikiamą informaciją bet kurios srities specialistui. Informacijos, jos šaltinių gausa didina ir informacijos saugumo laipsnį.
Alternatyvūs informacijos šaltiniai ir pateikimo formos. Būdinga šiuolaikinių informacijos sistemų ypatybė - informacija dubliuojama, ji gali būti saugoma ir pateikiama vartotojams įvairiais pavidalais (teksto, grafikos, audio, video ir pan.). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-18
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis42.39 KB
AutoriusAistė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaVilniaus "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene. Socialiniai ir etiniai aspektai (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus "Minties" gimnazija / 12 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą