Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Visuomenės ir aplinkos sąveika kaip reguliavimo sritis

Visuomenės ir aplinkos sąveika kaip reguliavimo sritis

  
 
 
12345678
Aprašymas

Visuomenės ir aplinkos sąveika kaip reguliavimo sritis. Valstybės aplinkosauginė funkcija. Valstybės aplinkosauginės funkcijos istorinis pobūdis. Valstybės aplinkosauginės funkcijos esmė. Valstybės aplinkosauginės funkcijos. realizavimo teisinis mechanizmas. Ekologiniai reikalavimai. Jų esmė. Ekologinių reikalavimų sistema. Teisės ekologizavimas. Ekologinės teisės normos. Ekologinių teisės normų samprata. Ekologinių teisės normų rūšys. Ekologiniai teisiniai santykiai.

Ištrauka

Sparčiai plėtojantis pramonei, transportui, energetikai ir kitoms ūkio šakoms, didėja ir šios veiklos poveikis aplinkai. Todėl aplinkos apsauga, racionalus gamtos išteklių naudojimas tampa vienu svarbiausių valstybės politikos uždavinių.
Norėdama pasiekti aplinkos ir visuomenės sąveikos harmoniją, valstybė privalo imtis konkrečių priemonių. Visa visuomenės veikla, vienaip ar kitaip susijusi su poveikiu aplinkai, turi atitikti reikalavimus, kurių pirminis šaltinis yra pati aplinka. Viena pagrindinių aplinkos apsaugos problemos sprendimo priemonių bei sąlygų ir yra tai, kad visuomenės veikla nepažeistų aplinkos apsaugos reikalavimų. Ši sąlyga materializuojama įvairių veiklos sferų ekologizavimu, pvz., pramonės, žemės ūkio, rekreacijos ekologizavimu. Teisinio ekologizavimo pasekmė – aplinkos apsaugos teisė.

Valstybės aplinkosauginės funkcijos atsiradimas vertintinas kaip istorinio būtinumo realizavimas, kaip tam tikrų objektyvių veiksnių (pirmiausia ekologinių poreikių) veikimo tiesioginė išraiška ir pasekmė.
Ekologinių poreikių susiformavimą lemia materialinių gyvenimo sąlygų pokyčiai: gamybos plėtra, gamtos išteklių naudojimas, aplinkos kokybės blogėjimas ir pan. Pamažu ir dėsningai iškilo aplinkos apsaugos problema, verčianti apriboti visuomenės galimybes pertvarkyti ją supančią aplinką.
Visuomenės ekologiniai poreikiai yra tarpinė grandis tarp aplinkos kokybės blogėjimo, kaip priežasties, ir valstybės aplinkosauginės funkcijos, kaip pasekmės. Ekologinių poreikių turinį sudaro reikalavimas iš esmės pertvarkyti socialinių ryšių struktūrą pagal gamtos dėsnių veikimą. Taigi ekologiniai poreikiai vertintini kaip valstybės aplinkosauginės funkcijos atsiradimo šaltinis, nulemtas gamybos plėtros.
Ekologiniai poreikiai – tai tam tikros aplinkos būklės, užtikrinančios visuomenės egzistavimą ir vystymąsi, reikalavimai, kuriems realizuoti būtina imtis konkrečių priemonių. Visuomenėje šie poreikiai egzistuoja nuolat, tačiau valstybė savo ekologinę funkciją ima formuoti tik tada, kai dėl intensyvaus poveikio aplinkai pradedami justi nekontroliuojamos antropogeninės veiklos neigiami ekologiniai padariniai: užteršta aplinka, nualinti gamtos ištekliai, aplinkos degradavimas ir pan.
Būtinybė pertvarkyti visuomeninių santykių reguliavimą pagal aplinkos apsaugos reikalavimus – ekologinių poreikių sudedamoji dalis, kadangi šiems poreikiams tenkinti būtina:
1) švari aplinka;
2) aplinkos naudojimo santykių pertvarka, aplinkos apsaugos santykių sukūrimas, tam tikros gamtinės ir visuomeninės sąlygos.
Kad ekologiniai poreikiai sąlygotų visuomenės ekologinį aktyvumą, jie turi įgauti visuomeninių interesų formą. Ekologiniais interesais tampa ne bet kokie poreikiai, bet tik tie, kurie negali būti patenkinami vienkartiniu veiksmu ir yra nuolatiniai, reikalaujantys visos visuomenės bendrų pastangų. Šiuos požymius atitinka ekologiniai poreikiai, kurie skatina visuomenės ir valstybės veiklą optimizuojant visuomenės ir aplinkos sąveiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-05
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.14 KB
Autoriusagne
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Visuomenes ir aplinkos saveika kaip reguliavimo sritis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą