Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos darbo biržos naujų technologijų įdiegimo strategija

Lietuvos darbo biržos naujų technologijų įdiegimo strategija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti galimybės lankstesniam bendravimui su darbdaviais ir geresniam klientų aptarnavimui. Strategijos kilmė. Strategijos raidos etapai. Teorinė dalis. Strateginio valdymo sąvoka, bendrieji bruožai ir principai. Tyrimų dalis. Išorinė aplinka. PEST analizė. Teisinis reglamentas. Politiniai veiksniai. Santykiai su šalies valdžios institucijomis. Ekonominiai aspektai. Ekonominis augimas. Užimtumas. Ekonominė aplinka. Investicinis klimatas. Socialinis ir kultūrinis aspektas. Lietuvos švietimo sistema. Aplinkosauga. Sveikatos apsauga. Kultūra. Technologinis aspektas. Penkių jėgų analizė. Dinaminė aplinka. Vidinės aplinkos analizė. Vertės grandinė. Bazinės kompetencijos. Organizacijos kultūra. Strategijos, programos ir planai. SSGG analizė. Projektinė dalis. Strateginės alternatyvos veiksmų planas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos darbo birža – tai valstybinė institucija, kuri teikia nemokamas paslaugas ir informaciją visiems darbo rinkos subjektams: bedarbiams ir dirbantiems asmenims, kurie ieško darbo arba nori keisti darbą bei darbdaviams. Svarbiausias darbo biržos uždavinys – padėti ieškantiems darbo asmenims susirasti darbą pagal profesiją ir kvalifikaciją, suteikiant nemokamas profesinio orientavimo ir konsultavimo paslaugas, informaciją apie laisvas darbo vietas. Esant nemažai įtampai darbo rinkoje, dažniausiai nukenčia labiausiai pažeidžiami visuomenės nariai – neįgalūs asmenys, grįžę iš įkalinimo įstaigų, jaunimas. Darbo birža, įgyvendindama valstybines užimtumo garantijas darbo rinkoje, padeda ieškantiems darbo asmenims įsidarbinti, darbo biržoje registruotus asmenis (neįgaliuosius) įtraukia į gyventojų užimtumo programas:
• profesinį ir prevencinį mokymą;
• perkvalifikavimo bei kvalifikacijos kėlimo kursus;
• savo verslo organizavimą;
• įdarbinimą į užimtumo fondo remiamus arba viešuosius darbus;
• subsidijuojamų darbo vietų steigimą.
Išanalizavus Lietuvos darbo birža, galima teigti, kad darbo biržos pagrindiniai uždaviniai yra šie: derinti darbo pasiūlą ir paklausą siekiant išlaikyti darbo rinkos pusiausvyrą;
• didinti darbo ieškančių darbingo amžiaus asmenų užimtumo galimybes;
• įgyvendinti dvišalį ir trišalį socialinių partnerių bendradarbiavimą užimtumui skatinti;
• mažinti socialinę atskirtį;
• diegti nedarbo prevencijos ir darbuotojų atleidimo iš darbo pasekmių švelninimo priemones siekiant mažinti struktūrinį nedarbą;
• vertinti padėtį darbo rinkoje ir prognozuoti jos pokyčius;
• aktyviai veikti Europos užimtumo tarnybų tinkle, kuriant vieningą ir skaidrią Europos Sąjungos darbo rinką;
• plėtoti viešąsias paslaugas ir gerinti įgyvendinamų užimtumo rėmimo priemonių efektyvumą;
• įsisavinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansinę paramą, siekiant užimtumo ir investicijų į žmogiškąjį kapitalą skatinimo bei užtikrinant lygias galimybes darbo rinkoje;
• užtikrinti ir modernizuoti teritorinių darbo biržų veiklą, skatinant užimtumą ir investicijas į žmogiškąjį kapitalą;
• teikti pasiūlymus užimtumo rėmimo teisinei bazei tobulinti.
Šiuo metu viena iš aktualiausių darbo biržos problemų, kurią įvardija šiuo metu einantis direktoriaus pareigas Albertas Šlekys yra ta, kad dėl padidėjusio bedarbių skaičiaus iškilo problemų dėl padidėjusio bedarbių registracijos skaičiaus, taip pat reikalingos galimybės lankstesniam bendravimui su darbdaviais ir geresniam klientų aptarnavimui darbo biržose.
Šiuo laikotarpiu, kai Lietuvą, bei visą pasaulį yra užplūdusi ekonominė krizė, šios problemos aktualumas yra labai svarbu. Kadangi darbo birža yra tokia institucija, kuri priima informacija iš darbdavių apie laisvas darbo vietas, bei reikiamos kvalifikacijos darbininkų stygių įmonėje, bei šitą informaciją teikia bedarbiams asmenims kurie ieško darbo. Manyčiau kuo bus efektyvesnis ir lankstesnis darbo biržos darbas, tuo daugiau bedarbių gaus darbą, kurio šiuo metu Lietuvoje nėra ypatingai daug ir jį susirasti yra sunku. Darbo birža taip pat yra pasirašiusi su kitomis Europos Sąjungos šalimis bendradarbiavimo sutartys, kurių dėka Lietuvos piliečiai (bedarbiai asmenys), turi galimybes įsidarbinti užsienio šalyse. Didesnis darbo biržos personalo kvalifikacijos greičiau, o tai padėtu bedarbiams piliečiams greičiau susirasti darbą pagal jų profesiją.
Darbo tikslas: atskleisti galimybės lankstesniam bendravimui su darbdaviais ir geresniam klientų aptarnavimui. Išanalizuoti ir aprašyti darbo biržos sistemą, bei galimas galimybes gerinti darbo biržos darbo efektyvumą ir spartumą. Kad pagerinti darbo biržos veiklą, kad ji tapt efektyvesnė būtų galima taikyti tokias alternatyvas darbo biržoje:
1. Darbuotojų dirbančių darbo biržoje kvalifikacijos kėlimas. Kadangi kuo kvalifikuotesnis personalas, tuo geriau jie išmano savo darbą ir padeda įmonei veikti efektingiau.
2. Naujesnių ir lankstesnių sistemų įdiegimas.
3. Išnaudoti bendradarbiavimą su ES šalimis, taip pat didinti asmenų užimtumą.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti teorinius strateginio valdymo principus.
2. Atlikti įmonės aplinkos analizę.
3. Atlikti įmonės SSGG analizę.
4. Suformuluoti įmonės viziją, misiją ir strateginius tikslus.
5. Pateikti išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis33 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis90.69 KB
AutoriusŠarūnas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDoc. R. Smaliukienė
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos darbo birzos nauju technologiju idiegimo strategija [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 33 puslapiai 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • Doc. R. Smaliukienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą