Išplėstinė paieška
 
 
 

Pasaulio pradas

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Pasaulio pradas yra medžiaga. Pasaulio pradas yra ugnis. Būtis yra mąstymas. Gamta – tai atomas. Empedoklio ir Anaksagoro mintys apie pasaulio pradą. Pasaulio pradas yra skaičius. Išvados.

Ištrauka

Mažosios Azijos pakraščiuose ir nederliame Balkanų pusiasalyje gyveno graikai. VII – V amžiais prieš mūsų erą iš kitų to meto tautų jie pastebimai išsiskyrė judrumu, smalsumu, darbštumu, išradingumu. Šie žmonės buvo geri jūrininkai, pirkliai, o kai reikėjo – ir narsūs kariai.
Kelionės senovės graikams atvėrė neregėtus horizontus. Pasirodė, kad už kalnų yra dar kiti kalnai, už jūros – žemės, o ten irgi gyvena žmonės – vis kitokiuose miestuose, pagal kitokius papročius, garbindami kitokiu dievus.
Smalsiam žmogui tai buvo didis atradimas. Iš tiesų, kodėl tie dievai, kuriuos jis savo tėvynėje buvo mokomas gerbti ir garbinti, yra visiškai bejėgiai kitame žemės kampe, kur gyvena kiti žmonės, garbinantys kitus dievus? Niekas iš šių žmonių tau nepadės tavo dievų vardu, nes nežinos, net kas yra tie tavo dievai, kaip ir tu nežinosi, kokį dievą čia tau pagalbos prašyti. Kodėl tavo dievų gerumas baigiasi su tavo išmanymu, lygiai kaip ir tavo tautos dievų galybė su tavo tautos galia? O jeigu kiekviena tauta turi savo dievus, tai gal kiekviena juos pati ir sukūrė pagal savo supratimą ir išmanymą? Jeigu taip, tuomet dievai priklauso nuo žmonių!
O nuo ko tąsyk priklauso žmonės?
Nė vienas žmogus negali gyventi be maisto, drabužių, namų, - be daiktų, paties pasigamintų arba iš aplinkos pasiimtų. Dievai kiekviename žemės kampe kitokie, o daiktai – vis tokie patys ir visur vienodai svarbūs žmonėms. Egipte ne Poseidonas vandenis valdo, nors vanduo juk ir ten gyvybės ir gerovės šaltinis. Kur ir kaip gyventų visi dievai, jei nebūtų tokių visur esančių, gyvenimo pagrindą teikiančių dalykų kaip vanduo, žemė, ugnis, oras? Ar ne jie ir sukuria pasaulį, kuriame gyvena dievai ir žmonės? ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-23
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1.19 MB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasaulio pradas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą