Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Klaipėdos miesto savivaldybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV)

Klaipėdos miesto savivaldybės parama smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – apžvelgti Klaipėdos miesto savivaldybės paramos smulkiam ir vidutiniam verslui formas. Smulkaus ir vidutinio verslo charakteristika bei valstybės paramos formos. Klaipėdos miesto savivaldybės paramos SVV (smulkaus ir vidutinio verslo) formos. Dabartinė smulkaus ir vidutinio verslo būklė Klaipėdoje. Klaipėdos miesto savivaldybės SVV (smulkaus ir vidutinio verslo) paramos programos. Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros veikla. Išvados.

Ištrauka

Atrodo, kad pasaulyje, kur vis dažniau naudojami žodžiai masto ekonomija, globali rinka, universalus produktas, Azijos pavojus ir pan., smulkaus ir vidutinio verslo vaidmuo neišvengiamai menksta. Nežiūrint į tai, daugelio valstybių vyriausybės vis labiau pabriežia SVV rėmimo būtinybę: verslumas ir smulkios ir vidutinės įmonės yra visuotinai pripažįstami ekonominės ir socialinės plėtros varikliu, o jų plėtra - būtina užimtumo ir tarptautinio konkurencingumo augimo prielaida. SVV reikšmė valstybės ekonominiam augimui skatina ieškoti šio sektoriaus plėtros bei veiklos efektyvumo didinimo priemonių. Svarbu, kad smulkios ir vidutinės įmonės būtų ne tik pasirengusios konkurenciniam rinkos spaudimui, inovacijų diegimui, bet būtų sudaromos palankios sąlygos naujų įmonių steigimui, jų veiklos plėtrai.
Didelę įtaką SVV plėtrai turi miestų ir rajonų savivaldos institucijų sprendimai. Lietuvos respublikos smulkaus ir vidutinio verslo plėtros įstatymas numato savivaldybės teisę teikti pagalbą SVV per savivaldybių smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programas bei kitas paramos formas . Todėl kiekviena savivaldybė atsižvelgdama į specifinę regiono ekonominę, socialinę padėtį, užimtumo lygį regione, nustato aktualias skatintinos veiklos rūšis bei paramos formas.
Statistikos departamento duomenimis Klaipėdos mieste kasmet įregistruojama vis daugiau mikro-, mažų ir vidutinių įmonių; šiuo metu jos sudaro 99,3 proc. visų įregistruotų įmonių. Tokia dominuojanti SVV įmonių padėtis skatina Klaipėdos miesto savivaldybę ne tik sudaryti palankias sąlygas naujoms įmonėms steigtis, bet ir didinti jau esamų sėkmingos veiklos bei jų konkurencingumo galimybes.
Šio darbo tikslas – apžvelgti Klaipėdos miesto savivaldybės paramos smulkiam ir vidutiniam verslui formas.
Siekiant išsiaiškinti kaip Klaipėdos miesto savivaldybė remia ir skatina smulkųjį ir vidutinį verslą suformulavau šiuos darbo uždavinius:
1. Apžvelgti dabartinę smulkaus ir vidutinio verslo būklę Klaipėdoje.
2. Nustatyti Klaipėdos miesto savivaldybės smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos pagrindinius prioritetus.
3. Apžvelgti Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros veiklą.


Įvairiuose valstybėse SVV apibūdinamas skirtingai, taikant įvairius kriterijus, iš kurių lengvai apskaičiuojamas ir dažniausiai naudojamas yra darbuotojų skaičius. Kitas rodiklis – apyvartos apimtys, svarbus rodiklis yra įmonės kapitalo dydis. Praktiškai dažniausiai naudojama kelių rodiklių kombinacija (Juozaitienė, L., Staponkienė J.,2006).
Pagal Lietuvos Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą patvirtinta SVV įmonių Lietuvoje klasifikacija. Įstatyme nurodoma, kad smulkaus ir vidutinio verslo subjektai yra vidutinės įmonės (tarp jų ir mikroįmonės) bei fiziniai asmenys, įstatymų nustatyta tvarka turintys teisę verstis savarankiška komercine, gamybine arba profesine ir kita panašaus pobūdžio veikla, įskaitant verčiamasi turint verslo liudijimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis38.02 KB
Autoriusolga
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasV. Popovas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Klaipedos miesto savivaldybes parama smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Popovas
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą