Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Referatai

Referatai (20793 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Šiuolaikinės šeimos deinstitucionalizacijos raida ir priežastys

  Įvadas. Šeimos deinstitucionalizacijos samprata. Sociokultūrinių pokyčių visuomenėje įtaka šeimai ir jos sampratos transformacijai. Šeimos deinstitucionalizacijos priežastys. Šeimos deinstitucionalizacijos pasekmės. Išvados. Išnašos.
  Sociologija, referatas(15 puslapių)
  2008-05-22
 • Šiuolaikinės tarptautinio turizmo tendencijos

  Įžanga. Pasaulio ir Europos turizmo plėtotės apžvalga. Tarptautiniai turizmo plėtotės aspektai. Turizmo ištekliai bei paslaugos. Turizmo plėtotės strateginės kryptys ir prioritetai. Turizmo plėtotės įtaka kitiems ūkio subjektams bei socialinės pasekmės. Trumpa Lietuvos ir pasaulio turizmo apžvalga. Turizmo augimo prielaidos. Vilniaus ir Kauno turizmas tarptautiniame kontekste. Išvados. Priedas (1).
  Turizmas, referatas(15 puslapių)
  2006-05-07
 • Šiuolaikinės vadybos bruožai

  Įvadas. Šiuolaikinių valdymo teorijų atsiradimo prielaidos. Šiuolaikinės vadybos koncepcijos. Empirinė vadybos teorija (situacinis požiūris). Empirinė valdymo koncepcija. Socialinių sistemų vadybos teorija (sisteminis požiūris), sistemų klasifikavimas. Sisteminis požiūris. Sisteminis mąstymas. Žengiant į dinamiškų santykių erą. Organizacijos ir natūrali aplinka. Socialinė atsakomybė ir etika. Globalizacija ir valdymas. Organizacijų įkūrimas ir kūrimas iš naujo. Kultūros ir multikultūra. Kokybė. Ateities vadyba. Išvados.
  Vadyba, referatas(18 puslapių)
  2007-11-29
 • Šiuolaikinės valdymo teorijos ir jų įtaka valdymui

  F. W. Taylor valdymo pagrindai. 14 Fayolio valdymo principų. Šiuolaikinės idealios organizacijos bruožai. Laiko valdymas. Tobulas valdymas. Ateities valdymas. Išvados.
  Vadyba, referatas(6 puslapiai)
  2006-02-23
 • Šiuolaikinės valstybės požymiai

  Įvadas. Šiuolaikinės valstybės kilmė ir susiformavimo priežastys. Šiuolaikinės valstybės požymiai. Tauta ir teritorija. Valstybinė valdžia. Valstybės suverenitetas. Tarptautinis valstybės pripažinimas. Šiuolaikinės valstybės funkcijos. Valstybės tipai. Išvados.
  Politologija, referatas(10 puslapių)
  2006-02-28
 • Šiuolaikinės vergovės praktikos ir jos draudimas tarptautinėje teisėje

  Įvadas. Šiuolaikinė vergovė. Šiuolaikinės vergovės praktikos ir jos draudimas tarptautinėje teisėje. Šiuolaikinės vergovės praktikos. Skolininko priklausomybė. Vaikų darbas. Vaikai kariniame konflikte. Prekyba vaikais. Rasinė segregacija (aparteidas) ir kolonializmas. Prekyba žmonėmis, seksualinė eksploatacija. Prekyba moterimis. Šiuolaikinės vergovės draudimas tarptautinėje teisėje. Dokumentai, kuriuose apibrėžiama apsauga nuo piktnaudžiavimo žmogaus teisėmis, kurios įeina į platų vergovės apibrėžimą. Išvados.
  Teisė, referatas(13 puslapių)
  2008-01-03
 • Šiuolaikiniai parkai

  Įvadas. Darbo tikslas: išanalizuoti šiuolaikinio parko samprata ir aprašyti tiek užsienio, tiek lietuvių įkurtus šiuolaikinius parkus. Šiuolaikinio parko samprata. Šiuolaikiniai užsienio ir Lietuvos parkai. Andrė Citroen parkas. Joan Miro parkas. Villette parkas. Abby Aldrieh Rockefeller skulptūrų parkas. Čikagos tūkstantmečio parkas. Vaizduotės parkas. Lietuvos Europos kultūros parkas. Išvados. Darbas iliustruotas nuotraukomis.
  Architektūra ir dizainas, referatas(17 puslapių)
  2010-03-18
 • Šiuolaikiniai procesoriai

  Įvadas. Procesoriai. CPU ir FPU. Procesorių maitinimas ir aušinimas. Šiuolaikiniai procesoriai. Intel procesoriai. Intel šeimos procesoriai. IBM procesoriai. AMD pademonstravo dvigubą lustą desktop kompiuteriams. Tyan - procesorių sistema. Lankstus Epson procesorius. Greičiausias Powerpc procesorius.
  Kompiuteriai, referatas(12 puslapių)
  2005-10-10
 • Šiuolaikinio mokymo metodai

  Įvadas. Šiuolaikinio mokymo metodai. Metodai, kuriuose vyrauja mokytojo vaidmuo. Metodai, kur akcentuojama mokinių veikla. Aktyvūs mokymo metodai. Išvados.
  Pedagogika, referatas(8 puslapiai)
  2007-05-24
 • Šiuolaikinis juodai baltoms nuotraukoms skirtas fotopopierius

  Tradicinio foto popieriaus tipai. Esminė negatyviniam – pozityviniam procesui naudojamo foto popieriaus struktūra. Negatyviniam – pozityviniam procesui naudojamo foto popieriaus tipai. Tradicinis juodai baltas foto popierius. Emulsijos charakteristika. Stabilumas saugojimo metu. ADOX kompanijos juodai – baltoms nuotraukoms skirtas fotopopierius.
  Fotografija, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-04
 • Šiuolaikinis mokslas

  Šiuolaikinis mokslas. Įvairūs laimėjimai. Nanotechnologijos. Skenuojančio zondo mikroskopai.
  Mokslinė metodologija, referatas(10 puslapių)
  2006-11-29
 • Šiuolaikinių geodezinių instrumentų gausa ir taikymas individualiose (UAB) įmonėse

  Įvadas. Šiuolaikinių geodezinių instrumentų gausa ir taikymas individualiose (UAB) įmonėse. Išvados.
  Gamtinė geografija, referatas(9 puslapiai)
  2006-11-03
 • Šiuolaikinių geodezinių instrumentų gausa ir taikymas individualiose įmonėse, uždarose akcinėse bendrovėse

  Įvadas. Nivelyrai. Optiniai nivelyrai. Lazeriniai nivelyrai. Skaitmeniniai nivelyrai. Toliamačiai. Lazeriniai toliamačiai. Teodolitai. Tacheometrai. Elektroniniai tacheometrai (totalinės stotys). GPS sistemos. Apie GPS. GPS stotys. Referencines stotys. GIS. Monitoringo sistemos. Išvados. Priedai.
  Geodezija, referatas(23 puslapiai)
  2006-09-22
 • Šiuolaikinių makroekonomikos teorijų įvairovė ir pagrindinės idėjos

  Šiuolaikinės makroekonomikos esmė. Didžioji Depresija: sprendimas. 1970 ir 1980 metai: Monetarizmas, Naujosios Klasikinės Teorijos ir Verslo Ciklų Teorijos. 1980: Naujojo Augimo (New Growth) ir Naujoji Keinsistinė Teorijos. Žodynėlis.
  Makroekonomika, referatas(6 puslapiai)
  2006-02-23
 • Šiuolaikinių paauglių depresyvumas.

  Darbo tikslas – nustatyti paauglių depresyvumo rodiklį ir išsiaiškinti ar skiriasi rodiklis tarp merginų ir vaikinų. Kas tai yra depresija. Depresijos priežastys paauglystėje. Depresyvumo požymiai. Išvados.
  Raidos psichologija, referatas(11 puslapių)
  2005-07-31
 • Šiuolaikinių technologijų įtaka žmogui ir jų sudievinimas

  Įvadas. Žmogus ir technikos pažanga. Technikos amžius. Technika – įrankis ir viešpats. Dvasinis sutechnėjimas. Nihilizmas - žmogaus be dievo apraiška. Žmogus be Dievo. Žmogaus sąryšis su Dievu. Apibendrinimas.
  Religija, referatas(9 puslapiai)
  2009-05-26
 • Šiurkščių darbo pareigų pažeidimų atvejai

  Įvadas. Lietuvos respublikos darbo kodekso 235 straipsnis. Šiurkštus darbo pareigų pažeidimas. Neleistinas elgesys su lankytojais ar interesantais arba kiti veiksmai, tiesiogiai pažeidžiantys žmonių konstitucines teises. Valstybės, tarnybos, komercinių ar technologinių paslapčių atskleidimas arba jų pranešimas konkuruojančiai įmonei. Dalyvavimas veikloje, kuri pagal įstatymų, kitų norminių teisės aktų, darbo tvarkos taisyklių, kolektyvinių ar darbo sutarčių nuostatas nesuderinama su darbo funkcijomis. Pasinaudojimas pareigomis siekiant gauti neteisėtų pajamų sau ar kitiems asmenims arba dėl kitokių asmeninių paskatų, taip pat savavaliavimas ar biurokratizmas. Moterų ir vyrų lygių teisų pažeidimas arba seksualinis priekabiavimas prie bendradarbių, pavaldinių ar interesantų. Atsisakymas teikti informaciją, kai įstatymai, kiti norminiai teisės aktai ar darbo tvarkos taisyklės įpareigoja ją teikti, arba šiais atvejais žinomai neteisingos informacijos teikimas. Veikos, turinčios vagystės, sukčiavimo, turto pasisavinimo arba iššvaistymo, neteisėto atlyginimo paėmimo požymių, nors už šias veikas darbuotojas ir nebuvo traukiamas baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn. Tai, kad darbuotojas darbo metu darbe yra neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, išskyrus atvejus, kai apsvaigimą sukėlė įmonėje vykstantys gamybos procesai. Neatvykimas į darbą be svarbių priežasčių visą darbo dieną (pamainą). Atsisakymas tikrintis sveikatą, kai tokie patikrinimai darbuotojui yra privalomi. Kiti nusižengimai, kuriais šiurkščiai pažeidžiama darbo tvarka. Išvados.
  Baudžiamoji teisė, referatas(13 puslapių)
  2011-04-13
 • Šizofrenija

  Kas yra šizofrenija? Kas sukelia šizofreniją? Šizofrenijos simptomai. Ligos eiga. Mąstymo sutrikimai. Emocijų sutrikimai. Valios sutrikimai. Kiti simptomai. Šizofrenijos gydymas. Šizofrenijos formos. Šizoafektinė liga. Psichosocialinė reabilitacija. Kaip sau padėti? Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(12 puslapių)
  2006-02-08
 • Šizofrenija (2)

  Šizofrenija. Kas yra šizofrenija? Šizofrenijos atsiradimo priežastys. Bendrieji šizofrenijos simptomai. Šizofrenijos formos. Ligos eiga ir prognozės. Gydymas. Psichoterapinės gydymo formos. Apie šizofrenija sergančių ligonių piešinius. Išvados.
  Asmenybės psichologija, referatas(10 puslapių)
  2007-02-22
 • Šizofrenija (3)

  Įvadas. Paplitimas. Priežastys. Požymiai. Šizofrenijos formos. Gydymas. Išvados.
  Ligos ir traumos, referatas(8 puslapiai)
  2009-06-30
Puslapyje rodyti po