Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Filosofija>Senovės filosofija>Pirmosios graikų filosofijos mokyklos. Sokratas

Pirmosios graikų filosofijos mokyklos. Sokratas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Pirmosios graikų filosofijos mokyklos. Sokratas. Pitagoras ir pitagoriečiai. Sofistai – gudruoliai ir išminčiai. Protagoras iš Abderų. Sokratas. Sokrato gyvenimo detalės. Panašumai ir skirtumai lyginant su sofistų idėjomis. Sokrato politinės minties ypatumai. Išvados.

Ištrauka

Antika – daugiau kaip tūkstantį metų trukęs Senovės Graikijos ir Senovės Romos civilizacijos klestėjimo laikotarpis: pirmosios graikų filosofijos mokyklos buvo steigiamos VII – VI a. pr. Kr. Reikėtų pabrėžti, jog būtent ten pradėjo vystytis pamatai dabartinei Europos civilizacijai, politinės mintys, kuriomis yra remiamasi dar ir šiandien, būtent Senovės Graikijoje politiką buvo pradėta skirti nuo religijos, filosofijos ir apskritai pradėta skirti mokslą nuo mitų ir dar reikėtų pastebėti, kad dauguma moderniųjų politinių idealų – tokių kaip teisingumas, laisvė, konstitucinis valdymas ar pagarba įstatymams – galiausiai jų apibūdinimas buvo didžiųjų Graikijos filosofų nuopelnas.
Visuomenės ir valstybės atsiradimo, jos būtinumo ir tobulinimo klausimai antikos socialinėje filosofijoje užėmė svarbią vietą. Šio pobūdžio samprotavimams nemažą dėmesį skyrė, pavyzdžiui, pitagoriečiai, Dermokritas, sofistai, Sokratas ir jo mokiniai. Jie kritikavo graikų polio (miesto valstybės) negeroves, siūlė reformas, kėlė idealaus valstybės sutvarkymo projektus.
Rašto darbe remiamasi įvairių autorių filosofijos istorijos knygomis bei paskaitų medžiaga. Visą informaciją siekiame pateikti aiškiai ir suprantamai kiekvienam kariūnui.
Svarbiausias darbo tikslas supažindinti kariūnus su politinės minties atsiradimu, kuri užgimė Senovės Graikijoje V a. pr. Kr., taip pat trumpai aptarti šios disciplinos pradininkais laikomus sofistus, jų pagrindines idėjas, darbus, veiklos kryptis, bei vieną garsiausių ne tik antikos bet ir žmonijos mąstytojų, matematikų, mokslininkų Pitagorą bei jo pasekėjus pitagoriečius, taip pat vieną iškiliausių filosofinių asmenybių – Sokratą ir politinės minties ypatumus. Šiame darbe siekiame panagrinėti šias asmenybes kaip senovės filosofus, kurių idėjos apie politinę mintį yra reikšmingos ir šiandieniniame pasaulyje.
Pirmosios filosofinės graikų mokyklos atsirado VII – VI a. pr. Kr. Tada formavosi ir pirmieji graikų miestai valstybės, taigi pirmųjų filosofinių mokyklų gimimas sutampa su visos graikų kultūros augimu, dvasinių poreikių išsivystymu.
Susiformuoja dvi ankstyvosios Graikijos filosofijos mokyklos – jonėnų ir italikų – kurios sudarė visos vėlesnės graikų filosofijos pagrindą, nors tai ir nebuvo filosofinės sistemos tikrąja to žodžio prasme. Jas apibūdinti tiksliau tiktų terminas "ikifilosofija".
Jonėnais paprastai laikomi Jonijos jūros salose įsikūrusių Mažosios Azijos miestų bei Didžiosios Graikijos pirmieji mąstytojai, o italikais Pietų Italijos ir netoli jos esančių salų graikų kolonistų mąstytojai. Šios kryptys buvo savitos ir turėjo savitą stilių. Jonėnai daugiau tyrinėjo empirinius faktus, pasaulio sandarą, o italikai – mąstymo procesą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-03
DalykasSenovės filosofijos referatas
KategorijaFilosofija >  Senovės filosofija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis20.26 KB
Autoriusgreta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojasdoc.dr. F. Žygaras
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmosios graiku filosofijos mokyklos. Sokratas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 1 Klasė/kursas
  • doc.dr. F. Žygaras
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą