Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Privalomojo egzemplioriaus politika Suomijoje

Privalomojo egzemplioriaus politika Suomijoje

  
 
 
123456
Aprašymas

Suomija ir privalomasis egzempliorius. Tiekėjai. Nacionalinei Suomijos bibliotekai reikia pristatyti: Pristatymo laikas. Už įstatymo nesilaikymą skiriama bauda.

Ištrauka

Privalomasis egzempliorius (PE) - dokumentas, pagal įstatymą atiduodamas į privalomojo egzemplioriaus bibliotekos fondus. Jis reikalingas spaudinių kontrolei, bibliografinei bei statistinei apskaitai ir laikymui.
Suomijoje, 1707 m. Turku akademijai buvo suteikta teisė gauti dokumentų kopijas, paskelbtas Švedijoje. Kai Suomija Švedijos buvo perduota į Rusijos rankas, ši privilegija patvirtinta 1809m. 1820m. visos Rusijos spaustuvės pradėjo siųsti PE kopijas Suomijai. 1917m. atgavus nepriklausomybę Suomija išsaugojo PE gavimo principus. Helsinkio universiteto biblioteka (iš Turku universitetas perkeltas 1827m.) išliko pagrindine depozitine biblioteka. PE pradėtas siųsti ir į kitas bibliotekas (Turku, Jyväskylä, ir Viipuri (kuri vėliau pavadinta Oulu). 1984m. prie PE prisidėjo ir audiovizualiniai dokumentai. Saugoti filmus 2007m. paskirta Nacionaliniam Audiovizualiniam archyvui. Jis renka, saugo, restauruoja transliuotus garso ir vaizdo įrašus, o Nacionalinė Suomijos biblioteka (buvusi Helsinkio Universiteto biblioteka) rūpinasi žiniatinklio turinio fiksavimu ir saugojimu. Internetine medžiaga rūpinasi Nacionalinė biblioteka.
Privalomąjį egzempliorių reglamentuoja Kultūros paveldo kaupimo ir saugojimo įstatymas (2007, nr.1433). Įstatymą parengė kultūros ir švietimo ministerija. Naujas teisės aktas buvo ruošiamas nuo 1997m., įsigaliojo nuo 2008 sausio 1 dienos. Jis apima įvairias kultūros paveldo kategorijas. Taip pat ir internetinę informaciją, televizijos, radijo programas, elektronines publikacijas. Vyriausybės nutarimo įgyvendinimą prižiūri Patariamoji Taryba. Įgyvendinimas apima ir IKT panaudojimas švietimo, mokslinių tyrimų ir kultūros srityse.
Įstatymo tikslas:
šio Suomijos akto tikslas yra viešai prieinamos medžiagos pateikimas nacionalinei kultūrai ir ateities kartoms ir mokslo darbuotojams ir kitiems, kuriems jų reikia.
Nacionalinė Suomijos biblioteka yra pagrindinė biblioteka, kuri rūpinasi PE įstatymo vykdymu, praktiškai jį įgyvendina. Ši biblioteka gauna visų spausdintų leidinių kopijas, taip pat garso ir vaizdo įrašų ir elektroninių įrašų, bei svarbius žiniatinklio įrašus. Ši biblioteka rūpinasi kitų Suomijos bibliotekų PE gavimu. Laikraščiai renkami tik Nacionalinėje bibliotekoje, o smulkūs spaudiniai tik Nacionalinėje bibliotekoje ir Turku universiteto bibliotekoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės namų darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasNamų darbai
Apimtis4 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis14.49 KB
Autoriusmilkyte
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasNijolė Bliūdžiuvienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Privalomojo egzemplioriaus politika Suomijoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 4 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Nijolė Bliūdžiuvienė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą