Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacija ir informacinė visuomenė>Įrašomų duomenų patikros poreikis parduodant materialines vertybes

Įrašomų duomenų patikros poreikis parduodant materialines vertybes

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Apskaitos informacinių sistemų referatas. Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėti įrašomų duomenų patikros poreikį ir su tuo susijusias problemas bei išnagrinėti galimus klaidų atsiradimo atvejus ir jų taisymo būdus parduodant materialines vertybes. Įrašomų duomenų patikros poreikis parduodant materialines vertybes. Išvados.

Ištrauka

Kiekviena įmonė, įstaiga ar institucija vykdydama savo veiklą privalo vesti buhalterinę apskaitą ir registruoti tai mažesnius, tai didesnius srautus duomenų. Visiškai suprantama, jog nors ir vykdant duomenų apdorojimą tam pasitelkiami ne tik žmonės, bet ir tobulos šiuolaikinės technikos – kompiuteriai ir įvairios programos. Dabar naudojama tobuliausia kompiuterinė technika, kuri suprantama kaip greitą ir patikimą apskaitos procesą užtikrinanti priemonė, tačiau nors darbas lyginant jį vien tik su rankiniu apskaitos vedimu tampa kur kas paprastesnis, bet dirbant nei žmonės, nei kompiuteriai, kad ir kokie tobuli jie būtų, neišvengia klaidų. Žinoma, šiais laikais gaminami kompiuteriai yra patikimi ir nereiklūs aplinkai, tai reiškia, jog klaidų padarymo tikimybė sumažinama iki minimumo, o tuo tarpu apskaitą tvarkančių darbuotojų klaidų padarymo tikimybė gali būti patikimai sumažinta atsargiai renkantis šios srities kvalifikuotus, tuo besidominčius, savo darbu patenkintus ir sekančius visas mokesčių bei įstatymų pasikeitimus specialistus. Vienos apskaitą vykdančių atsakingų asmenų ir programų klaidos gali būti neesminės, o kitos gali turėti didelių pasekmių tolimesniai įmonių veiklai ir net jų egzistavimui. Taigi derinant darbuotojų, įmonės vadovų ir kitų asmenų bei kompiuterių galimybes ir poreikius bet kokiu būdu yra siekiama išvengti visų įmanomų klaidų. Taip atsiskleidžia apskaitoje įrašomų duomenų patikros poreikis.
Šiame referate autorė plačiau aprašys su apskaitoje registruojamų duomenų įrašymu galimas pasitaikyti klaidas, jų atsiradimo galimas priežastis, patikros poreikio būtinybę bei galimus šių klaidų taisymo būdus susijusius su parduodamomis materialinėmis vertybėmis.
Darbo tikslas – išnagrinėti įrašomų duomenų patikros poreikį ir su tuo susijusias problemas bei išnagrinėti galimus klaidų atsiradimo atvejus ir jų taisymo būdus parduodant materialines vertybes.
Darbo objektas – įrašomų duomenų patikros poreikis parduodant materialines vertybes.
Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti ir apibendrinti įrašomų duomenų patikros poreikį, su tuos susijusias problemas, duomenų įrašymo metu pasitaikančias klaidas ir jų taisymo būdus;
• Padaryti išvadas nagrinėjama tema.
Tyrimo metodai: literatūros ir loginė analizė ir sintezė.

Vedant ir tvarkant įmonių apskaitą tai siekiama daryti atidžiai, tiksliai ir nepažeidžiant jokių nuostatų, taisyklių ar įstatymų, tačiau visada egzistuoja klaidų padaryto tikimybė. Buhalterinėje apskaitoje klaida yra laikoma tokia klaida, kuri atsiranda dėl neteisingo skaičiavimo, netinkamo apskaitos metodo taikymo, neteisingo ūkinės operacijos ar ūkinio įvykio registravimo ar dėl apsirikimo. Visa tai priskirtina apskaitai nepriklausomai nuo įmonės veiklos ar kitų aspektų (7-asis VSAFAS "Apskaitos politikos, apskaitinių įverčių ir klaidų taisymas", 2009).
Kiekvienos įmonės pasirinkimas, ar apskaitą vesti ranka, ar kompiuterizuotai. Šiuo metu dauguma įmonių tai daro kompiuterių ir apskaitos programų pagalba taip palengvindamos sau darbą. Tuo pačiu sutaupomas ne tik įmonės turtas (pinigai, popierius, dažai ir kt.), bet ir laikas, kuris gali būti skirtas kitiems darbams atlikti, nes naudojamos šiuolaikinės apskaitos sistemos sukurtos taip, kad vieną kartą įvedus pirminę informaciją, dalis jos perkeliama į tam tikrus suvestinius dokumentus arba gali būti panaudojama pasirinktinai naudojantis programos mygtukais ar kitais būdais. Be to, apskaitos programa perspėja apie galimas klaidas. Tai dar vienas iš buhalterių darbą pagerinančių veiksnių vedant apskaitą, susijusią ne tik su materialinių vertybių pardavimu, bet ir pirkimu, užpajamavimu ir kitais apskaitos procesais.
Tvarkant įmonių apskaitą ypatingai svarbu sugebėti laiku, patikimai ir teisingai registruoti įvykusiais operacijas ir daryti įvairias suvestines bei ataskaitas. Didelio dėmesio reikalauja tiek pirminių, tiek suvestinių duomenų įrašai. Ne visada jie būna teisingi. Galimas klaidų atsiradimas yra įtakojamas tam tikrų pasitaikančių atsitiktinių veiksnių ar apgaulės. Atsitiktiniais veiksmais laikomi netyčinių nepastebėtų ar tam tikriems išorės veiksniams veikiant įrašomų duomenų klaidų atsiradimas, beje, žmonės iš prigimties yra linkę klysti. Apgaulė - elgesys ar veiksmai, kuriais sąmoningai siekiama apgauti, suklaidinti. Pasitaikius klaidoms bei apgaulėms jos pastebėtos ar ne ir neištaisytos ateityje gali sukelti nemažai nepatogumų pačiam buhalterinę apskaitą vedančiam (-tiems) asmeniui (-ims), bet ir už visą įmonės veiklą atsakingiems asmenims (vadovams) (Mackevičius, Bartaška, 2003; Dabartinės lietuvių kalbos žodynas, 2010). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformacijos ir informacinės visuomenės referatas
KategorijaInformatika >  Informacija ir informacinė visuomenė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.45 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdoc. dr. L. Stabingis
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irasomu duomenu patikros poreikis parduodant materialines vertybes [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • doc. dr. L. Stabingis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą