Išplėstinė paieška
 
 
 

Valdymo psichologija (6)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Vadovo psichinės savybės. Temperamentas. Charakteris. Nuostata. Gebėjimai. Valdymo stiliai ir jų tinkamumas. Valdymo stilius. Bendradarbių pažinimas. Pavaldinių tipų savybės. Apibendrinimas.

Ištrauka

Valdymo psichologija – specifinė disciplina, apimanti vadybos bei psichologijos mokslų žinias – leidžia mums perprasti asmenybės, grupės ar organizacijos elgseną. Asmeniui, pasiekusiam profesinės karjeros aukštumą – tapus organizacijos vadovu, būtina žinoti žmogaus prigimtį, jo elgesio priežastis, apibrėžti reikalavimus keliamus sau – kaip vadovui, kaupti žinias kaip sėkmingai vadovauti pasitelkiant įtaką, jėgą ir asmeninius įpatumus.
Šiame darbe, remdamiesi A. Jacikevičiaus, A. Sakalo, V. Šilingienės, S. Lileikio, V. Barvydienės, J. Kasiulio ir kitų autorių darbais, bandysime atskleisti kokiomis psichinėmis sąvybėmis pasižymi vadovas, įvardinti ir apibūdinti valdymo stilių įvairovę, aptarti bendradarbių pažinimo ypatumus.
Vadovui, kaip svarbiausiam formalios žmonių grupės nariui, galinčiam organizuoti jos veiklą, reguliuoti jos narių tarpusavio santykius, būdingos bendros žmogaus psichinės savybės, kurias profesorius A. Jacikevičius įvardina kaip vieną iš žmogaus psichiką sudarančių tarpusavyje giminingų reiškinių rūšį, kuri yra pastoviausia ir apsprendžia psichinių veiksmų tempo, darbštumo, gabumų, sugebėjimų, įvairių siekimų ir idealų savybes. (Jacikevičius, 1994,). Pagrindinėmis žmogaus psichikos savybėmis laikytinos: temperamentas, charakteris, nuostatos, gebėjimai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasOrganizacinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Organizacinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.67 KB
AutoriusUgnius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Lileikis
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdymo psichologija (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • S. Lileikis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą