Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Administracinė diskrecija viešojo administravimo sferoje

Administracinė diskrecija viešojo administravimo sferoje

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Administracinės diskrecijos samprata ir subjektų diskrecinės galios. Administracinės diskrecijos reikšmė vykdomosiose valdžios institucijose. Legislatyvinės administracinės diskrecijos esmė. Subjektų pasirinkimo laisvę ribojantys administraciniai principai. Administracinės diskrecijos vertinimas ir kontrolės faktoriai. Viešojo administravimo subjektų diskrecinių sprendimų kontroliavimas. Administracinės diskrecijos vertinimas teismų praktikoje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje skelbiama, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, o jų teisės ir laisvės yra prigimtinės. Šių teisių pripažinimas, gerbimas ir apsauga – svarbiausias demokratinės valstybės tikslas. Todėl kiekvienoje demokratinėje valstybėje yra siekiama užtikrinti, kad žmogaus teisės ir laisvės nebūtų nepagrįstai ribojamos valdžios institucijų veiksmais, o būtų sudarytos sąlygos toms teisėms ir laisvėms įgyvendinti. Taigi, ko gero niekas neabejoja, jog viešojo administravimo institucijos, pareigūnai atlieka svarbų vaidmenį daugelio žmonių gyvenime. Remiantis valdžių padalijimo principu, šios institucijos atlieka vykdomosios valdžios funkcijas, padeda visuomenei arčiau prieiti prie valdžios institucijų, įstatymų leidžiamosios, teisminės valdžios. Pranevičienė (2002) teigia, kad "viešojo administravimo institucijoms, jos pareigūnams, yra suteikta nemažai galių, kurios turėtų palengvinti ir užtikrinti efektyvų institucijai priskirtų funkcijų realizavimą, o tuo pačiu – prisidėti prie žmogaus teisių ir laisvių įgyvendinimo". Tačiau dažnai administracinių procedūrų aktai arba teisės aktai, suteikiantys konkrečius įgaliojimus viešojo administravimo pareigūnams, nustato tik minimalius standartus ir reikalavimus, kurių privalo laikytis administracija. Kiekviena valdžios institucija turi savo apibrėžtą kompetenciją, t. y. jai numatytas funkcijas, įgaliojimus, kuriuos viršyti yra draudžiama, tačiau yra suteikiama veiksmų laisvė kompetencijos ribose. Tokia veiksmų laisvė, kuri neperžengia įstatymo numatytų ribų, administracinės teisės principų, vadinama administracinė diskrecija. "Įstatymų kūrėjas, priimdamas įstatymus, negali numatyti visų aplinkybių, kurios gali kilti ateityje" (Andruškevičius, 2008, p. 86). Vis dėlto viešojo administravimo subjektai naudodamiesi suteiktomis diskrecinėmis galiomis, negali elgtis savavališkai, turi paisyti Konstitucijos, Įstatymų ir bendrųjų teisės principų. Administracinės diskrecijos tema yra aktuali tuo, kad šiandieninėje viešojo administravimo srityje vis labiau susiduriama su netinkamu administracinės diskrecijos vykdymu ir kontrolės problemomis.
Darbo objektas: administracinė diskrecija viešojo administravimo sferoje.
Darbo tikslas: išanalizuoti administracinės diskrecijos reikšmę, jos naudojimą bei kontrolę viešojo administravimo institucijose.
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti administracinės diskrecijos sąvoką, pagrindinius principus bei jos ribas.
2. Išnagrinėti administracinės diskrecijos naudojimo bei kontrolės vykdymo aspektus.
3. Aptarti teisminį administracinės diskrecijos vertinimą.
Darbo metodai:
Mokslinės literatūros analizė
Teisės aktų analizė
Sisteminės analizės metodas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai13
Dydis26.21 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Šenavičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine diskrecija viesojo administravimo sferoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Šenavičius
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą