Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Administracinė korupcija ir jos prevencija

Administracinė korupcija ir jos prevencija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įžanga. Tyrimo tikslas – atskleisti administracinės korupcijos teorinius ypatumus ir susipažinti su jos prevencija Lietuvoje. Korupcijos teoriniai aspektai. Korupcijos samprata. Korupcijos rūšys ir formos. Administracinės korupcijos teoriniai aspektai. Administracinės korupcijos priežastys. Administracinės korupcijos prevencija Lietuvoje. Korupcijos prevencijos tikslai, uždaviniai, principai ir priemonės. Korupcijos prevencijos teisiniai pagrindai. Korupcijos prevenciją įgyvendinančios įstaigos. Išvados.

Ištrauka

Pastaraisiais metais į korupcijos reiškinį ypatingą dėmesį atkreipė mokslininkai, politikai, valstybės tarnautojai ir visuomenė. Žodis "korupcija" tapo populiarus ir plačiai vartojamas ne tik Lietuvos, bet ir įvairių pasaulio valstybių žiniasklaidoje bei literatūroje.
Korupcija iš esmės naikina pasitikėjimą valstybe, o demokratinių šalių institutus daro neefektyvius. Dėl korupcijos auga gamybos ir vartojimo kaštai, o rinkos santykiai yra iškraipomi. Korupcija daro įtaką politiniams sprendimams, realiai galia atitenka turtingiesiems ir privilegijuotiesiems (Vaitiekus, 2002, 33-34).
Nacionaliniame lygmenyje daugiausia dėmesio teikiama administracinei korupcijai. Administracijos veiksmuose korupcinė veika pasireiškia arba atliekant tai, ko reikalauja taisyklės t. y. nelegali nauda gaunama už tiesioginių pareigų atlikimą, arba jas pažeidžiant – įstatymai draudžia tokią veiklą.
Administracinės korupcijos esama visur, kur tik galima pasinaudoti savo padėtimi, siekiant pasipelnyti. Administracinės korupcijos atsiradimas sietinas su valdžios nepajėgumu teikti visas reikalaujamas paslaugas. Korupcijos priežastys glūdi ekonominėse struktūrose ir yra susijusios su politinio, ekonominio, socialinio gyvenimo reformomis, jų ypatumais ir sunkumais.
Lietuvos valdžia ir visuomenė suvokia administracinės korupcijos daromą žalą bei keliamą grėsmę ir jau ne vienerius metus įvairiais būdais, priemonėmis mėgina kovoti su šiuo reiškiniu. Sukurta nacionalinė antikorupcinių įstatymų bazė, korupcijos kontrolė ir kova organizuojama įvairiais instituciniais lygiais. Tačiau valstybės vykdomos korupcijos prevencijos ir kontrolės iniciatyvos šalies visuomenei yra mažai žinomos. Vertinant ir siūlant antikorupcinės kovos būdus, neretai tenkinamasi bendrais svarstymais, neišvengiama politikavimo.
Temos aktualumas. Administracinė korupcija labiausiai paplitusi ne tik išsivysčiusiose šalyse, bet ir besivystančiose. Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos, kovojančios su korupcija tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu, "Transperancy International" (Tarptautinis skaidrumas) 2009 m. atliktos visuomeninės apklausos duomenimis, Lietuvoje KSI (korupcijos suvokimo indeksas) yra lygus 4,9 (kai 10 – labai skaidri valstybė, 0 – labai korumpuota valstybė), kas leidžia teigti, kad mūsų šalyje administracinė korupcija vis dar yra nepažabota (Korupcijos suvokimo indeksas 2009). Įsibėgėjantys korupcijos tyrimai Lietuvoje rodo susirūpinimą šia problema bei norą geriau pažinti ir suvokti jos priežastis.
Tyrimo objektas – administracinė korupcija ir jo prevencija.
Tyrimo tikslas – atskleisti administracinės korupcijos teorinius ypatumus ir susipažinti su jos prevencija Lietuvoje.
Uždaviniai:
1) atskleisti korupcijos sampratą, rūšis ir formas;
2) aptarti administracinės korupcijos teorinius aspektus;
3) atskleisti administracinės korupcijos atsiradimo priežastis;
4) išanalizuoti administracinės korupcijos prevenciją Lietuvoje.
Darbo metodai: analizuojant administracinę korupciją ir jos prevenciją Lietuvoje naudoti bendramoksliniai metodai – mokslinės literatūros, pirminių ir antrinių dokumentų analizė ir sintezė. Remtasi Lietuvos ir užsienio autorių moksline literatūra bei moksliniais straipsniais, Lietuvos Respublikos teisiniais aktais, nutarimais bei reglamentais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai35 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis58.94 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasHab. dr. doc. J. Palidauskaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Administracine korupcija ir jos prevencija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Hab. dr. doc. J. Palidauskaitė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą