Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Problemos paauglystėje

Problemos paauglystėje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Ar tikrai paauglys lygu rūpesčiai? Paauglystė ir agresija. Meilė ir paauglystė. Išvada.

Ištrauka

Įvairių psichologinių teorijų šalininkai skirtingai aiškina paauglio asmenybės raidos priežastis ir esmę, tačiau daugelis jų sutinka, kad paauglys ieško asmeninio tapatumo. Greitai besikeičiant fizinei paauglio išvaizdai, socialiniam statusui ir psichologinėms galimybėms, jam itin svarbu suvokti esmines savo savybes, jų ištakas praeityje ir potencialias galimybes ateityje, eksperimentuojant pasirinkti psichologinius ir socialinius vaidmenis, siektinus idealus (G.Navaitis, 2001, p. 10).
Kaip atskleidė G. Navaitis savo knygoje "Psichologinė parama paaugliui" paauglystės raidos apžvalga turi ir kai kuriuos paaugliui būdingesnius sunkumus. Dalis jų susijusi su raidos variacijomis ( pvz.: spartesnis ar lėtesnis nei bendraamžių kūno augimas paprastai apsunkina fizinių pokyčių priėmimą, stabdo asmeninio tapatumo paieškas; spartesnis lytinis brendimas skatina aplinkinius griežčiau kontroliuoti paauglį ir kliudo šiam eksperimentuoti autonomija ir atsakomybe).
Tačiau aš manau, kad didelę reikšmę paauglio vystymuisi ir jo prisitaikymui prie besikeičiančios aplinkos turi jo tėvai. Kas kaip ne tėvai gali jam padėti, kas gali patarti, užjausti, ir, svarbiausia, apsaugoti? Dauguma tėvų, kai jų vaikams ateina paauglystės laikotarpis, jau yra nusiteikia, kad tai sunkus vaiko amžius, kad jie negali padėti, o be to, jų pagalbos ir nereikia. Būtent dėl tokios nuomonės ir atsiranda šaltukas paauglio ir tėvų santykiuose, didėja emocinė praraja tarp jų, o bendravimas darosi neįmanomas.
Paaugliams, kaip ir vaikams, reikia žinoti ir jausti, kad jie yra mylimi, jų laukia, jais pasitiki, o namai yra prieglobstis nuo įvairiausių gyvenimo audrų. Tuo tarpu tėvai turi tapti ne mėgstantys moralizuoti suaugę, kurių privalu klausytis, o būti savo "suaugusiems" vaikams partneriais ir tiesiog mokėti išklausyti ir reikiamu momentu patarti.
Kodėl paaugliai pradeda tėvams kelti tiek rūpesčių? Kodėl vieni vaikai myli savo tėvus, o kiti net nebenori matytis vos tik išsikėlę iš jų namų? Kiek daug tėvų vargsta nebežinodami, ko griebtis, kad jų mieli vaikeliai nebeitų šunkeliais. Paauglių girtuokliavimas, narkomanija, nusikalstamumas vis didėja. Policininkai su nerimu skelbia, kad nusikaltėlių vidutinis amžius sparčiai jaunėja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-27
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis20.57 KB
AutoriusSdaiva
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMorozova
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Problemos paauglysteje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Morozova
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą