Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Etninė kultūra>Etninės kultūros referatai

Etninės kultūros referatai (336 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Senieji vestuvių papročiai

  Įvadas. Dėstymas. Santuokų formos. Pagrindinai vestuviniai papročiai ir apeigos. Mergvakaris. Išvados. Naujos sąvokos
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2006-09-13
 • Senovės baltų tikėjimas šiandieninėje Lietuvoje

  Įvadas. Teoriniai pagonybės aspektai. Matriarchalinių deivių epocha. Kulto apeigos. Patriarchalinių dievų epocha. Sąvokos "pagonis" ir "pagonybė". "Pagonybė" Lietuvoje. Neopagonybės idėjos keliai. Vyraujančio pagonybės įvaizdžio bruožai. Naujosios pagonybės grupės Lietuvoje. Romuva. Gediminaičiai. Baltuva. Senasis žynys ir A.Tamash žynių mokykla. Dievturiai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(17 puslapių)
  2006-03-02
 • Senovės lietuvių ir šamanų pasaulėžiūros lyginamoji analizė

  Įvadas. Dvasių ir sielos samprata. Visatos samprata. Gyvybės medžio ir pasaulio kalno motyvai. Moralinė dimensija. Mitai, ritualai ir reikmenys. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2006-02-02
 • Senovės lietuvių ir šiuolaikiniai laidojimo papročiai

  Įžanga. Akmens amžius. Žalvario amžius ir ankstyvojo geležies amžius. Geležies amžius. Laidojimo papročiai Lietuvoje XIII – XVI amžiuje. Budynės. Laidojimo būdai. Eisena kapo link. Prie kapo duobės. Šermenys. Gedėjimas. Raudos ir kalbėjimai. Antkapiniai paminklai. Laidojimo papročiai Lietuvoje XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje. Šiuolaikiniai laidojimo papročiai. Senovės lietuvių ir šiuolaikinių laidojimo papročių skirtumai ir panašumai.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2008-11-08
 • Senovės lietuvių kalendorinės šventės

  Įvadas. Užgavėnės. Velykų šventės. Rasos. Žolinė. Vėlinės. Kūčios. Kalėdos. Apibendrinimas.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2008-05-09
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija

  Įvadas. Mitologijos istorijos skirstymas. Seniausios žinios apie baltų mitologiją. Senovės lietuvių deivės ir dievai Baltų dievai. Senosios Europos deivės ir dievai. Laima. Laima-Dalia (Laimė). Gabija (Ugnija, Ramutė, Gabjauja). Austėja. Laumė. Ragana. Žemyna. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Dievas. Saulės dukra. Mėnulis. Perkūnas. Velinas (Velas, Velnias). M. Gimbutienės , G. Beresnevičiaus ir L. Klimkos mitologijos rekonstrukcijų palyginimas. Senovės lietuvių (baltų) ikikrikščioniškosios kultūros parkas prie Salduvės piliakalnio.
  Etninė kultūra, referatas(15 puslapių)
  2006-06-05
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (2)

  Įvadas. Aukščiausias Dievas. Deivės pragimdytojos Lada ir Lela. Dievų trejybė. Dangaus dievai ir deivės. Gimimo, mirties ir sveikatos dievai ir deivės. Žemės dievai ir deivės. Namų, sodybų dievai ir deivės. Naminių gyvūnų dievai ir deivės. Ugnies dievai ir deivės. Miško dievai ir deivės. Bičių dievai ir deivės. Alaus dievai ir deivės. Vandenų dievai ir deivės. Vėjų dievai ir deivės. Mitologinės būtybės. Aitvarai. Laumės. Raganos. Kaukai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-11-07
 • Senovės lietuvių mitologija ir religija (3)

  Įvadas. Senovės lietuvių mitologija. Lietuvių mitiniai tikėjimai. Dievai. Dvasios ir demonai. Gamtos garbinimas. Mirusiųjų garbinimas. Senovės lietuvių religija. Tikėjimai. Papročiai, apeigos ir šventės. Šventyklos ir kulto vietos. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2008-02-20
 • Senovės lietuvių pasaulėvaizdis

  Tema. Tikslas. Uždaviniai. Tezės. Dėstymas. Senosios Europos deivės ir dievai lietuvių mitologijoje. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Kultas. Laidojimo papročiai ir tikėjimas į pomirtinį gyvenimą.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-03-21
 • Senovės lietuvių religija ir mitologija

  Įžanga. Gamtos jėgų garbinimas. Dievai ir dievybės. Vietos, skirtos dievams. Laidojimo papročiai senovės Lietuvoje. Kulto apeigos. Žyniai.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2005-12-02
 • Senovės lietuvių tikėjimas

  Įvadas. Senovės lietuvių tikėjimas. Dievai ir deivės. Perkūnas. Žemės dievai ir dvasios. Dievas Puškaitis. Deivė Pergubrė. Deivė Kaupolė (Kupolė) ir jos dukra Rasa. Deivė Vaisgamta. Baubai, maumai. Deivė Žemyna ir Žemėpatis (Žemininkas). Deivė Gabija. Miško ir vėjo deivės. Raganos. Laumės. Austėja. Vandenų dievai. Gimimo ir mirties deivės. Gimimo deivė Laima. Deivė Giltinė. Deivės gimdytojos Lada ir Lela. Deivė Veliona. Žemesnieji dievai. Deivė Milda. Deivė Junda. Deivė Nedalia. Negeroji (Nelaboji). Deivė Kruminė. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2008-02-11
 • Senovės žemaičių būstas ir gyvenimo būdas

  Įvadas. Senovės žemaičių trobos. Senovės žemaičių gyvenimo būdas. Senovės žemaičių bendravimo kultūra. Senovės žemaičių tikėjimas. Išvados. Priedai (2).
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2008-01-25
 • Senųjų ir šiuolaikinių vestuvių skirtumai Lietuvoje

  Įvadas. Vestuvės. Svečių kvietimas. Vestuvių veikėjai. Šiuolaikinių vestuvių veikėjai. Jungtuvių dienos apeigos. Kraičio išvežimas. Marti anytos namuose. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-02-06
 • Senųjų lietuvių vestuvių papročiai

  Įvadas. Senųjų lietuvių vestuvių papročiai. Naminės vestuvės. Mergvakaris. Inovacijos. Vestuvių diena. Nuotakos vainikėlio nusegimas. Vestuvinio torto pjaustymas. Piršlio korimas. Jaunųjų išlydėjimas.
  Etninė kultūra, referatas(12 puslapių)
  2006-04-21
 • Senųjų papročių įtaka vaikų auklėjimui

  Įvadas. Etnokultūra ir jos įtaka vaikų auklėjimui. Dainuojamoji tautosaka. Pasakojamoji tautosaka. Smulkioji tautosaka. Religija ir mitologija. Išvados ir pasiūlymai.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2007-03-29
 • Simbolika lietuvių vestuvėse

  Įvadas. Vedybos. Atsisveikinimas su kaimu –"klonavimasis". Rūtų darželio simboliai. "Ačiavimas". Atsisveikinimas su jaunyste – šokiai. Atsisveikinimas su namais. Kad draugės ištekėtų. Jaunikio "diplomatinis korpusas". Į vyro giminę. Išvados. Nuorodos.
  Etninė kultūra, referatas(8 puslapiai)
  2005-06-02
 • Stebuklinės pasakos

  Stebuklinės pasakos. Stebuklinių pasakų kūrimosi procesas. Materialistinio mąstymo įtaka. Realios tikrovės atspindžiai stebuklinėse pasakose. Stebuklinių pasakų skirstymas. Pasakų veikėjai.
  Etninė kultūra, referatas(10 puslapių)
  2006-02-01
 • Stebuklinės pasakos ir mito ryšys. Etiniai idealai pasakose. Trečio brolio motyvas

  Įvadas. Stebuklinės pasakos. Žalčio kultas. Artimųjų bei giminių santykiai. Kareivio padėtis. Pasakų veikėjos moterys. Stebuklingi daiktai. Tezės.
  Etninė kultūra, referatas(11 puslapių)
  2006-11-13
 • Stebuklų pasakos

  Įvadas. Siužetų kilmė ir raida. Siužetai: įvykiai, konfliktai, tikslai. Veikėjų paveikslai. Kompozicija ir stilius. Istorinė ir išliekamoji vertė.
  Etninė kultūra, referatas(6 puslapiai)
  2006-03-06
 • Subkultūrų pasaulis

  Įvadas. Pankai. Kilmė.Išvaizda. Pozicija. Gyvenimo būdas. Muzika. Vizualinis menas. Šokis. Literatūra. Emo. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Skustagalviai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Rastamanai. Kilmė. kultas. Išvaizda. Pozicija. Iš kur atsirado sąsajos su muzika? Reiveriai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Banglai. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Hiphoperiai. Lašelis istorijos. Kaip juos atpažinti? Mitas. Kaip jie rengiasi? Kur jie apsiperka? Kilmė. Pozicija. Pavojai. Gotai. Kaip juos atpažinti? Mitas. Kaip jie rengiasi? Aksesuarai. Makiažas. Kur jie apsiperka? Kur jų galima sutikti? Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Forsai ir fifos. Kilmė. Išvaizda. Pozicija. Pavojai. Metalistai. Kilmė. Išvaizda.Pozicija. Pavojai. Išvados.
  Etninė kultūra, referatas(9 puslapiai)
  2010-10-21
Puslapyje rodyti po