Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Asmenybė ir organizacija: abipusis ryšys

Asmenybė ir organizacija: abipusis ryšys

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – aptarti abipusio ryšio tarp asmenybės ir organizacijos svarbą ir ypatumus. Asmenybės ir organizacijos samprata. Organizacinė elgsena – asmenybės ir organizacijos tyrimų sritis. Asmenybės samprata ir bruožai. Organizacijos samprata. Asmenybės ir organizacijos sąveika. Asmenybės socializacija organizacijoje. Komunikacijos proceso svarba užtikrinant abipusį ryšį tarp asmenybės ir organizacijos. Veiksmingos asmenybės ir organizacijos tarpusavio sąveikos garantai. Išvados. Santrauka.

Ištrauka

Temos aktualumas. Šiandieniniame nuolat besikeičiančiame, globalizacijos įtakojamame pasaulyje individas, būdamas unikalia asmenybe, turi sugebėti ne tik būti visuomenės nariu, bet ir naudingu organizacijos nariu, siekiančiu visiškos saviraiškos laisvės ir pasitenkinimo, atlikdamas jam pavestas užduotis ir funkcijas. Todėl iki šiol lietuvių ir Vakarų šalių autorių moksliniuose darbuose asmenybės, kaip individo įgimtų ir įgytų savybių komplekso, koncepcijai skiriamas ypatingas dėmesys.
Darbo problema. Nors visuomenėje dažnai akcentuojamas asmenybės vaidmuo organizacijoje, bet nėra pakankamai atkreipiamas dėmesys į svarbiausius veiksnius, pvz., genetinius, socialinius, darančius poveikį asmenybės vystimuisi.
Darbo objektas. Šio kursinio darbo objektas – asmenybė, organizacija ir abipusis ryšys tarp jų.
Darbo tikslas. Pagrindinis darbo tikslas – aptarti abipusio ryšio tarp asmenybės ir organizacijos svarbą ir ypatumus.
Darbo uždaviniai. Siekiant minėto pagrindinio tikslo, iškeliami šie uždaviniai:
1. apibrėžti pagrindines asmenybės ir organizacijos abipusį ryšį paaiškinančias sąvokas;
2. paaiškinti individo socializacijos proceso organizacijoje svarbą ir įtaką abipusiam asmenybės ir organizacijos ryšiui užtikrinti;
3. aptarti komunikacijos proceso svarbą ir įtaką abipusiam asmenybės ir organizacijos ryšiui užtikrinti;
4. aptarti pagrindinius veiksmingą asmenybės ir organizacijos tarpusavio sąveiką užtikrinančius veiksnius.
Darbo struktūra. Kursinį darbą sudaro įvadas, dėstomoji dalis, susidedanti iš dviejų pagrindinių skyrių, išvados, santrauka ir naudotos literatūros sąrašas. Pirmame skyriuje "Asmenybės ir organizacijos samprata" apibrėžiamos pagrindinės asmenybės ir organizacijos abipusį ryšį paaiškinančios sąvokos ir jų vartojimo ypatumai.
Pirmo skyriaus 1.1 poskyryje "Organizacinės elgsena – asmenybės ir organizacijos tyrimų sritis" apibrėžiama mokslo disciplina, nagrinėjanti individo ir organizacijos tarpusavio sąveiką ir jos ypatumus. 1.2 poskyryje "Asmenybės samprata ir bruožai" pateikiami tiksliausi lietuvių ir užsienio šalių literatūroje sutinkami sąvokos "asmenybė" apibrėžimai, nusakomi pagrindiniai asmenybės skirtumus lemiantys veiksniai bei aptariamos "didžiojo penketo" asmenybės savybės, sudarančios visų kitų asmenybės bruožų pagrindą. 1.3 poskyryje "Organizacijos samprata" apžvelgiami lietuvių ir užsienio šalių mokslininkų pateikiami organizacijos apibrėžimai, nusakomi specifiniai bruožai, išskiriantys organizaciją nuo kitų socialinių grupių ir aptariami pagrindiniai organizacijos elementai: struktūra, tikslai, nariai ir technologijos.
Antrame skyriuje "Asmenybės ir organizacijos sąveika" aptariama individo adaptacijos organizacijoje ir komunikacijos procesų svarba ir reikšmė abipusiam asmenybėms ir organizacijos ryšiui bei pagrindiniai veiksmingą asmenybės ir organizacijos tarpusavio sąveiką užtikrinantys veiksniai.
Antro skyriaus 2.1 poskyryje "Asmenybės socializacija organizacijoje" paaiškinamas individo socializacijos ir individualizacijos organizacijoje procesų atliekamas vaidmuo ir įtaka abipusio asmenybės ir organizacijos ryšio užtikrinimui. 2.2 poskyryje "Komunikacijos proceso svarba užtikrinant abipusį ryšį tarp asmenybės ir organizacijos" apibrėžiamos tokios sąvokos kaip "komunikacija", "komunikacijos procesas", nusakomi pagrindiniai komunikacijos tipai, aptariami pagrindiniai komunikacijos modelio komponentai ir paaiškinama vidinės komunikacijos svarba ir įtaka organizacijai bei jos nariams. 2.3 poskyryje "Veiksmingos asmenybės ir organizacijos tarpusavio sąveikos sėkmės garantai" aptariami pagrindiniai veiksniai, užtikrinantys veiksmingą asmenybės ir organizacijos abipusį ryšį ir individo pasitenkinimo jausmą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo kursinis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasKursiniai darbai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis83.37 KB
AutoriusTanya
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasBirutė Aleksandravičiūtė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Asmenybe ir organizacija abipusis rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 26 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Birutė Aleksandravičiūtė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą