Išplėstinė paieška
 
 
 

Šizofrenija (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Šizofrenija. Kas yra šizofrenija? Šizofrenijos atsiradimo priežastys. Bendrieji šizofrenijos simptomai. Šizofrenijos formos. Ligos eiga ir prognozės. Gydymas. Psichoterapinės gydymo formos. Apie šizofrenija sergančių ligonių piešinius. Išvados.

Ištrauka

Šios ligos pavadinimas kildinamas iš senovės graikų kalbos ir reiškia skilimą. Tačiau dažnai neteisingai galvojama, kad šizofrenija sergančių žmonių yra suskilusi asmenybė. Šizofrenija kalba ne apie kelias asmenybes viename asmenyje, o apie sąryšio tarp įvairių proto dalių praradimą. Šie žmonės yra praradę dvasinių procesų sąryšį ir tvarką. Tai smegenų liga, panaši į epilepsiją ar išsėtinę sklerozę. Taip pat neteisingai manoma, jog tai tokia liga, su kuria nieko neįmanoma padaryti ir kuri visuomet veda prie visiško dvasios smukimo. Ir ji neatsiranda dėl blogų tėvų ar asmenybės silpnumo.
Šizofrenija yra sunki psichikos liga, pasireiškianti psichotiniais simptomais ir labai pabloginanti žmogaus funkcionavimą – jausmus, mąstymą, elgesį. Šia liga serga apie 1 proc. visų Lietuvos gyventojų. Oficialiais duomenimis Lietuvoje šizofrenija serga apie 20 000 žmonių. Dažniausiai liga prasideda sulaukus 15-35 m. amžiaus (pusė visų ligonių suserga iki 25m.). Retai kada suserga jaunesni nei 10 m. ir vyresni nei 40 m. amžiaus žmonės. Serga tiek vyrai, tiek moterys, tik šios paprastai suserga 5-iais m. anksčiau. Ligos pradžia gali būti įvairi: nuo vos pastebimų ar tik pačiam žmogui juntamų pokyčių iki keisto, nesuprantamo elgesio ar ryškaus psichomotorinio sujaudinimo.

Šizofrenijai daug reikšmės turi paveldumas. Tarp pirmos eilės giminaičių jis pasireiškia 10-12 proc., antros eilės 5-6 proc. Jei šizofrenija serga tėvai, rizika, kad vaikai ligą paveldės – 40 proc. (nepriklausomai nuo to mama ar tėvas serga). Laikomasi nuostatos, kad paveldima yra ne pati liga, o tik polinkis ja sirgti. Kaip bebūtų, dar nėra visiškai išsiaiškinta, kodėl liga vystosi tam tikram asmeniui. Dažnai tesuserga vienas kuris šeimos narys. Ir nepaisant to, kad vaikams paveldėjimo rizika yra labai didelė, šizofrenija sergantys žmonės gali gimdyti visai sveikus vaikus.
Be genetinių faktorių, šizofrenijai atsirasti labai svarbūs yra biocheminiai nervų sistemos pakitimai, taip pat deformuoti santykiai šeimoje, ypač ankstyvoje vaikystėje. Įtakos turi toksiniai faktoriai – kai kurie specialistai teigia, kad marichuana, kokainas ir LSD gali pastūmėti šizofrenijos link. Dar buvo ištirti ir kai kurie kiti galimi ligos faktoriai: virusinė infekcija nėštumo metu ar ankstyvoje vaikystėje, komplikacijos gimdymo metu. Tačiau pastarųjų įrodyti nebuvo galima. Viena iš kitų priežasčių yra šeima, kurioje užaugo ligonis. Nors tyrimai parodė, kad šeima neturi jokios įtakos šižofrenijos atsiradimui (nepriklausomai nuo to, ar vaikas užaugo pas tikrus tėvus ar įtėvius), tačiau per paskutinius gyvenimo dešimtmečius gyvenimo praktika parodė priešingus dalykus. Galų gale, labai didelę reikšmę ligos atsiradimui turi ir psichogeniniai faktoriai: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-22
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.5 KB
AutoriusElvita Juškaitė
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasNijolė Remelienė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sizofrenija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Nijolė Remelienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą