Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Pramonė ir gamyba>Minkštų baldų gamybos technologija

Minkštų baldų gamybos technologija

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Gaminio konstrukcijos analizė. Naudojamos medžiagos ir jų charakteristikos. Gaminio išorinis sprendimas. Gaminio karkaso schema, karkasui naudojamos medžiagos. Gaminio funkciniai matmenys. Junginių tipai gaminyje ir minkšto elemento konstrukcija. Gaminio įpakavimas. Išvados.

Ištrauka

Išsivysčiusiose Vakarų valstybėse, į kurias pastaruoju metu orientuojasi ir Lietuva, minkštus baldus priimtina pirkti penkeriems – dešimčiai metų. Šiuolaikiniame pasaulyje sparčiai keičiantis madai ir gamybos technologijoms, vakarų šalių vartotojai nemato prasmės ilgiau laikyti savo buityje morališkai pasenusių daiktų. Be to, kiekviena save gerbianti minkštų baldų gamybos įmonė mažiausiai kartą per metus pristato naują baldų kolekciją, kur įgyvendina naujausius dizaino ir technologijų sprendimus.
Mūsuose, kaip dažniausiai ir būna, vyrauja kraštutinumai: senesnės kartos žmonės vis dar sėdi ir guli ant sofų ir fotelių, pirktų prieš trisdešimt metų; antra vertus – minkšti baldai, pirkti prieš du ar tris metus, jau lūžta. Tikriausiai pagrindinė to priežastis yra informacijos apie vartotojų poreikius ir gamintojo galimybes trūkumas. Dar viena problema, apsunkinanti teisingą gamintojo pasirinkimą, yra paprasčiausios vartotojiškos kultūros trūkumas. Juk eilinis tautietis, pamatęs parduotuvėje dvi panašias sofas, viena kurių kainuoja 900 litų, o kita – 2000 litų, net nesusimąsto, kuo jos (išskyrus, aišku, kainą) skiriasi. O skirtis jos turėtų labai daug kuo – pradedant vidinės konstrukcijos medžiagomis ir detalių jungimo būdais (kurių nesimato) ir baigiant apmušalų kokybe (apmušalus Jūs, be abejo, galite matyti ir paliesti, tačiau tikrovėje jų kokybė išryškės po pusės metų).
Minkšti baldai pagal savo paskirtį gali būti skirstomi į: buitinius, visuomeninių įstaigų ir vaikų. Konstrukciniu požiūriu minkšti baldai gali būti klasifikuojami į išardomus, neardomus, transformuojamus, sekcijinius, pintus, lenktus – klijuotus ir lietus.
Pagrindiniai reikalavimai keliami minkštiems baldams:
Atraminis minkštų baldų paviršius turi būti toks, kad gulinčio žmogaus stuburo padėtis būtų tokia pati, kaip stovint.
Žmogaus kūno masės slėgis atraminiame paviršiuje turi pasiskirstyti tolygiai.
Sėdėjimui ir gulėjimui skirti baldai neturi varžyti žmogaus kūno padėties.
Minkštojo elemento patogumą lemia minkštinančios medžiagos bei minkštojo elemento pagrindas, kurie leidžia sumažinti atskirų taškų slėgį, paskirstant jį tolygiai visame kontakto plote.
Nerekomenduojama nugarėlę gaminti pernelyg minkštą, kadangi tai neužtikrina reikiamos sėdėjimo pozos ir varžo judesius keičiant kūno padėtį.
Sėdėjimui (ilgam poilsiui) skirti baldai bus patogūs jei sėdynėlė nuo ~70kg sveriančio žmogaus kūno masės įdubs ~30-40mm, o slėgis atraminiame paviršiuje bus 13,6-14,6Pa.
Krėslo, fotelio ar kėdės apkrova į nugarėlę arba atramą nugarai yra 5-6 kartus mažesnė nei apkrova į sėdinėlę. Todėl nugarėlę reikėtų gaminti minkštesnę už sėdinėlę.
Nuodingų medžiagų emisija neleidžiama.
Padidinto komforto baldų minkštieji elementai nuo ~70kg sveriančio žmogaus kūno masės turėtu deformuotis ~50-65mm. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPramonės ir gamybos namų darbas
KategorijaPramonė ir gamyba
TipasNamų darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis384.38 KB
AutoriusGe05lyte
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Norvydas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Minkstu baldu gamybos technologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Norvydas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą