Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Tarptautinė teisė>Tarptautinė teisė

Tarptautinė teisė

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Vidaus teisės ir tarptautinės teisės sąveikos problema. Tarptautinių sutarčių konstitucingumo tikrinimo kontrolės formos. Konstitucinio teismo įgaliojimai nagrinėjamoje srityje. Konstitucinio teismo išvados Europos žmogaus teisių konvencijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos palyginime.

Ištrauka

Vidaus (nacionalinės) teisės ir tarptautinės teisės sąvokos problema yra ne nauja, tačiau spartėjant tarptautiniam bendradarbiavimui ir integraciniams procesams dėl šios problemos vis atsiranda naujų tiek teorinių tiek praktinių klausimų. Štai vidaus ir tarptautinės teisės sandūroje, bei įvairių kitų politinių bei teisinių faktorių, įsiterpė ir konstitucinė justicija. Konstituciniai teismai(tribunolai) formuluoja teisines pozicijas ir šioje srityje. Tiesa, vienose konstitucinėse sistemose konstitucinės justicijos organų teisinės pozicijos turi vieną teisinę galią, o kitose-kitą. Konstitucinių teismų aktai, įvertinantys teisės akto teisėtumą ar interpretuojantys konstitucijų nuostatas, yra neatskiriami nuo konstitucinės teisės doktrinos.
Tarptautinės teisės aktų ir konstitucijų sąveikoje, išskirtinis vaidmuo tenka konstitucinei justicijai, kurios pagrindinė funkcija – užtikrinti įstatymų ir kitų teisės aktų atitikimą konstitucijai, t. y. užtikrinti konstitucijos viršenybę, kitų teisės aktų atžvilgiu.
Plačiau nagrinėdami vidaus teisės ir tarptautinės teisės sąveikos problemų, pažymėsime, kad yra dvi koncepcijos - dualistinė ir monistinė.
Pagal dualistinės koncepcijos sampratą, tarptautinės teisės ir vidaus teisės sistemos yra atskiros, jose reguliuojami iš esmės skirtingi santykiai. Tarptautinės sutartys, kuriai ratifikavo valstybė ir kurios nustatyta tvarka įsigaliojo, yra vidaus teisės sudėtinė dalis. Pavyzdžiui, Austrijos Respublikos konstitucijos 9 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad visuotinai pripažintos tarptautinės teisės normos veikia kaip federalinės teisės sudėtinė dalis. Panašiai ši problema formuluojama Ispanijos ir Rumunijos konstitucijose ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-13
DalykasTarptautinės teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Tarptautinė teisė
TipasKonspektai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis14.34 KB
AutoriusROBERTA
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word tarptautine teise [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 6 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą