Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai

Sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Turizmo rūšys. Turisto motyvacija. Žiemos turisto keliavimo motyvai. Bastūno sociopsichologiniai motyvai. Išvados.

Ištrauka

Sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai – tai mokslo šaka aiškinanti , tam tikrus ir būdingus visuomenei, skatinamuosius veiksnius užsiimti turistine - rekreacine veikla. Pats žodis sociopsichologija (socialinė psichologija) yra kilęs iš graikų kalbos ir tiria psichikos reiškinius atsirandančius žmonėms bendraujant, sąveikaujant įvairiose neorganizuotose ir organizuotose grupėse. Pasitelkus šiuos veiksnius bus bandoma išsiaiškinti kas gi yra tas pagrindinis varikliukas sukantis multimilijoninę turizmo pramonę? Kodėl būtent dabar, nei bet kada anksčiau taip greitai keičiasi žmonių poreikiai? Kokie yra turistų tipai ir kaip tai atsiliepia jų motyvacijai pasirinkti vieną ar kitą dalyką? Bandysiu pažvelgti į turizmą iš šalies atsakyti į klausimą kokie motyvai skatina turizmą tarp skirtingų regionų ir šalių visame pasaulyje? Su kokiomis problemomis susiduriama aiškinantis sociopsichologinius turizmo ir rekreacijos motyvus? Kodėl tai yra taip svarbu suvokti? Atsakymai į šiuos klausimus yra aukso vertės, nes sugebėdamas į juos atsakyti žmogus tampa geresniu savo srities specialistu ir suvokia daugumos (visuomenės) priimamų sprendimų tendencijas, kurias sugeba panaudoti savo įmonės naudai. Socialinės psichologijos dėka mes galime aiškiau suvokti tam tikrus žmonių poreikius, padėti jiems apsispręsti eiti palankiausiu keliu jų atveju.
Šioje temoje nagrinėjami sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai atspindės visuomenės būklę dabartyje. Atskleis buvusias, esančias ir būsimas turizmo ir rekreacijos tendencijas, bei individų ir grupių elgesį jose. Šitai suprasti yra itin svarbu, nes vartotojo pasirinkimas lemia daugelio kitų industrijų užimtumą o turizmo sektoriuje naujų paslaugų atsiradimą, kelionių pasiūlą ir lėšų pritraukimą. Atsakius į anksčiau minėtus klausimus ir remiantis moksline literatūra bus bandoma atsakyti, kokie gi yra tie sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai?
Sociopsichologija yra vienas tų veiksnių, kurių dėka yra susiformavę jau nusistovėjusios turizmo rūšys, ir kurio dėka formuojasi naujos analogų neturinčios pramogos, kaip pavyzdžiui kosminis turizmas, kuris greitu laiku jau bus prieinamas kiekvienam. Reikia prisimiinti, jog turistas yra asmuo, kuris pažintiniais, profesiniais, kultūriniais, rekreaciniais, religiniais, verslo, profilaktinio gydymo ar kitais tikslais keliauja po šalį ar vyksta į užsienį ir apsistoja bent vienai nakvynei už savo nuolatinės gyvenamosios vietos ribų. Šie tikslai turistą padaro motyvuotą vykti į šalį su tikslu. Norėdami geriau suprasti sociopsichologinius turizmo motyvus pirma apžvelgsime jo atsiradimą o tada rūšis ir susipažinsime su jų paskirtimi. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-03-10
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis45.98 KB
AutoriusEimantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasKristina Majerytė - Narkevičienė
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sociopsichologiniai turizmo ir rekreacijos motyvai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 2 Klasė/kursas
  • Kristina Majerytė - Narkevičienė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą