Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Transportas ir logistika>Laivininkystė>Plaukiojimo praktika: laivas "Helena"

Plaukiojimo praktika: laivas "Helena"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Laivo foto. I dalis (tekstinė). Samprata apie laivą, jo sandarą ir įrangą. Pagrindiniai duomenys apie laivą. Laivo antstatas, pertvaros, deniai, patalpos ir cisternos. Laivo švartavimo, inkaravimo, vairavimo, gelbėjimo įranga. Laivo stovumas. Darbo ir priešgaisrinė sauga laive. Laivo priežiūra. Laivo korpuso, denių, antstato priežiūra. Laivo triumo valymas. Triumo dangčių, durų, iliuminatorių, liukų priežiūra. Dažymo darbai laive. Kova su parazitais laive. Kova už laivo gyvybingumą. Avarinis laivo aprūpinimas. Priešgaisrinis laivo aprūpinimas. Laivo valdymas ir laivavedybos pagrindai Laivo kelio žymėjimas jūrlapyje. Laivo vietos nustatymas pagal 2, 3 pelengus, pagal nuotolius. Jūrinių ir kranto vachtų organizavimas. Laivo švartavimas. Laivo manevrinės savybės. Vairininko pareigos priimant ir perduodant budėjimą laivui plaukiant. Vairininko pareigos priimant ir perduodant budėjimą laivui plaukiant. Komandos vairininkui lietuvių ir anglų kalba. Pagrindiniai duomenys apie laivą. Laivo sistemos. Vandens pašalinimo sistema. Balastinė laivo sistema. Geriamo ir buitinio vandens tiekimo sistema. Fekalinė ir nutekamoji sistema. Brėžiniai.

Ištrauka

Laivo pavadinimas "Helena". Jo šaukiniai – V2HN. Laivo vėliava – Antigua and Barbuda. Prirašymo uostas – Saint John‘s. Laivo tipas – combi-freighter; pritaikytas kroviniams gabenti ne tik triume, bet ir ant triumo dangčių. Taip pat jis yra pritaikytas pavojingų krovinių pervežimui pogal SOLAS reg. 54 II2. Laivo ledo klasė – I-C. Laivas buvo pastatytas "Damen" laivų statykloje Hoogezand, Olandijoje, 1999 metais. Laivo kilis buvo pradėtas statyti 1998.05.07. O pats laivas buvo pristatytas 1999.12.03. Jo paskirtitis, kaip ir kitų laivų, ko greičiau ir ekonomiškiau nugabenti krovinį iš vienos šalies į kitą. Per savo istoriją Helena gabeno daug įvairių krovnių: kontejnerius, metalą, medieną, anglį, cementą, metalo laužą, bei daug kitų krovinių. Daugiausia šis laivas plaukioja po Europą (Angliją, Latviją, Lenkiją, Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Prancuziją, Ispaniją, Portugaliją, Italiją, Daniją, bei kitas šalis), bet jo plaukiojimo rajonas yra neapribojamas, GMDSS A1(VHF)+A2(MF)+A3(HF). Laivo savininkas – Schiffahrtsgesellschaft mbH & Co. Reederei KG, Vokietija. Laivo opertorius – "Intersee Schiffahrtsgesellschaft mbH & Co. KG".
Laivo antstatas yra laivagalyje. Jame yra išsidėstę įvairios patalpos: dirbtuvė, sandėlis, akumuliatorinė, ADG, gyvenamosios patalpos, virtuvė, valgykla, bei kitos patalpos. Antstato viršutinėje dalyje yra navigacinis tiltelis.
Laivo antstato eskizas – (2 dalis, pusl. 21).
Laivuose yra ugniai atsparios pertvaros. Jos buna trijų klasių: A, B ir C. A klasės pertvaros gaminamos iš plieno arba iš pakeičiančių medžiagų. Tokios pertvaros turi izoliacijos sluoksnius. Jos priešinga ugniai pusė gali įkaisti iki 127°C. O atskirų taškų įkaitimas gali būti iki 225°C. A, B ir C klasių pertvaros turi sulaikyti ugnį, dumus ir nekeisti konfiguracijos laike 1 valandos. Laive "Helene" pertvaros yra dviejų klasių: A ir B. Jos yra išsidėsčiusios antstate pagrindiniame ir žemutiniame deniuose. Mašinoje, avariniame išėjime iš mašinos ir virtuvėje yra A klasės, o gyvenamose patalpose B klasės ugniai atsparios pertvaros. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasLaivininkystės praktikos ataskaita
KategorijaTransportas ir logistika >  Laivininkystė
TipasPraktikos ataskaitos
Apimtis30 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis2.23 MB
AutoriusSlavikas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLek. V. Bogunas
Švietimo institucijaLietuvos aukštoji jūreivystės mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Plaukiojimo praktikos programa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Praktikos ataskaitos
  • 30 puslapių 
  • Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla / 3 Klasė/kursas
  • Lek. V. Bogunas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą