Išplėstinė paieška
 
 
 

Stresas (2)

  
 
 
12345
Aprašymas

Įvadas. Gyvenimo stresas. Streso priežastys. Asmeniniai faktoriai.

Ištrauka

Šis darbas skirtas streso analizei, jo atsiradimo priežastims, įtakai žmogaus organizmui, taip pat kovos su stresu būdais ir profilaktiniais metodais .
Darbe pateikti keli termino "stresas" suvokimai . Plačiausiai naudojamas šis : "Stresas – tai įtempta organizmo būsena, kaip fizinė, taip ir psichologinė". Stresas yra jaučiamas kiekvieno žmogaus gyvenime, nes neišvengiami stresiniai impulsai visose gyvenimiškose sferose ir žmogaus veikloje . Stresinės situacijos gali būti darbe, taip pat – namuose .
Įdomūs yra vadovavimo organizaciniai faktoriai, kurie iššaukia stresą darbo vietose . Tokių faktorių žinojimas ir dėmesio jiems skyrimas padeda išvengti daugelio stresinių situacijų ir padidinti vadovaujamo darbo našumą, o taip pat pasiekti organizavimo tikslus su minimaliu psichologiniu ir fiziologiniu personalo traumavimu . Juk būtent stresas yra daugelio susirgimų priežastis, o tai reiškia, kad jis sukelia juntamą žalą žmogaus sveikatai, kas yra viena iš bet kokios veiklos sėkmės sąlygų .
Stresas – tai neišvengiama, apie jį mes turime žinoti ir visada prisiminti . Stresui galima užbėgti už akių . Reikia būtinai pasiruošti jo atėjimui ir susitvarkyti su juo kaip galima geriau . Kai kurių stresų galima visiškai išvengti . Negalima leisti stresui jus nugalėti . Reikia kantriai, su noru ruošti save sunkiems gyvenimo atvejams, kurie būtinai įvyks darbe arba asmeniniame gyvenime .

GYVENIMO STRESAS

Stresas – įprastas ir dažnai sutinkamas reiškinys . Visi mes laikas nuo laiko jį išgyvename – galbūt kaip tuštumos ir gilumo jausmą pilve, kai atsistojame prisistatyti klasėje, arba kaip perdėtą dirglumą, arba nemigą sunkesniu gyvenimo periodu . Nereikšmingi stresai yra neišvengiami ir nekenksmingi . Tai yra neatskiriama žmogaus egzistavimo dalis, tik reikia išmokti atskirti leistiną streso lygį ir per didelį stresą . Nulinio streso nebūna .
Streso tipas, kuris nagrinėjamas šiame darbe, yra priskirtas per didelei psichologinei ir fiziologinei įtampai . Tyrimai rodo, kad fiziologiniams streso požymiams priklauso žaizdos, migrena, hipertonija, nugaros skausmai, artritas, astma ir širdies skausmai . Psichologiniai požymiai būtų : dirglumas, apetito praradimas, depresija, sumažėjęs domėjimasis aplinka ir kiti .
Didelis stresas darbo vietoje gali brangiai atsieiti organizacijoms . Darbuotojų problemos, kurios atsispindi jų atlyginimuose ir darbo rezultatuose, taip pat sveikatoje šaknijasi psichologiniame strese . Stresas tiesiogine ir perkeltine prasme mažina daugelio darbuotojų gyvenimo kokybę .

STRESO PRIEŽASTYS

Stresas gali būti iššauktas faktorių, kurie susiję su darbu ir organizacijos veikla arba su žmogaus asmeninio gyvenimo įvykiais .

ORGANIZACINIAI FAKTORIAI :
1. Persitempimas arba per mažas darbo krūvis .
Darbuotojui paprasčiausiai paskyrė daugybę užduočių konkrečiam laikui . Tokiu atveju, paprastai, jaučiamas nerimas, taip pat nevilties ir materialinio nuostolio jausmas . Beje, per mažas krūvis gali iššaukti lygiai tokius pat jausmus . Darbuotojas negaunantis darbo, kurį gali sėkmingai dirbti, jaučiasi neįvertintas ir neramus .
2. Pusių konfliktas .
Pusių konfliktai gali kilti tada, kai darbuotojui pateikiami prieštaringi reikalavimai . Pvz.: pardavėjas turi visada reaguoti į kliento norus ir prašymus, bet kai jį pamato kalbantį su klientu, sakoma, kad jis turėtų neužmiršti išdėlioti lentynose prekių .

Pusių konfliktas taip pat gali atsirasti kelių žmonių prieštaringo vadovavimo rezultate . Pvz.: Gamyklos direktorius gali reikalauti iš cecho viršininko maksimaliai padidinti produkcijos tiekimą, kai skyriaus techninės kontrolės viršininkas reikalauja laikytis kokybės standartų .
Taip pat pusių konfliktas gali atsirasti tada, kai yra normų skirtumas tarp neformalių grupių ir formalių organizacijų reikalavimų . Šioje situacijoje darbuotojas gali jausti įtampą ir nerimą nes nori būti priimtas į grupę iš vienos pusės, bet turi laikytis reikalavimų, keliamų iš kitos .
3. Netikrumas .
Tada kai darbuotojas nėra tikras dėl to, ko iš jo tikimasi atsiranda netikrumo jausmas . Žmonės turi teisingai suprasti vadovybės lūkesčius – ka jie turi daryti, kaip jie turi tai daryti ir kaip po to jie bus įvertinti
4 . Neįdomus darbas .
Kai kurie tyrimai parodė, kad individus, kurie turi įdomesnį darbą, rečiau apima nerimas ir fizinės negalios, negu tuos, kurie užsiima neįdomiu darbu . Beje, supratimas "įdomus" darbas, pas kiekvieną yra skirtingas :
Tai, kas vienam atrodo įdomu arba nuobodu, visai nebūtinai kitam atrodys taip pat .
5. Kiti faktoriai .
Stresas gali kilti priklausomai nuo fizinių sąlygų . Pvz.: Temperatūros netinkamumas, blogas apšvietimas, per didelis triukšmas ir kiti .

Idealu, jeigu darbo našumas būtų kuo aukštesniame lygyje, o stresas – kuo žemesniame . Kad to papiekti, vadovai ir kiti organizacijų darbuotojai turėtų išmokti susitvarkyti su stersu kiekvienas savyje . Kaipgi to pasiekti ? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis3 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.45 KB
AutoriusJudita
Viso autoriaus darbų49 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Stresas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą