Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Laivininkystė>ISM kodeksas ir jo įgyvendinimas laive ir laivybos įmonėje

ISM kodeksas ir jo įgyvendinimas laive ir laivybos įmonėje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Jūrų teisės rašto darbas. Įvadas. ISM kodekso atsiradimas. ISM kodekso taikymas ir tikslai. ISM kodekso struktūra. ISM kodekso įdiegimas. ISM kodekso įgyvendinimo procedūros. Išvados.

Ištrauka

Tarptautinė bendruomenė, susirūpinusi dėl stambių jūrinių laivų avarijų, sunkių laivų įgulų darbo sąlygų, o taip pat jūrų akvatorijų ekologinės būklės pablogėjimo, sukūrė tarptautinius teisės aktus, nustatančius reikalavimus laivyno būklei, jo eksploatavimo būdams. Didžiausių pastangų šią kryptimi prisiėmė Tarptautinė jūrų organizacija (TJO) ir Tarptautinės darbo organizacijos (TDO). Nuo 40-tųjų metų pradžios šios organizacijos parengė daugelį tarptautinių konvencijų dėl žmogaus gyvybės saugumo užtikrinimo jūroje, aplinkos apsaugos nuo teršimų iš laivų, laivo įgulos normalių darbo sąlygų užtikrinimo.
Minėtų konvencijų parengimą ir taikymą kontroliavo dvi atitinkamos institucijos. Visų pirma tai valstybė, kurios vėliava plaukioja laivas (laivo vėliavos valstybė). Antruoju kontroliuojančiu organu buvo paskirta specializuota organizacija – klasifikacinė bendrovė. Atsakomybė už konvencijos reikalavimų įvykdymą teko laivo savininkui. Tačiau praktika parodė, kad kokie griežti reikalavimai bebūtų keliami iš tarptautinių organizacijų pusės, jie nebuvo vykdomi. Laivo vėliavos valstybė, viena vertus, yra suinteresuotas asmuo ir siekia suteikti savo šalies laivų savininkams kuo palankesnes darbo sąlygas (ekonominiu atžvilgiu). Antra vertus, laivo vėliavos valstybė ne visada turi galimybę kontroliuoti tiek laivo būklę, tiek jo darbą. Sutinkamai su tuo, kas yra pasakyta aukščiau, buvo nustatyta įvairių šalių klasifikacinių bendrovių priežiūra. Tam tikslui buvo parengtas Tarptautinis saugaus valdymo kodeksas – ISM kodeksas (Prieiga internetu: http://bibliofond.ru/view.aspx?id=16733).
Šiame darbe nagrinėjami klausimai yra:
1. Kas yra ISM kodeksas?
2. Kodėl laivuose reikalaujama diegti ISM kodeksą? ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLaivininkystės referatas
KategorijaTransportas ir logistika >  Laivininkystė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.44 KB
AutoriusAnna
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasValerijus Bogūnas
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word ISM kodeksas ir jo igyvendinimas laive ir laivybos imoneje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Valerijus Bogūnas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą