Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Savitarpio pagalba ir konkurencija

Savitarpio pagalba ir konkurencija

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Abipusė pagalba. Savitarpio pagalba padeda įveikti stresą. Konkurencija. Konkurencija iš arčiau. Kaip gimsta noras konkuruoti. Konkurencija – neatsiejama gyvenimo dalis. Kad konkurencija netaptų per aukšta. Išvados.

Ištrauka

Kodėl žmonės padeda vieni kitiems? Kodėl jiems reikalinga pagalba? Kam padeda? Kaip padeda? Kada jiems reikalinga pagalba?
Daug klausimų ir mažai atsakymu. Kiekvienas žmogus suvokia skirtingai žodį pagalba. Dauguma žmonių nori ją gauti, bet patys suteikti vengia. Dažnai suveikia dėsnis- tu man, ir tik tada aš tau.
Kada konkurencija padeda? Ir kada ji trukdo? Ką ji skatina? Kaip ją skatinti? Kada ji tinka ir kada jos reikalavimai per aukšti? Šitą dalyką nori žinoti ir turi žinoti bet kuris vadovas.
Socialinė organizacija, t.y. visuomenė grindžiama jos narių bendradarbiavimu ir abipuse pagalba. Trumpai aptarsime, kas žinoma apie žmonių polinkius padėti savo artimui.
1.Kodėl žmonės padeda?
Instinktas- savitarpio pagalba yra šiaip jau silpnokos gyvūnų rūšies, vadinamos žmonėmis, išlikimo garantas. Atskiras individas netgi būna pasiruošęs paaukoti gyvybę rūšies išlikimo labui.
Nuotaika- būdami geros nuotaikos padedame, nes esame geri, o blogos-nes norime pabūti geri ir pagerinti sau nuotaiką.
Kaltė- žmonės linkę padėti, kai jaučiasi dėl kažko kalti. Taip lyg ir bando sumažinti kaltės jausmą.
Egoizmas- matydami kenčiantį žmogų mes irgi patiriame diskomfortą. Todėl padedame žmogui, siekdami palengvinti savo nemalonią būseną.
Altruizmas- šiaip jau psichologai tokiais dalykais netiki ir vertina žmogų kaip iš prigimties didžiai savanaudišką būtybę. Bet Danielis Batsonas (1987) teigia, kad kenčiančio žmogaus atžvilgiu mes patiriame empatiją (t.y. kito žmogaus emocijų išgyvenimą), o ne tik asmeninį diskomfortą. Anot Batsono, būtent empatija ir verčia mus padėti, net ir tuo atveju, kai asmeninį diskomfortą galėtume panaikinti ir nusisukdami nuo kenčiančio savo artimo.
Socialinės normos- kadangi socialinė organizacija remiasi bendradarbiavimu ir savitarpio pagalba, nenuostabu, kad pagalba savo artimui yra įtvirtinta socialinių normų, kurių nuo mažų dienų esame mokomi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-27
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis28.65 KB
Autoriusramune
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Savitarpio pagalba ir konkurencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Panevėžio kolegija
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą