Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Nuomininko šeimos narių teisinis statusas, jų teisės ir pareigos

Nuomininko šeimos narių teisinis statusas, jų teisės ir pareigos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Gyvenamųjų patalpų nuomos sutarties samprata, problemos. Nuomininko šeimos narių teisinis statusas. Nuomininko šeimos narių teisės ir pareigos. Nuomininko šeimos narių teisės ir pareigos privatizuojant nuomojamas gyvenamąsias patalpas. Nuomininko šeimos narių teisės ir pareigos jiems gyvenant savininkams grąžintinuose namuose. Išvados.

Ištrauka

,,Pagal nuomos sutartį viena šalis {nuomotojas} įsipareigoja duoti nuomininkui daiktą laikinai valdyti ir naudotis juo už užmokestį, o kita šalis {nuomininkas} įsipareigoja mokėti nuomos mokestį"
Aplamai, sunku įvertinti kokia yra nuomos sutarties reikšmė žmonių tarpusavio turtiniuose santykiuose. Įvairūs susitarimai ir sutartys sudarinėjami jau ne vieną dešimtmetį. Tai yra ne kas kita, o tik konkrečių visuomeninių santykių – turtinių santykių įteisinimas bei įforminimas atitinkamoje teisinėje formoje. Todėl pagrindinė nuomos sutarties atsiradimo paskirtis yra žmonių turtinių santykių reguliavimas įstatymo ribose, tinkamų tarpusavio santykių užtikrinimas ateityje. Tokiu būdu žmonės išnuomodami savo turtą užkerta kelią galimiems jų teisių į turtą pažeidimams. Sutartį būtų galima lyginti su įstatymu, tačiau tarp jų yra skirtumai, šiuos skirtumus aptarsiu vėliau nagrinėdamas nuomos sutarties sampratą. Dažniausiai nuomos sutartis atitinkamas pasekmes sukelia ne tik nuomotojui ar nuomininkui, bet ir nuomininko šeimos nariams.
Mano nuomone, šiuo metu ypač aktualios problemos susiję su nuomos santykiais. Jos ypač išryškėja sprendžiant butų, kuriuose gyvena nuomininkai privatizavimo, gražinimo teisėtiems savininkams klausimus, iškeldinant nuomininkus iš nuomojamų patalpų dėl pareigų, susijusių su nuomos santykiais nevykdymo. Dažniausiai problemos būna susiję su nuomininko šeimos narių teisine padėtimi. Atsižvelgiant į tai, manau, kad tikslinga plačiau išnagrinėti temą ,,Nuomininko šeimos narių teisinis statusas, jų teisės ir pareigos".
Pirmiausia reikėtų pastebėti, kad trūksta literatūros, susijusios su šia tema, todėl rašydamas darbą pasinaudosiu įvairių įstatymų, kurie reglamentuoja nuomininko šeimos narių teisinį statusą nuostatomis, teismų praktika, įvairiomis teisininkų konsultacijomis, periodiniais leidiniais, internete esančia informacija, bei savivaldybių patirtimi šioje srityje.
Dėl nedidelės darbo apimties nagrinėsiu vieną iš nuomos sutarties rūšių tai gyvenamosios patalpos nuomos sutartį. Kad pilnai atskleisčiau temą, trumpai atskleisiu gyvenamosios patalpos nuomos sutarties sampratą, paruošiu gyvenamosios patalpos nuomos sutarties pavyzdį, apibudinsiu koks nuomininko šeimos narių teisinis statusas, kokios jų teisės ir pareigos, kaip su tuo susijusios problemos sprendžiamos norminiuose aktuose ir teismų praktikoje.
Manau, šis rašto darbas galės būti dar vienu informacijos šaltiniu ne tik teisininkams nagrinėjant problemas susijusias su nuomos santykiais, bet ir paprastam žmogui, kuris yra nuomos santykių subjektu.. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis28.2 KB
AutoriusLAURA
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nuomininko seimos nariu teisinis statusas ju teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą