Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra>Etninės kultūros referatai

Etninės kultūros referatai (336 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Vestuvių papročiai (2)

  Įvadas. Piršlybos. Pasirengimas vestuvėms. Vestuvės. Sugrąžtai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2006-04-13
 • Vestuvių papročiai (3)

  Įvadas. Senųjų vestuvių veikėjai. Vestuvinės dainos ir muzikantai.
  Etninė kultūra, referatas(4 puslapiai)
  2007-04-20
 • Vestuvių papročiai (4)

  Įvadas. Tikslai. Uždaviniai. Senųjų vestuvių papročiai. Naminės vestuvės. Krikščionybės laikų bažnytinės sutuoktuvės. Kraitis. Kraitiniai baldai. Pasoga. Požiūris į dorovę. Senųjų vestuvių veikėjai. Jaunikio svarbiausieji veikėjai. Piršlys. Vyriausiasis pabrolys. Maršalka. Nuotakos svarbiausieji veikėjai. Svočia. Vyriausioji pamergė. Jaunieji ir jų tėvai. Nuotaka. Jaunikis. Jaunųjų tėvai. Jaunųjų palydovai. Pabroliai. Pamergės. Epizodiniai veikėjai. Kviesliai. Kraitvežiai. Mituliai. Persirengėliai. Muzikantai. Svečiai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(27 puslapiai)
  2007-12-11
 • Vestuvių papročiai ir tradicijos

  Įvadas. Senųjų lietuvių vestuvių papročiai. Naminės vestuvės. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2009-06-19
 • Vestuvių papročiai Lietuvoje

  Įvadas. Svarbiausi vestuvių veikėjai. Nuotaka. Jaunikis. Jaunųjų tėvai. Piršlys. Svočia. Jungtuvių apeigos. Mergvakaris. Jaunojo išleistuvės. Jaunosios atsisveikinimas su namais. Jaunųjų išvykimas į jungtuves ir grįžimas iš jų. Priedai (2). Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2006-04-21
 • Vestuvių papročiai Lietuvoje XIX - XX amžiuje

  Įvadas. Vestuvės ir jų reikšmė. Piršlybos. Piršlybų etapai, jų apeigos ir reikšmė. Atklausai. Pažintuvės. Derybos. Peržiūros. Užsakai. Sužadėtuvės. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2006-03-24
 • Visi Šventieji. Vėlinės

  Įvadas. Darbo naujumas ir aktualumas. Darbo tikslas. Remiantis rašytiniais šaltiniais atskleisti ir išryškinti pagrindinius lietuvių Visų Šventųjų dienos ir Vėlinių papročius ir tradicijas. Darbo uždaviniai. Istoriografija. Visų Šventųjų ir Vėlinių dienų minėjimas. Mirusiųjų gerbimo papročiai. Vėlinės ir Visi Šventi ankstyvuosiuose šaltinuose. Siekimas išvengti konflikto su mirusiaisiais. Rezistencijos laikų Vėlinės. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2009-07-27
 • Žemaičių papuošalai IX–XII amžiuje

  Įvadas. Galvos papuošalai. Kepurėlės. Nuometo tipo galvos apdangalai. Apgalviai. Antsmilkiniai. Smeigtukai. Segės. Kaklo papuošalai. Suktinės antkaklės su kabliuku ir ąsele galuose. Antkaklės netordiruotu lankeliu, įvairaus skerspjūvio ir tokiu pat užsegimu. Antkaklės netordiruotu lygiu lankeliu, smailėjančiais galais be užsegimo. Antkaklės užkeistais tordiruotais galais. Vytinės antkaklės plonėjančiais galais su kabliuku ir ąsele galuose. Vytinės antkaklės kilpiniais užkeistais galais ir vytinės įvijinės antkaklės. Apvaros. Krūtinės papuošalai. Lankinės žieduotosios segės. Lankinės aguoninės segės. Lankinės laiptelinės segės. Pasaginės segės atvyniotais arba cilindriniais galais. Pasaginės segės kampuotais galais. Pasaginės segės žvaigždiniais galais. Pasaginės segės aguoniniais galais. Pasaginės segės gyvuliniais galais. Pasaginės segės praplatintais galais. Smeigtukai. Rankų papuošalai. Apyrankės gyvuliniais galais. Žiedai. Apibendrinimas ir išvados.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2008-03-26
 • Žemės budimo ir derlingumo skatinimas per Užgavėnes

  Įvadas. Pavasarinio žemės budimo skatinimas. Linų derlingumo skatinimas. Kitų žemės ūkio kultūrų derlingumo skatinimas. Užgavėnių valgio įtaka derlingumo skatinimui. Pavasario budimo ir derlingumo skatinimas liaudies dainose. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2009-02-13
 • Žydų folkloras

  Įžanga. Vaikų dainos. Skaičiuotės (The Counting-out Rhyme). Žaidimų dainos (Play and Game Songs). Nuotakos ir jaunikio dainos (Bride and Groom songs). Berniukų dainos (Cheder Boys‘ Songs). Skaičių dainos (The Number and Cumulative Songs). Mįslės (Riddle Song). Mažiausiųjų dainos (For the Very Young). Meilės dainos ir piršimasis. Mįslės (Riddle Songs).
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2008-03-03
 • Žiemos kalendorinių dainų poezija

  Įvadas. Advento - Kalėdų papročiai ir apeigos. Advento – Kalėdų dainuojamoji tautosaka. Priedainio refrenai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(13 puslapių)
  2006-11-09
 • Žiemos šventės

  Įvadas. Pavadinimo Kalėdos prasmė. Kalėdų kilmė. Pasiruošimas Kalėdų šventei. Prakartėlės. Kalėdų papročiai, apeigos ir tautosaka. Kalėdojimas. Prausimasis ir šlakstymasis vandeniu. Mirusiųjų prisiminimas. Blukio vilkimas. Kalėdų valgiai. Kalėdų dainos ir žaidimai. Mėsėdas. Tarpukalėdis. Naujieji metai. Naujųjų metų burtai. Oro spėliojimai. Trys karaliai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(7 puslapiai)
  2007-09-10
 • Žirgo simbolis lietuvių liaudies dainose

  Žirgas - liaudies poezijos personažas. Žirgo mitinė prasmė. Žirgo paveikslas.
  Etninė kultūra, referatas(5 puslapiai)
  2006-01-21
 • Žmogus ir akmuo

  Referatas apie akmens ryšį su žmogum, jo simboliką. Nagrinėjama įvairių šalių mitai, akmens vaidmuo lietuvių tautosakoje, akmens simbolio vertė pasaulio kultūrų istorijoje, žmogus ir akmuo šiandieniniame pasaulyje. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2005-05-22
 • Žolinė

  Įvadas. Žolinė, šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė. Papročiai ir tikėjimai. Žolinės atlaidai Lietuvos kampeliuose. Ar švenčiamos žolinės svetur? Išvados ir pasiūlymai.
  Etninė kultūra, referatas(6 puslapiai)
  2007-01-10
 • Свадьба

  PowerPoint pristatymas rusų kalba. Vestuvės. Свадьба. Свадьба в России. Подарки на свадьбу.
  Etninė kultūra, referatas(12 skaidrių)
  2007-06-16
Puslapyje rodyti po