Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Sokrato filosofija (2)

Sokrato filosofija (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Sokrato gyvenimas. Sokrato mokymas. Etika. Teologija. Dorovinis Sokrato gyvenimas. Sokrato individualizmas. Sokrato mokiniai. Aristofanas. Aristotelis. Platonas.

Ištrauka

Sokratas gimė 469 m.pr.Kr. netoli Atėnų. Jo tėvas buvo akmenskaldys Sofroniskas, o motina pribuvėja Fainaretė. Tuo metu vyravo paprotys: gimus vaikui kreiptis į orakulą, kad jis nurodytų, pasakytų, kokia bus vaiko ateitis. Todėl Sokrato tėvas taip pat kreipėsi į orakulą. Jis tepasakė: " tegu jis daro tai, kas jam šauna į galvą, o tėvai neturėtų trukdyti laisvai skleistis sūnaus polinkiams ir potraukiams."
Sokratas buvo negražus. Nedidelio ūgio, plikas, su dideliu pilvu, atsišokusiom lūpom. Vilkėjo tą patį rūbą. Tačiau jo vidus visad buvo tyras, šviesus.
Tėvai leido jį į pradžios mokslus, kuriuos sėkmingai baigė. Tapo Atėnų piliečiu. Kaip ir dera kiekvienam Atėnų vyrui, jis atliko karinę tarnybą. Sokratas dalyvavo ne viename karo žygyje, kare.
Kiekvienas vaikas paveldi tėvo verslą, todėl Sokratas mėgino tapti skulptoriumi. Galima tvirtai teigti, kad šią profesiją, jis išmanė gerai. Bet Sokratas nebuvo tam sutvertas ir nenorėjo perimti iš tėvo verslą, todėl toliau filosofavo.
Jis buvo savotiškas žmogus, su tvirtomis savo pažiūromis. Atsisakė prabangos, nepriimdavo piniginių dovanų. Todėl ant jo labai pyko žmona Ksantipė, nes ji turėjo išmaitinti visą šeimyną. Bet Sokratas beveik nekreipė dėmesio į jos užgauliojimus. Jam tai netrukdė kalbėtis su žmonėmis. Sokratą buvo galima sutikti aikštėse, turguje: ten kur rinkdavosi žmonės. Visuomet buvo apsuptas savo mokinių ir klausytojų. Jis taip sugebėdavo vesti pokalbį, kad galiausiai pašnekovas atsidurdavo "aklavietėje" arba pasirodydavo neteisus. Pradžioje Sokratas niekad nesakydavo, kad pašnekovas yra neteisus. Todėl daugeliui nepatiko tokia pokalbio struktūra.
Sokratas nors ir nemėgo politikuoti, bet burtų keliu buvo išrinktas į valdžią. Būdamas valdžioje jis susipyko su kitais atstovais, todėl pasitraukė iš atstovų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-12
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis16.46 KB
AutoriusVirga
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sokrato filosofija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą