Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Organizacinė psichologija>Psichologiniai procesai grupėse ir jų valdymas

Psichologiniai procesai grupėse ir jų valdymas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Psichologiniai procesai grupėse ir jų valdymas. Asmenybės autonomija ir grupės įtaka. Konformizmas. Rolių teorija. Lyderiavimas ir vadovavimas. Lyderių rūšys. Vadovavimo veiklos ypatybės. Vadovo funkcijos. Gerų vadovų asmenybinės savybės. Išvados.

Ištrauka

Žmogus iš prigimties yra sociali būtybė.Ką tik gimusiam kūdikiui reikia ne tik maisto,šilumos,bet ir aplinkinių dėmesio bei meilės.Sėkmingas bendravimas yra svarbi visaverčio gyvenimo dalis,teigiamų emocijų šaltinis.Gebėjimas bendrauti,didele dalimi lemia sėkmę daugelyje profesinės veiklos sričių.Dažnai jis vertinamas ne mažiau nei dalykinės žinios ir profesiniai įgūdžiai.Pedagogams,prekybininkams,gydytojams bendravimas yra tarsi "darbo įrankis",kurį naudodami jie daro poveikį auklėtiniams,įgyja klientų pasitikėjimą ir kt.Komandos darbo sėkmė taip pat priklauso nuo jos narių tarpusavio bendravimo.Visa tai skatina psichologus tirti bendravimo dėsningumus,ir vis daugiau žmonių-jais domėtis.
Ką gi reiškia posakis "sėkmingas bendravimas". Gilintis į sėkmingo bendravimo paslaptis siūloma pradedant nuo savęs:aiškinantis,kaip bendravimą su aplinkiniais veikia mūsų pačių savivaizdis,gebėjimas save suprasti,kontroliuoti ir kt.Kodėl vieni žmonės bendrauja lengvai,o kiti,sunkiai,kodėl vieni esame namisėdos,o kitiems reikia minios draugų.Net ir labai ieškodami,sunkiai rastume žmogų,kuris nebūtų kada nors įsivėlęs į didesnį ar mažesnį konfliktą.Jei konfliktai neišvengiami,kodėl gi neišmokus tinkamai konfliktuoti?
Atsakyti į klausimą,kas yra bendravimas,galima paprastai:tai kiekvienam iš mūsų įprasta,kasdieninė veikla.Norime ar nenorime,mokame ar nemokame,mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame.Vaikai bendrauja su tėvais,studentai su dėstytojais,įstaigų darbuotojai su savo vadovais,bendradarbiais,klientais.Netgi tada,kai šalia nėra nė vieno žmogaus,jaučiame aplinkinių įtaką.Bendravimu vadiname ir daugelį metų trunkančią draugystę,ir susirašinėjimą elektroniniu paštu,ir aktoriaus pasirodymą publikai.
Grupėse žmonės paprastai yra pasiskirstę darbais,profesijomis,valdžia.Tas pasiskirstymas apima visą visuomenę. Rolių teorija pirmiausia visuomenėje išskiria tam tikras funkcines individų vietas-pozicijas. Rolių teorijos pradininkai buvo M.Midas, Dž. Morenas, R.Lintonas, kai kurie kiti JAV bei kitų šalių psichologai.
Dabartiniu metu rolių teorija užima vieną iš centrinių vietų socialinėje psichologijoje. Ja aiškinamas asmenybės įsijungimo į grupes procesas , kitaip dar vadinamas asmenybės socializacija.
Mintis sukurti rolių teoriją kilo iš senos tradicijos lyginti visuomenės gyvenimą su teatro pasauliu. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio rotula - mažas ratukas, ant kurio būdavo tempiamas rašymo pergamentas. XVI-XVII amžiuje rolėmis imta vadinti popierius, kuriuose būdavo surašytos teatrinės rolės.
Pozicija- tai veikiančio asmens vieta socialinių santykių sistemoje. Ji yra struktūrinis visuomenės vienetas. Pozicijomis vadinsime motinos, sūnaus, įmonės direktoriaus , studento, darbininko, orkestro dirigento, bibliotekininko ir kt. funkcines vietas. Pozicijų išskyrimas padeda suprasti individų pasiskirstymą funkcijomis, išaiškinti ir numatyti būsimą individų elgseną grupėse, vienų individų ryšius su kitais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-18
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis17.09 KB
AutoriusAlbertas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologiniai procesai grupese ir ju valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą