Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Šeimos santykių aspektai pagal Kazimiero teisyną ir Pirmąjį Lietuvos Statutą

Šeimos santykių aspektai pagal Kazimiero teisyną ir Pirmąjį Lietuvos Statutą

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: atskleisti šeimos santykių aspektus pagal Kazimiero teisyną ir Pirmąjį Lietuvos Statutą. Kazimiero teisyno ir pirmojo Lietuvos statuto apžvalga. Kazimiero teisynas: kada išleistas, kam skirtas. Pirmasis Lietuvos Statutas: kada išleistas, kam skirtas. Santuokos sudarymas. Santuokinis amžius. Reikalavimai dėl psichinės būsenos. Artimųjų teisė prieštarauti santuokai. Santuokos su svetimšaliais. Sutuoktinių asmeniniai santykiai. Sutuoktinių turtiniai santykiai. Šeimos turto atsiradimo būdai. Įkraičio sutartis. Sutuoktinių turtiniai santykiai nesant įkraičio sutarties. Santuokos nutraukimas. Tėvų ir vaikų santykiai. Tėvų ir vaikų asmeniniai santykiai. Tėvų ir vaikų turtiniai santykiai. Seserų ir brolių turtiniai santykiai. Neteisėti vaikai. Globos teisiniai pagrindai. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe bus apžvelgti Kazimiero teisynas ir pirmasis Lietuvos statutas šeimos teisės klausimais, lyginamuoju aspektu. Kazimiero teisynas buvo priimtas 1468 m., o Pirmasis Lietuvos Statutas buvo priimtas 1529 m.
Darbo tikslas: atskleisti šeimos santykių aspektus pagal Kazimiero teisyną ir Pirmąjį Lietuvos Statutą.
Darbo uždaviniai:
1. Išnagrinėti santuokos sudarymo sąlygas;
2. Atskleisti sutuoktinių asmeninius ir turtinius santykius;
3. Apžvelgti santuokos nutraukimą;
4. Išsiaiškinti tėvų ir vaikų santykius;
5. Aptarti globos teisinius pagrindus.
Kazimiero teisynas – aprašomas kaip seniausias feodalinės Lietuvos valstybės teisynas. "Jau Kazimiero laikais pasireiškė politinio ir teisinio gyvenimo intensyvėjimas. Kraštas valdomas ir tvarkomas jau ne pagal "didžiojo kunigaikščio valią", bet remiantis galiojančiomis teisinėmis normomis ir Ponų tarybos nutarimais. Norint įvesti vienodumą teismuose ir bausmėse, 1468 m. ir buvo paskelbtas Kazimiero teisynas. Tai nebuvo sistemingas įstatymų rinkinys ar koks statutas, bet tik trumpas, teisynėlis, skirtas teismų praktikai, liečiąs įvairias bylas ir nustatytas bausmes už nusikaltimus."
Kazimiero teisynas parašytas rusėniškai, tekste pavadintas "list". Keli XVI a. nuorašai rasti XIX šimtmetyje. Deja, rankraščio originalas nėra išlikęs. Kazimiero teisynas yra laikomas pirmuoju Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (toliau – LDK) teisės kodifikacijos bandymu. "Svarstoma ar Kazimiero teisynas buvo bendras valstybės aktas, ar tik vietinės reikšmės dokumentas. LDK teisė buvo viešpatavusio bajorų luomo, miestiečių, bažnytinių organizacijų, pavienių socialinių ar tautinių grupių teisių sistemų visuma. Teisyne įtvirtinamos LDK vyraujančio luomo teisės. Spėjama, kad Teisynas galiojo visoje LDK iki išleidžiant Pirmąjį Lietuvos Statutą. Tačiau tiesioginių to įrodymų nėra, nes kol kas nerasta jokių teismo nuosprendžių ar kitų aktų, priimtų remiantis Kazimiero teisynu."
Kazimiero teisynas galiojo iki pirmojo (1529 m.) Lietuvos Statuto priėmimo. 1529 m. išleidus Pirmąjį Lietuvos Statutą, Kazimiero Teisynas pasidarė nebereikalingas, ir jį tarsi visi užmiršo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-11-15
DalykasCivilinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis39.59 KB
AutoriusVaida
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasVilbikas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos santykiu aspektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Vilbikas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą