Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Bibliotekininkystė>Bibliografijos rodyklė: Vilnius. Istorija, architektūra, kultūra ir menas

Bibliografijos rodyklė: Vilnius. Istorija, architektūra, kultūra ir menas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Pratarmė. Istorija. Architektūra. Kultūra. Menas. Albumai. Atvirukai. Grožinė literatūra. Romanai. Tekstų rinkiniai. Poezija. Legendos. Kita. Atsiminimai. Autobiografijos. Gamta. Mokymo priemonės. Asmenvardžių rodyklė. Serialinių leidinių pavadinimų rodyklė. Dalykų rodyklė. Vietovardžių rodyklė.

Ištrauka

Vilnius – didžiausias Lietuvos miestas, sostinė. Vilnius yra viena iš kelių Europos sostinių, esančių kryžkelėje tarp Vakarų ir Rytų, Pietų ir Šiaurės. Tokia išskirtinė padėtis lemia ne tik architektūrinių stilių įvairovę, bet ir miesto dvasią, kultūrą, daro įtakos menui.
Bibliografijos rodyklėje "Vilnius. Istorija, architektūra, kultūra ir menas" suregistruoti 1999–2005 metais spaudoje paskelbti leidiniai šia tema. Šios bibliografinės priemonės tikslas – surinkti medžiagą apie Vilniaus miestą vienoje vietoje, kadangi Vilnius – vienas svarbiausių Lietuvos miestų, o bibliografinių rodyklių Vilniaus tema čia seniai neišleista.
Bibliografinę rodyklę sudaro šešios pagrindinės dalys: istorija, architektūra, kultūra, menas, grožinė literatūra ir kita. Dalis "Menas" susideda iš trijų smulkesnių skyrių: albumai ir atvirukai. Dalis "Grožinė literatūra" susideda iš skyrių romanai, tekstų rinkiniai, poezija. legendos. Dalis "Kita" sudarytas iš trijų dalių: atsiminimai, autobiografijos ir publicistika.
Visose dalyse leidiniai pateikti abėcėlės seka. Žvaigždutės (* * *) skiria knygų ir straipsnių aprašus.
Leidinių atranka daryta atsižvelgiant į leidinių aktualumą, naudą, informatyvumą ir temos atskleidimą. Tačiau šis darbas nepretenduoja į išsamumą, jame gali būti ir spragų. Rodyklės gale pateikiama asmenvardžių, seralinių leidinių pavadinimų, dalykų ir vietovardžių rodyklės, skirtos pagerinti paieškai.
Šioje bibliografinėje priemonėje pateikiami bibliografiniai įrašai, kuriuos sudaro išplėstiniai bibliografiniai aprašai, prie kai kurių pridedama tikslinamoji anotacija. Aprašai parengti pagal tarptautinį standartinį bibliografinį aprašą (ISBD).
Rengiant rodyklę naudotasi Henriko Baranovskio bibliografine rodykle "Bibliografia Wilna" , LIBIS bei Vilniaus universiteto elektroniniais katalogais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBibliotekininkystės namų darbas
KategorijaBibliotekininkystė
TipasNamų darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis548.61 KB
Autoriusmilkyte
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJulija Zinkevičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bibliografijos rodykle Vilnius. Istorija [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Julija Zinkevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą