Išplėstinė paieška
 
 
 

Temperamentas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Temperamento tipai. Tautų seksualinis temperamentas. Vaiko temperamentas.

Ištrauka

Psichologija - mokslas apie žmogaus elgesį ir mentalinius procesus. Psichologija tiria psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Mokslas apie sielą.
Psichologija siekia atsakyti į aibę klausimų, susijusių su žmogumi. Kodėl žmogus taip elgiasi? Psichologija imasi sudarinėti sąvokų ir teorijų sistemą, kuri užfiksuotų ir apibūdintų žmogų. Aišku, ta sistema – nėra žmogus, o tik pastangos dėl jo gerovės (tipo geriau pažinti ir jam padėti), noras perprasti, numatyti, kontroliuoti, keisti.
Psichologijos užuomazgos jau pirmųjų filosofų darbuose. Kad ir Aristotelio "Apie sielą". Arba Hipokrato (4 a.pr.m.e.) sukurti 4 temperamento tipai. Dar anksčiau - kad ir Biblijoje (ST).
Terminas "psichologija" pirmąkart pavartotas 1732 metais K.Volfo "Empirinė psichologija" ir "Racionalistinė psichologija". Psichologija kaip savarankiškas mokslas - nuo 1879, kai Leipcige (Vokietija) V.Vundtas įsteigė pirmąją psichologijos laboratoriją. Vundtas introspekcijos pagalba tikėjosi rasti pagrindinius žmogaus sąmonės elementus.

Kiekvienas žmogus turi įvairių ypatybių, bet vyrauja kurio nors temperamento tipo savybės. Skiriami šie temperamento tipai: sangvinikas, cholerikas, flegmatikas, melancholikas.
Sangviniko psichinių procesų tempas greitas. Žmogus su sangviniko savybėm labai energingas ir darbingas. Emocijos kyla greitai ir ryškiai. Jam būdinga lengva interesų, siekimų ir emocijų kaita. Linksmas, smagus, draugiškas, pageidaujamas draugų sueigose. Nepastovus žmogus. Iš žymių žmonių sangvinikai buvo: Gėtė, Mocartas.
Jam būdingas spontaniškumas: jis pirma pasako, o tik paskui galvoja, todėl bendraujant su sangviniku, reikėtų mokėti neįsižeisti dėl smulkmenų. Jis plepys, tačiau linksmas, mėgsta pramogauti, yra didelis naujovių entuziastas, tačiau jo susižavėjimai tomis naujovėmis netrunka išblėsti. Dažnai jie pasižymi atsakomybės trūkumu, nes linkę vėluoti ar net pamiršti susitikimus. Sangvinikai linkę nuolat ieškoti nuotykių ir yra gana nepastovūs, tačiau jausmingi ir nepakenčia nuobodulio.
Cholerikas - labai energingas, greitų reakcijų, stiprių emocijų žmogus. Jis pastovesnis už sangviniką savo siekimais ir emociniu gyvenimu. Cholerikai: Puškinas, Landsbergis, Betovenas.
Cholerikams būdingas polinkis vadovauti, nes turi tam reikalingų savybių: yra ryžtingi, siekiantys tikslo iki galo. Jie dažnai galvoja galintys viską aplink organizuoti ir tvarkyti, be to, mano visada esą teisūs. Bendrauti su cholerikais išties nėra paprasta. Tam reikalinga ypatinga tolerancija bei gebėjimas atleisti pykčio protrūkius, nes supykęs cholerikas šūkauja, kas tik šauna į galvą, dažnai net skaudžius dalykus. Todėl labai svarbu mokėti tarsi negirdėti to, ką jis šaukia, mat praėjus pykčio priepuoliui, tikėtina, jis net neatsimins, ką sakė, mokėti į tokią aršią jo diskusijos formą reaguoti ramiai.
Flegmatikas - lėto psichinio tempo, didelio pastovumo ir mažos kaitos. Tai ramus, lėtas, uždaras žmogus. Ieškodamas veiklos tikslų, nerodo aktyvumo, tačiau pradėtus darbus baigia ištvermingai ir tiksliai. Toks buvo Krilovas.
Flegmatikui reikėtų sugebėti atleisti tai, kad jis nemoka entuziastingai džiūgauti jūsų pasiekimais ar sumanymais. Reikėtų išmokti tokį žmogų nuolat pastūmėti kokiai nors veiklai, nes patys flegmatikai dažnai pritrūksta stimulo ir visada laukia iki paskutinės minutės. Tačiau įvertinkite tai, kad flegmatikai paprastai pasižymi reta tolerancija ir kantrybe, kuri santykiuose dažnai esti neįkainojamos vertės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-13
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis18.18 KB
AutoriusIrena
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasF. Motiejūnas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Temperamentas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • F. Motiejūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą