Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Neegzistuojantis gyvūnas: minkštakailė apkabinaitė

Neegzistuojantis gyvūnas: minkštakailė apkabinaitė

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Piešinio interpretacija. Įvadas. Neegzistuojančio gyvūno (minkštakailės apkabinaitės) piešinio interpretacija. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

ĮVADAS

Įvairūs teminiai piešiniai beveik šimtmetį naudojami asmenybės ir kognityviniam brandos įvertinimui. Dažniausiai piešinių analizė taikoma vaiko/paauglio psichologiniams tyrimams, nors aptinkama publikacijų apie šios technikos naudojimą vyresnio amžiaus žmonių psichologiniam įvertinimui. Piešiniai atskleidžia ne tik tai, kaip vaikas mato ar jaučia save, savo pasaulį, bet ir perteikia jo gebėjimus bei supančio pasaulio supratimą. Taigi, piešiniai gali rodyti ir vaiko psichologinę savijautą, ir jo raidą.
Šioje analizėje remtasi projekcinės asmenybės pažinimo metodika. Visų pirma buvo prašoma paiimti baltą popieriaus lapą ir pieštuką bei nupiešti neegzistuojantį gyvūną. Taip pat – sugalvoti gyvūno vardą bei atsakyti į kelis klausimus. Vėliau taikyta piešinio analaizė, simbolių interpretacija, į pagalbą pasitelktas atsakymų lapelis. Rengiant analizę labiausiai remtasi A. Vegnerio "Psichologiniai piešinių testai".

Darbo tikslas: išanalizuoti piešinį.

Darbo uždaviniai:
• Susipažinti su projekcinės asmenybės pažinimo metodika;
• Išanalizuoti neegzistuojančio gyvūno piešinį;
• Išanalizuoti respondento ataskymus į klausimus (gyvūno charakteristiką);
• Pateikti išvadas.

Šiame darbe analizuojamas neegzistuojančio gyvūno piešinys (1 priedas). Interpretacija siekiama išanalizuoti piešinio autoriaus asmenybę, charakterio bruožus, brandą. Į pagalbą pasitelkti ir piešinio autoriaus atsakymai į užduotus klausimus (2 priedas), kurie padės papildyti analizę bei, gali būti, atskleis ir naujų įdomių tiriamojo bruožų.
Visų pirma, apžvelkime bendrą piešinio kompoziciją. Piešinys tarsi pradedamas nuo dešinės viršutinės lapo pusės, piešiama guvūno galva, tada apačion leidžiamas kūnelis, kuris tarsi remiasi į stalą. Piešinio apačioje, per vidurį, matome pagrindinę gyvūno kūno dalį, kuri kiek pakyla ir baigiasi kairėje pusėje. Daugiau piešinyje nieko nevaizduojama. Centrinė lapo dalis – neužpildyta, tuščia.
Taigi, kairėje pusėje vaizduojama tik gyvūno uodegytė, kuri užima maždaug ketvirtadalį gyvūno kūno piešinio. Tai tarsi aliuzija į praeitį, kuri šiuo metu nėra dominuojanti ar bent jau nedaro labai didelės įtakos dabarčiai. Dešinėje pusėje matome du ketvirtadalius gyvūno kūno bei galvą. Kūnas tarsi remiasi į nupieštą stalą, tai rodo veiksnumą bei atramos poreikį ateityje, galbūt net nepasitikėjimą savo jėgomis.
Piešinyje gyvūno galva yra aukščiausias vaizdo taškas, ją matome, galima sakyti, dešinės lapo pusės kampe, tai yra, labai aukštai. Tai gali rodyti ir aukštą savivertę, bet kartu ir nepasitenkinimą savo padėtimi visuomenėje, aplinkinių vertinimu. Tai parodo ir gyvūno kūnas, kuris ieško atramos (stalo). Aukštai iškelta galva nurodo ir savęs įtvirtinimo bei aukštos pasiekimų motyvacijos tendencijas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos analizė
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasAnalizės
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis122.44 KB
AutoriusM.
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasI. Juodkūnė
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasPedagogikos ir psichologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neegzistuojancio gyvuno piesinio interpretacija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Analizės
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 5 Klasė/kursas
  • I. Juodkūnė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą