Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Strateginio valdymo samprata ir mokslo raida

Strateginio valdymo samprata ir mokslo raida

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Strateginio valdymo samprata; bendrieji bruožai; tikslai ir teikiama nauda. Strateginio valdymo plėtros istorinės tendencijos, mokslo evoliucija bei esminės permainos. Strategijos mokyklos. Jėgų modelis ( 5-P). Išvados.

Ištrauka

Žodis "strategija" dažnai vartojamas kasdieninėje kalboje. Bendrąja prasme jis reiškia planą, schemą, programą, kuri nurodo, kaip pasiekti numatytus tikslus. Žmogus gali turėti strategiją, kaip laimėti žaidimą, gauti trokštamą darbą ir t.t. Taigi "strategija" buitine kalba gali reikšti tam tikrą sumanymą, kaip pasiekti numatytą tikslą.
Strategijos kilmė yra karinė, susijusi su dviem graikiškais žodžiais: "stratos" (armija) ir "agein" (vesti). Strateginio valdymo mokslo pradžia yra laikomi 1964m, modernių strategijų šaknys dažniausiai glūdi XIXa. Strategija karo mokyklose turėjo du planus: tiesioginę ir netiesioginę strategijas. Pastarajai esminis veiksnys buvo pajėgos, konkretūs veiksmai, o antroji rėmėsi psichologija ir priešo atsaku į būsimą strategiją. Tačiau šiais laikais strategija daugiausiai yra susijusi su taikos ir tarptautinio stabilumo palaikymu, o ne su kariniais veiksmais. Ji apima krizių valdymo priemonių plėtrą, destruktyvių politikų nustatymą ir pažabojimą bei efektyvų organizacijos funkcionavimą siekiant gerų veiklos rezultatų bei nuolat juos gerinant. Šiandien jau niekam nekyla abejonių, kad gerus veiklos rezultatus pasiekti ir nuolat juos gerinti gali tik tos įmonės, kuriose kiekvienas darbuotojas atiduoda visas savo jėgas prioritetinių įmonės tikslų siekimui ir strategijos įgyvendinimui.
Taigi, išanalizavusi pasirinktą literatūrą, savo referate "Strateginio valdymo samprata ir mokslo raida" pabandysiu apibūdinti strateginio valdymo sampratą, jo mokslo evoliuciją. Stengsiuosi atsakyti į klausimą, kokią naudą teikia strateginis valdymas bei kokie yra jo pagrindiniai tikslai. Apžvelgsiu esmines strateginio valdymo permainas, išskirsiu pagrindinius jo bruožus. Taip pat stengsiuosi apibūdinti pagrindines strateginio valdymo raidos tendencijas ir strategijos mokyklas, bei aptarsiu 5P modelį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-01
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis21.82 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA. Girčys
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Strateginio valdymo samprata ir mokslo raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Girčys
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą