Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Šeimų, kuriose yra vaikų su psichiniais sutrikimais, problema

Šeimų, kuriose yra vaikų su psichiniais sutrikimais, problema

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Žingsnis po žingsnio. Šeimos prisitaikymas. Kas yra psichikos sutrikimas? Vaikas su psichikos sutrikimu vystosi lėčiau negu kiti. Laimėjimai atskirose srityse yra netolygūs. Vaiko vystymasis. Rūpestingas vadovavimas. Per žaidimą į gyvenimą. Išmokti vaikščioti. Išmokti kalbėti. Pasikeitusi kasdienybė. Tėvai. Maži kasdieniniai džiaugsmai. Galimi sunkumai partnerių santykiuose. Opus klausimas: ar dar galima turėti vaikų? Broliai ir seserys. Gyventi kaip kiti.

Ištrauka

Praktiškai atsilikusių vaikų vienintelė ir pagrindinė trauma susijusi su protu. Kiti papildomi sunkumai dažniausiai susiję su bloga aplinka. Norint suprasti ką trauma reiškia iš tikrųjų, reikia išsiaiškinti , kas yra protas ir kaip jis vystosi. Protas pirmiausia yra tai, kad žmogus išeities tašku laiko savo patyrimą, nuojautą ir tuo remiasi vertindamas ir suprasdamas tikrovę. Protiškai atsilikę vaikai, skirtingai negu kiti, supranta tikrovę paprastesnę ir konkretesnę.
´Pirmosios dienos po to, kai jau nustatytas vaiko psichikos sutrikimas, tėvams dažnai atrodo kaip nerealus sapnas. Tos pirmosios dienos , savaitės, netgi mėnesiai yra sunkūs. Tarsi viskas būtų sustoję ir likęs tik skausmas, neviltis.
Dauguma tėvų išgyvena periodą, kai visa esybe priešinasi baisiausiai diagnozei ‘psichikos sutrikimas’, keikia gydytoją, ieško kelių ‘išgydyti’, nori rasti stebuklingų vaistų. Sunku priprasti prie naujos tikrovės, prisitaikyti. Tam reikia laiko.
Kaip paaiškinti skausmą, liūdesį, neviltį, kurie pradžioje apima sutrikusios psichikos vaiko tėvus? Skausmas juos kartais padaro piktus ir nervingus, retsykiais nesusivaldančius prie kitų žmonių. Daugelis tėvų ilgai kankinasi, ieškodami savo praeities elgesyje tariamų klaidų. Dažnai į ši kaltės jausmą įsipina ir baimė pasirodyti netikusiu: kaip moteriai, kaip vyrui, kaip tėvams. Bet tam nėra pagrindo.
Šiandien, beje, jau žinoma daugybė psichikos sutrikimo priežasčių. Bet nežiūrint to, dažnai svarbiausia priežastis lieka neišaiškinta.
Kiekvienas vaikas, atsirandantis šeimoje, kitiems šeimos nariams reiškia prisitaikymą. Atsiradus sutrikusios psichikos vaikui, tas prisitaikymas kur kas didesnis, reikia ypač daug ištvermės. Kiekvienas prisitaikymas turi dvi puses. Reikia atsisakyti pamėgtų įpročių, prisitaikyti prie naujų reikalavimų.
Pakeisti įpročius. Visi tėvai gali išvardinti daugybę įpročių, kuriuos turi pakeisti dėl savo sutrikusios psichikos vaiko.
Susidūrimas su naujais reikalavimais. Ilgainiui daugelis tėvų pastebi, kad atsisakę pamėgtų įpročių ir išmokę prisitaikyti prie naujų reikalavimų, jie kartu pamažu ugdo ir savo asmenybę. Kad susidorotų su šiais reikalavimais, jie turi suaktyvinti energiją ir vidines jėgas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-17
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis18.82 KB
AutoriusSaulius Gudasis
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimu kuriose yra vaiku su psichiniais sutrikimais problem [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą